Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Wiadomości z regionu

Klasyczne, znane z popularnych filmów auto to marzenie niejednego miłośnika motoryzacji. Już dziś możesz je spełnić, uczestnicząc w profesjonalnych aukcjach aut z USA. Oto znane modele, które znajdziesz tam w przystępnych cenach!

Klasyczne, amerykańskie auta, które możesz tanio znaleźć na aukcjach samochodów z USA!

Edycja: 2024-07-15 08:46 - Komentarze: (0)  (odsłon: 365)

Klasyczne, znane z popularnych filmów auto to marzenie niejednego miłośnika motoryzacji. Już dziś możesz je spełnić, uczestnicząc w profesjonalnych aukcjach aut z USA. Oto znane modele, które znajdziesz tam w przystępnych cenach! więcej»

W niedzielę, 28 lipca, na stadionie w Stopnicy odbędzie się drugi Moto Piknik, organizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Stopnica oraz Grupę Dream Team Motocykle Stopnica. W programie zaplanowano liczne atrakcje dla gości w różnym wieku.

Niedzielny Moto Piknik w Stopnicy: Parada, konkursy i muzyka na żywo

Edycja: 2024-07-05 12:39 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1314)

W niedzielę, 28 lipca, na stadionie w Stopnicy odbędzie się drugi Moto Piknik, organizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Stopnica oraz Grupę Dream Team Motocykle Stopnica. W programie zaplanowano liczne atrakcje dla gości w różnym wieku. więcej»

Nie będzie podwyżek opłat za badania techniczne pojazdów od 1 lipca 2024 r. - poinformowało w środę Ministerstwo Infrastruktury, dementując w ten sposób informacje, jakie pojawiły się na ten temat w mediach.

Nie będzie podwyżek opłat za badania techniczne pojazdów od 1 lipca 2024 r.

Edycja: 2024-06-26 13:27 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1007)

Nie będzie podwyżek opłat za badania techniczne pojazdów od 1 lipca 2024 r. - poinformowało w środę Ministerstwo Infrastruktury, dementując w ten sposób informacje, jakie pojawiły się na ten temat w mediach. więcej»

Import samochodów z USA może wydawać się skomplikowanym przedsięwzięciem, szczególnie dla osób, które robią to po raz pierwszy. Chociaż proces ten wiąże się z licznymi formalnościami i wymaga znajomości amerykańskiego rynku motoryzacyjnego, nie jest on niemożliwy do przeprowadzenia. Dlaczego sięgamy po auta z USA?

Jak sprowadzić samochód z USA krok po kroku?

Edycja: 2024-05-28 12:38 - Komentarze: (0)  (odsłon: 395)

Import samochodów z USA może wydawać się skomplikowanym przedsięwzięciem, szczególnie dla osób, które robią to po raz pierwszy. Chociaż proces ten wiąże się z licznymi formalnościami i wymaga znajomości amerykańskiego rynku motoryzacyjnego, nie jest on niemożliwy do przeprowadzenia. Dlaczego sięgamy po auta z USA? więcej»

REKLAMA
Liczba dostępnych na OTOMOTO ogłoszeń jest rekordowa od lat, a ponad 52% wystawionych na sprzedaż samochodów na OTOMOTO w pierwszym kwartale 2024 roku to pojazdy o wartości poniżej 50 tysięcy złotych. Jednak przeszukując platformę trudno zauważyć ten trend - wydaje się, że modele z tego przedziału nie stanowią większości.

Polacy kupują tanie samochody - auta do 50 tysięcy złotych szybko znikają z rynku. Nowy raport OTOMOTO Insights

Edycja: 2024-05-14 16:36 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6278)

Liczba dostępnych na OTOMOTO ogłoszeń jest rekordowa od lat, a ponad 52% wystawionych na sprzedaż samochodów na OTOMOTO w pierwszym kwartale 2024 roku to pojazdy o wartości poniżej 50 tysięcy złotych. Jednak przeszukując platformę trudno zauważyć ten trend - wydaje się, że modele z tego przedziału nie stanowią większości. więcej»

Po raz siódmy Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie zorganizowała wydarzenie, które stało się tradycją na motocyklowej mapie regionu. Kilkaset motocyklistów zgromadziło się w Pińczowie, aby wspólnie rozpocząć sezon motocyklowy 2024. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2024 w Pