Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Wiadomości z regionu

Co oznacza skrót BLS w ubezpieczeniach? To system pozwalający poszkodowanemu na uzyskanie odszkodowania lub naprawę zniszczonego samochodu przez swojego ubezpieczyciela, niejako z pominięciem ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Jak wygląda to w praktyce? Kto może skorzystać z BLS i jakie zalety płyną z takiego rozwiązania?

Co oznacza skrót BLS w ubezpieczeniach?

Edycja: 2021-05-22 09:28 - Komentarze: (0)  (odsłon: 11479)

Co oznacza skrót BLS w ubezpieczeniach? To system pozwalający poszkodowanemu na uzyskanie odszkodowania lub naprawę zniszczonego samochodu przez swojego ubezpieczyciela, niejako z pominięciem ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Jak wygląda to w praktyce? Kto może skorzystać z BLS i jakie zalety płyną z takiego rozwiązania? więcej»

W dobie pandemii koronawirusa coraz więcej firm wybiera do swej floty auta elektryczne. Tren ten był obserwowany już wcześniej, ale teraz zdecydowanie przyspieszył. Oto jeden z kluczowych wniosków Barometru Flotowego 2021 przygotowanego przez Arval Mobility Observatory.

Połowa firm w Polsce może mieć już za trzy lata co najmniej jedno elektryczne auto

Edycja: 2021-05-12 15:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 20482)

W dobie pandemii koronawirusa coraz więcej firm wybiera do swej floty auta elektryczne. Tren ten był obserwowany już wcześniej, ale teraz zdecydowanie przyspieszył. Oto jeden z kluczowych wniosków Barometru Flotowego 2021 przygotowanego przez Arval Mobility Observatory. więcej»

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria. Przepisy wprowadzają m.in. ograniczenia w poruszaniu się e-hulajnogą zależne od wieku.

Prezydent podpisał ustawę regulującą status prawny hulajnóg elektrycznych

Edycja: 2021-04-15 14:41 - Komentarze: (18)  (odsłon: 20943)

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą status prawny hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria. Przepisy wprowadzają m.in. ograniczenia w poruszaniu się e-hulajnogą zależne od wieku. więcej»

Zarejestrowanie pojazdu to obowiązek, jaki ciąży na jego właścicielu. Jeśli właśnie kupiłeś auto i zastanawiasz się, jakich formalności należy dopełnić, przychodzimy z pomocą! Wyjaśniamy, jak zarejestrować samochód oraz o jakich istotnych kwestiach należy w tej sytuacji pamiętać.

Nie zapomnij o tych rzeczach rejestrując samochód osobowy

Edycja: 2021-03-26 12:25 - Komentarze: (0)  (odsłon: 11517)

Zarejestrowanie pojazdu to obowiązek, jaki ciąży na jego właścicielu. Jeśli właśnie kupiłeś auto i zastanawiasz się, jakich formalności należy dopełnić, przychodzimy z pomocą! Wyjaśniamy, jak zarejestrować samochód oraz o jakich istotnych kwestiach należy w tej sytuacji pamiętać. więcej»

REKLAMA
Do wyjazdu za granicę samochodem trzeba się odpowiednio przygotować. Podczas takiej podróży należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny, prawo jazdy i polisę OC. Warto także zapoznać się z przepisami drogowymi obowiązującymi w krajach, przez które prowadzi trasa wycieczki.

Co to jest ubezpieczenie OC graniczne?

Edycja: 2021-02-18 13:34 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9432)

Do wyjazdu za granicę samochodem trzeba się odpowiednio przygotować. Podczas takiej podróży należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny, prawo jazdy i polisę OC. Warto także zapoznać się z przepisami drogowymi obowiązującymi w krajach, przez które prowadzi trasa wycieczki. więcej»

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak rozkodować auto, trzeba się zastanowić nad jedną istotną kwestią: po co w ogóle producenci kodują radia? Odpowiedź jest oczywista: jest to zabezpieczenie przed kradzieżą.

Jak rozkodować auto?

Edycja: 2021-02-03 15:11 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9693)

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak rozkodować auto, trzeba się zastanowić nad jedną istotną kwestią: po co w ogóle producenci kodują radia? Odpowiedź jest oczywista: jest to zabezpieczenie przed kradzieżą. więcej»

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest katalizator i jakie ma zadania. Zatem jest to część układu wydechowego, mająca na celu zmniejszenie ilości szkodliwych związków chemicznych, wyrzucanych do środowiska wraz ze spalinami.

Co powinieneś wiedzieć o katalizatorze samochodowym?

Edycja: 2020-10-01 15:06 - Komentarze: (0)  (odsłon: 23018)

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest katalizator i jakie ma zadania. Zatem jest to część układu wydechowego, mająca na celu zmniejszenie ilości szkodliwych związków chemicznych, wyrzucanych do środowiska wraz ze spalinami. więcej»

Szukając auta, które będzie dobrze służyło całej rodzinie, a przy okazji doskonale sprawdzi się podczas jazdy po wąskich, miejskich uliczkach, trafić można na propozycje wielu popularnych marek.

Szukasz samochodu dla całej rodziny? Poznaj Skodę Octavię

Edycja: 2020-09-30 09:36 - Komentarze: (0)  (odsłon: 22699)

Szukając auta, które będzie dobrze służyło całej rodzinie, a przy okazji doskonale sprawdzi się podczas jazdy po wąskich, miejskich uliczkach, trafić można na propozycje wielu popularnych marek. więcej»

REKLAMA
SUV to samochód, który idealnie sprawdza się w długich trasach oraz jako auto dla rodzin. Duże, przestronne wnętrze, komfortowa jazda i wysokie zawieszenie sprawiają, że SUV-em znakomicie podróżuje się nawet po nierównych, polskich drogach.

Używany SUV do 50 tys. złotych. Jaki model wybrać?

Edycja: 2020-09-25 09:41 - Komentarze: (0)  (odsłon: 15188)

SUV to samochód, który idealnie sprawdza się w długich trasach oraz jako auto dla rodzin. Duże, przestronne wnętrze, komfortowa jazda i wysokie zawieszenie sprawiają, że SUV-em znakomicie podróżuje się nawet po nierównych, polskich drogach. więcej»

W niedzielę, 13 września w  Parku Etnograficznym w Tokarni zaprezentowano kilkaset zabytkowych motocykli, głównie SHL oraz unikatowych aut z ponad stuletnią historią. Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację!

Motopiknik Tokarnia 2020 pamięci Ryszarda Mikurdy (foto)

Edycja: 2020-09-14 16:20 - Komentarze: (2)  (odsłon: 54122)

W niedzielę, 13 września w Parku Etnograficznym w Tokarni zaprezentowano kilkaset zabytkowych motocykli, głównie SHL oraz unikatowych aut z ponad stuletnią historią. Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację! więcej»

Nie da się ukryć, że kamery samochodowe, wprowadziły prawdziwą rewolucję na polskich drogach. Te niewielkie urządzenia rejestrujące obraz sprzed przedniej szyby samochodu z roku na rok pojawiają się na wyposażeniu coraz większej liczby pojazdów.

Dlaczego warto zainwestować w kamerę samochodową?

Edycja: 2020-08-27 10:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 22606)

Nie da się ukryć, że kamery samochodowe, wprowadziły prawdziwą rewolucję na polskich drogach. Te niewielkie urządzenia rejestrujące obraz sprzed przedniej szyby samochodu z roku na rok pojawiają się na wyposażeniu coraz większej liczby pojazdów. więcej»

W  niedzielę 23 sierpnia 2020r.  Buskie Stowarzyszenie Motocyklowe wraz z klubem motocyklowym HEAD HUNTERS MC POLAND organizuje realizację VOUCHERÓW na wycieczkę motocyklową, zakupionych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wycieczka motocyklowa w ramach VOUCHERÓW zakupionych podczas WOŚP

Edycja: 2020-08-20 19:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 25240)

W niedzielę 23 sierpnia 2020r. Buskie Stowarzyszenie Motocyklowe wraz z klubem motocyklowym HEAD HUNTERS MC POLAND organizuje realizację VOUCHERÓW na wycieczkę motocyklową, zakupionych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. więcej»

REKLAMA
Jeśli jesteś właścicielem auta zarejestrowanego w Polsce, masz obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu. Polisa jest ważna przez rok i po upływie tego czasu możesz ją wypowiedzieć. Kiedy warto to zrobić? Oto 3 symptomy, które mogą świadczyć o tym, że opłaca się zrezygnować z OC.

3 objawy że powinieneś wypowiedzieć umowę OC

Edycja: 2020-08-07 08:51 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9394)

Jeśli jesteś właścicielem auta zarejestrowanego w Polsce, masz obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu. Polisa jest ważna przez rok i po upływie tego czasu możesz ją wypowiedzieć. Kiedy warto to zrobić? Oto 3 symptomy, które mogą świadczyć o tym, że opłaca się zrezygnować z OC. więcej»

Zima to prawdziwa zmora właścicieli samochodów na naszej szerokości geograficznej. I choć ostatnimi laty ta pora roku straciła swój surowy charakter, wciąż daje się we znaki autom jeżdżącym po polskich drogach.

Polerowanie lakieru samochodowego po zimie – porady

Edycja: 2020-05-08 10:41 - Komentarze: (2)  (odsłon: 43963)

Zima to prawdziwa zmora właścicieli samochodów na naszej szerokości geograficznej. I choć ostatnimi laty ta pora roku straciła swój surowy charakter, wciąż daje się we znaki autom jeżdżącym po polskich drogach. więcej»

Niemiec płakał jak sprzedawał – wreszcie możecie sprawdzić, czy ze smutku, czy z radości. W usłudze Historia Pojazdu pojawiły się właśnie auta zza zachodniej granicy… i nie tylko.

Auta z Niemiec w usłudze Historia Pojazdu

Edycja: 2020-04-28 13:05 - Komentarze: (3)  (odsłon: 29581)

Niemiec płakał jak sprzedawał – wreszcie możecie sprawdzić, czy ze smutku, czy z radości. W usłudze Historia Pojazdu pojawiły się właśnie auta zza zachodniej granicy… i nie tylko. więcej»

W trosce o zdrowie i  dobro klientów Centrum Obsługi Samochodów wprowadziło nowe rozwiązania bezpieczeństwa, które pozwolą na naprawę samochodu i uniknięcie ryzyka zakażenia.

Nowe rozwiązania bezpieczeństwa w Centrum Obsługi Samochodów Golonka

Edycja: 2020-04-03 14:10 - Komentarze: (0)  (odsłon: 28610)

W trosce o zdrowie i dobro klientów Centrum Obsługi Samochodów wprowadziło nowe rozwiązania bezpieczeństwa, które pozwolą na naprawę samochodu i uniknięcie ryzyka zakażenia. więcej»

REKLAMA
Ośrodek Szkolenia Trela zaprasza osoby pracujące lub prowadzące działalność gospodarczą na darmowe kursy: prawo jazdy kat. C, CE, kwalifikacja wstępna i przyspieszona, operator koparkoładowarki.

Darmowe kursy prawa jazdy dla osób pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą

Edycja: 2020-02-08 09:34 - Komentarze: (0)  (odsłon: 16259)

Ośrodek Szkolenia Trela zaprasza osoby pracujące lub prowadzące działalność gospodarczą na darmowe kursy: prawo jazdy kat. C, CE, kwalifikacja wstępna i przyspieszona, operator koparkoładowarki. więcej»

Ośrodek Szkolenia Kierowców MILA zaprasza na bezpłatne kursy prawa jazdy kat. C, C+E, kwalifikacja wstępna przyspieszona.

Bezpłatne kursy prawa jazdy kategorii C, C+E, Świadectwa Kwalifikacji

Edycja: 2020-02-03 10:52 - Komentarze: (0)  (odsłon: 21886)

Ośrodek Szkolenia Kierowców MILA zaprasza na bezpłatne kursy prawa jazdy kat. C, C+E, kwalifikacja wstępna przyspieszona. więcej»

Fani motoryzacji z pewnością wraz z początkiem roku zastanawiają się nad tym, jakie modele zachwycą świat motoryzacji w obecnym roku. Co ciekawe, świat znajduje się teraz w przełomowym momencie, gdyż wraz z 2020 rokiem, rozpocznie się era pojazdów napędzanych elektrycznie.

Najciekawsze premiery 2020 roku!

Edycja: 2020-01-25 10:08 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9108)

Fani motoryzacji z pewnością wraz z początkiem roku zastanawiają się nad tym, jakie modele zachwycą świat motoryzacji w obecnym roku. Co ciekawe, świat znajduje się teraz w przełomowym momencie, gdyż wraz z 2020 rokiem, rozpocznie się era pojazdów napędzanych elektrycznie. więcej»

Stacja Kontroli Pojazdów w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku – Zdroju zaprasza wszystkich użytkowników pojazdów do udziału w akcji „Bezpieczny samochód na zimowy czas”.

Bezpieczny samochód na zimowy czas

Edycja: 2019-11-08 09:12 - Komentarze: (0)  (odsłon: 17221)

Stacja Kontroli Pojazdów w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku – Zdroju zaprasza wszystkich użytkowników pojazdów do udziału w akcji „Bezpieczny samochód na zimowy czas”. więcej»

REKLAMA
Zapraszamy na V Rajd Buskich Klasyków w dniach od 4.10.2019r. do 6.10.2019r.

V Rajd Buskich Klasyków - Detonacja Silnika

Edycja: 2019-10-02 08:24 - Komentarze: (1)  (odsłon: 23112)

Zapraszamy na V Rajd Buskich Klasyków w dniach od 4.10.2019r. do 6.10.2019r. więcej»

W niedzielę 25 sierpnia zapraszamy fanów motoryzacji – głównie miłośników nieco starszych modeli pojazdów – do Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Od 11.00 do 17.00 trwać tu będzie 13 Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych.

Klasyka motoryzacji w świętokrzyskim skansenie

Edycja: 2019-08-21 08:53 - Komentarze: (5)  (odsłon: 63245)

W niedzielę 25 sierpnia zapraszamy fanów motoryzacji – głównie miłośników nieco starszych modeli pojazdów – do Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Od 11.00 do 17.00 trwać tu będzie 13 Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych. więcej»

Elektryczne wózki widłowe stanowią ciekawą alternatywę względem pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe. „Paleciaki” elektryczne i „widlaki” cechują się cichą pracą i mogą być wykorzystywane w magazynach, w których nie powinno dochodzić do emisji spalin.

Elektryczne wózki widłowe i paletowe - rodzaje produktów

Edycja: 2019-07-29 09:26 - Komentarze: (0)  (odsłon: 10259)

Elektryczne wózki widłowe stanowią ciekawą alternatywę względem pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe. „Paleciaki” elektryczne i „widlaki” cechują się cichą pracą i mogą być wykorzystywane w magazynach, w których nie powinno dochodzić do emisji spalin. więcej»

Kierowcy busów nie mieli dotąd obowiązku stosowania tachografów. Dotyczyły one wyłącznie pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony. Już niedługo ulegnie to zmianie, gdyż Parlament Europejski przegłosował szereg poprawek niekorzystnych dla polskich przewoźników transportu lekkiego. Na czym polegają te zmiany?

Cicha rewolucja w przepisach prawa drogowego pojazdów poniżej 3,5 tony - tachografy obowiązkowo w busach.

Edycja: 2019-07-23 16:42 - Komentarze: (0)  (odsłon: 15279)

Kierowcy busów nie mieli dotąd obowiązku stosowania tachografów. Dotyczyły one wyłącznie pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony. Już niedługo ulegnie to zmianie, gdyż Parlament Europejski przegłosował szereg poprawek niekorzystnych dla polskich przewoźników transportu lekkiego. Na czym polegają te zmiany? więcej»

REKLAMA
Każdy właściciel auta chce, by jego pojazd był sprawny oraz czysty i zadbany. W tym celu często odwiedzamy myjnie samochodowe, polerujemy lakier woskiem, kupujemy odświeżacze powietrza i odkurzamy elementy kokpitu. Dbając o czystość auta, nie wolno zapominać o tapicerce samochodowej. Jak należy ją czyścić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Pranie tapicerki samochodowej w domu – poradnik krok po kroku

Edycja: 2019-07-15 09:41 - Komentarze: (0)  (odsłon: 16173)

Każdy właściciel auta chce, by jego pojazd był sprawny oraz czysty i zadbany. W tym celu często odwiedzamy myjnie samochodowe, polerujemy lakier woskiem, kupujemy odświeżacze powietrza i odkurzamy elementy kokpitu. Dbając o czystość auta, nie wolno zapominać o tapicerce samochodowej. Jak należy ją czyścić? Podpowiadamy w poniższym artykule. więcej»

Autocasco należy do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenie to może obejmować takie szkody jak kradzież samochodu, uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie, przez pożar czy w wyniku działania sił natury.

Czy warto wykupić autocasco?

Edycja: 2019-06-08 08:54 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9785)

Autocasco należy do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenie to może obejmować takie szkody jak kradzież samochodu, uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie, przez pożar czy w wyniku działania sił natury. więcej»

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, w ramach korekty rozkładu jazdy pociągów obowiązującej od dnia 9 czerwca br., dokonano zmian w zakresie godzin kursowania połączeń regionalnych w relacji Kielce – Busko-Zdrój – Kielce.

Zmiana w rozkładzie jazdy pociągów kursujących do Buska Zdroju

Edycja: 2019-06-07 12:57 - Komentarze: (20)  (odsłon: 32488)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, w ramach korekty rozkładu jazdy pociągów obowiązującej od dnia 9 czerwca br., dokonano zmian w zakresie godzin kursowania połączeń regionalnych w relacji Kielce – Busko-Zdrój – Kielce. więcej»

Trwa ósma edycja Motocyklowego Rajdu Krajoznawczo-Historycznego PONIDZIE. Zapraszamy do obejrzenia video.

Rajd Ponidzie 2019

Edycja: 2019-06-01 13:07 - Komentarze: (0)  (odsłon: 34074)

Trwa ósma edycja Motocyklowego Rajdu Krajoznawczo-Historycznego "PONIDZIE". Zapraszamy do obejrzenia video. więcej»

REKLAMA
Wypożyczalnie samochodów mają bardzo szeroką ofertę, która jest cały czas uzupełniana o nowe produkty. Jedną z ciekawszych propozycji jest wynajem długoterminowy, który z reguły kierowany jest do klientów biznesowych.

Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów długoterminowych?

Edycja: 2019-05-28 11:25 - Komentarze: (0)  (odsłon: 10741)

Wypożyczalnie samochodów mają bardzo szeroką ofertę, która jest cały czas uzupełniana o nowe produkty. Jedną z ciekawszych propozycji jest wynajem długoterminowy, który z reguły kierowany jest do klientów biznesowych. więcej»

Automobilklub Kielecki Koło w Kazimierzy Wielkiej i Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej zapraszają na XVI Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej.

XVI Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej

Edycja: 2019-05-18 16:57 - Komentarze: (0)  (odsłon: 17885)

Automobilklub Kielecki Koło w Kazimierzy Wielkiej i Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej zapraszają na XVI Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej. więcej»

OC jest najbardziej rozpowszechnionym ubezpieczeniem komunikacyjnym w Polsce, co wynika oczywiście z jego obligatoryjnego charakteru. Mimo to wielu kierowców nie wie, dlaczego płaci za tę polisę taką, a nie inną kwotę.

Co wpływa na cenę OC dla kierowców?

Edycja: 2019-05-10 09:33 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7357)

OC jest najbardziej rozpowszechnionym ubezpieczeniem komunikacyjnym w Polsce, co wynika oczywiście z jego obligatoryjnego charakteru. Mimo to wielu kierowców nie wie, dlaczego płaci za tę polisę taką, a nie inną kwotę. więcej»

Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym interesy naszego województwa reprezentowała Poseł Anna Krupka, przyjęto wykaz linii kolejowych o znaczeniu państwowym.

Anna Krupka i nowe połączenia kolejowe

Edycja: 2019-05-08 12:58 - Komentarze: (0)  (odsłon: 26892)

Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym interesy naszego województwa reprezentowała Poseł Anna Krupka, przyjęto wykaz linii kolejowych o znaczeniu państwowym. więcej»

REKLAMA
Zewnętrzny tuning samochodu ma za zadanie wyróżnić go na tle seryjnych egzemplarzy tego samego modelu, natomiast wewnętrzny ma ułatwić i uprzyjemnić jazdę kierowcy i jego pasażerom.

Tuning wnętrza samochodu. Jak dopasować auto do własnych potrzeb?

Edycja: 2019-04-28 14:17 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12036)

Zewnętrzny tuning samochodu ma za zadanie wyróżnić go na tle seryjnych egzemplarzy tego samego modelu, natomiast wewnętrzny ma ułatwić i uprzyjemnić jazdę kierowcy i jego pasażerom. więcej»

Nasz pokaz to połączenie elementów pirotechnicznych, świetlnych oraz muzycznych w oprawie z najlepszymi kaskaderami.

Najlepsi europejscy kaskaderzy i ich wielkie maszyny w Jędrzejowie

Edycja: 2019-04-25 10:10 - Komentarze: (0)  (odsłon: 31170)

Nasz pokaz to połączenie elementów pirotechnicznych, świetlnych oraz muzycznych w oprawie z najlepszymi kaskaderami. więcej»

Po raz kolejny Samorząd Województwa Świętokrzyskiego organizuje wakacyjne kolejowe połączenia z Kielc do Sandomierza oraz Buska - Zdroju.

Odwiedźmy wspólnie koleją Sandomierz i Busko-Zdrój!

Edycja: 2019-04-17 15:47 - Komentarze: (28)  (odsłon: 43069)

Po raz kolejny Samorząd Województwa Świętokrzyskiego organizuje wakacyjne kolejowe połączenia z Kielc do Sandomierza oraz Buska - Zdroju. więcej»

W piątek, 12 kwietnia 2019 roku w Busku-Zdroju odbył się dzień testowy elektrycznych skuterów firmy Blinkee.city.

Elektryczne skutery w Busku-Zdroju (video)

Edycja: 2019-04-12 16:26 - Komentarze: (17)  (odsłon: 11949)

W piątek, 12 kwietnia 2019 roku w Busku-Zdroju odbył się dzień testowy elektrycznych skuterów firmy Blinkee.city. więcej»

REKLAMA
Stowarzyszenie Młode Busko oraz Miasto i Gmina Wiślica zapraszają na akcję Ekspedycja Ponidzie vol.1, która odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia.

Ekspedycja Ponidzie

Edycja: 2019-04-12 11:18 - Komentarze: (1)  (odsłon: 6624)

Stowarzyszenie "Młode Busko" oraz Miasto i Gmina Wiślica zapraszają na akcję "Ekspedycja Ponidzie vol.1", która odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia. więcej»

Po raz trzeci zapraszamy wszystkich entuzjastów i miłośników motocykli na uroczyste Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego 2019 w Pińczowie, które odbędzie się 31 marca o godzinie 12.00.

III Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Pińczów 2019

Edycja: 2019-03-29 16:58 - Komentarze: (0)  (odsłon: 31203)

Po raz trzeci zapraszamy wszystkich entuzjastów i miłośników motocykli na uroczyste Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego 2019 w Pińczowie, które odbędzie się 31 marca o godzinie 12.00. więcej»

Po taksówkę nie trzeba dzwonić - teraz można zamówić ją również przez aplikację na smartfonie!

Taksówka przez smartfona - nie tylko Uber!

Edycja: 2019-03-29 10:18 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7824)

Po taksówkę nie trzeba dzwonić - teraz można zamówić ją również przez aplikację na smartfonie! więcej»

Przygotowań do kolejnego sezonu motoryzacyjnego nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Może się okazać, że - poza wymianą ogumienia zimowego na letnie - koniecznością będzie zakup całkowicie nowego kompletu opon. Jak więc podejść do tej kwestii, by nic nie było zaskoczeniem?

Czeka Cię zakup i wymiana opon na wiosnę? Zobacz, co warto wiedzieć

Edycja: 2019-03-27 13:39 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7328)

Przygotowań do kolejnego sezonu motoryzacyjnego nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Może się okazać, że - poza wymianą ogumienia zimowego na letnie - koniecznością będzie zakup całkowicie nowego kompletu opon. Jak więc podejść do tej kwestii, by nic nie było zaskoczeniem? więcej»

REKLAMA
Pierwszy dzień wiosny za nami. W minioną niedzielę, 24 marca 2019 roku motocykliści z naszego regionu pożegnali zimę.

Motocykliści pożegnali zimę (foto/video)

Edycja: 2019-03-25 15:22 - Komentarze: (2)  (odsłon: 20074)

Pierwszy dzień wiosny za nami. W minioną niedzielę, 24 marca 2019 roku motocykliści z naszego regionu pożegnali zimę. więcej»

Ośrodek Szkolenia Trela zaprasza osoby pracujące na darmowe kursy: prawo jazdy kat.C, CE, D, kwalifikacja wstępna i przyspieszona, operator koparko-ładowarki.

Darmowe kursy prawa jazdy dla osób pracujących

Edycja: 2019-02-23 13:19 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12461)

Ośrodek Szkolenia Trela zaprasza osoby pracujące na darmowe kursy: prawo jazdy kat.C, CE, D, kwalifikacja wstępna i przyspieszona, operator koparko-ładowarki. więcej»

Ośrodek Szkolenia Trela w Busku Zdroju zaprasza osoby pracujące na terenie powiatu pińczowskiego na darmowe kursy: Operator koparkoładowarki wszystkie typy klasa III, Prawo jazdy kat. C, Prawo Jazdy kat. CE, Prawo jazdy kat. D, Kwalifikacja wstępna i przyspieszona.

Darmowe kursy prawa jazdy dla osób pracujących z powiatu pińczowskiego

Edycja: 2018-09-18 19:21 - Komentarze: (0)  (odsłon: 24254)

Ośrodek Szkolenia Trela w Busku Zdroju zaprasza osoby pracujące na terenie powiatu pińczowskiego na darmowe kursy: Operator koparkoładowarki wszystkie typy klasa III, Prawo jazdy kat. C, Prawo Jazdy kat. CE, Prawo jazdy kat. D, Kwalifikacja wstępna i przyspieszona. więcej»

Rada Ministrów przyjęła (18 września 2018 r.) przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Rząd przyjął ustawę o karach za cofanie liczników w autach

Edycja: 2018-09-18 14:00 - Komentarze: (2)  (odsłon: 27698)

Rada Ministrów przyjęła (18 września 2018 r.) przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach. więcej»

REKLAMA
W piątek, 14 września partnerzy projektu „Pociąg do Zdroju” spotkali się w Busku-Zdroju, aby podsumować dotychczasowe działania i rozmawiać o możliwości wpisania połączenia Kielce – Busko w całoroczny rozkład jazdy PKP.

'Pociąg do Zdroju' na dobrym torze (foto/video)

Edycja: 2018-09-15 11:27 - Komentarze: (9)  (odsłon: 10236)

W piątek, 14 września partnerzy projektu „Pociąg do Zdroju” spotkali się w Busku-Zdroju, aby podsumować dotychczasowe działania i rozmawiać o możliwości wpisania połączenia Kielce – Busko w całoroczny rozkład jazdy PKP. więcej»

Za nami kolejny sezon letni, podczas którego turyści i mieszkańcy Świętokrzyskiego mogli korzystać z połączeń kolejowych do Sandomierza. W tym roku po raz pierwszy wyruszył również „Pociąg do Zdroju” relacji Kielce – Busko-Zdrój.

Sukces wakacyjnych pociągów

Edycja: 2018-09-10 12:43 - Komentarze: (165)  (odsłon: 32923)

Za nami kolejny sezon letni, podczas którego turyści i mieszkańcy Świętokrzyskiego mogli korzystać z połączeń kolejowych do Sandomierza. W tym roku po raz pierwszy wyruszył również „Pociąg do Zdroju” relacji Kielce – Busko-Zdrój. więcej»

Do naszej Redakcji wpłynęło pismo Stowarzyszeń Młode Busko, Busko Busko, Nasz Region Ponidzie z prośbą o publikację. Pismo dotyczy inicjatywy obywatelskiej, której celem jest doprowadzenie do całorocznego kursowania połączenia kolejowego Busko-Zdrój-Kielce.

'Kolej przez cały rok'

Edycja: 2018-08-31 14:45 - Komentarze: (12)  (odsłon: 9484)

Do naszej Redakcji wpłynęło pismo Stowarzyszeń "Młode Busko", "Busko Busko", "Nasz Region Ponidzie" z prośbą o publikację. Pismo dotyczy inicjatywy obywatelskiej, której celem jest doprowadzenie do całorocznego kursowania połączenia kolejowego Busko-Zdrój-Kielce. więcej»

W dniach 18 - 19 sierpnia 2018 roku w Kielcach i Tokarni, odbędzie się 12. Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych.

12. Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych

Edycja: 2018-08-08 10:32 - Komentarze: (0)  (odsłon: 33928)

W dniach 18 - 19 sierpnia 2018 roku w Kielcach i Tokarni, odbędzie się 12. Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych. więcej»

REKLAMA
Na półmetku wakacje. Przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić stan techniczny samochodu, by cieszyć się urokami urlopu i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. W piątek, 3 sierpnia, mieszkańcy Buska-Zdroju mieli okazję dokonać kontroli swojego pojazdu bez opłat.

PitStop w Busku-Zdroju

Edycja: 2018-08-03 15:48 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9026)

Na półmetku wakacje. Przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić stan techniczny samochodu, by cieszyć się urokami urlopu i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. W piątek, 3 sierpnia, mieszkańcy Buska-Zdroju mieli okazję dokonać kontroli swojego pojazdu bez opłat. więcej»

W dniach 10 - 12 sierpnia 2018 r. zapraszamy na kolejną edycję eventu organizowanego w JuraParku w Bałtowie – Jurassic Cars Party 2018!

Jurassic Cars Party 2018

Edycja: 2018-08-01 13:38 - Komentarze: (0)  (odsłon: 25360)

W dniach 10 - 12 sierpnia 2018 r. zapraszamy na kolejną edycję eventu organizowanego w JuraParku w Bałtowie – Jurassic Cars Party 2018! więcej»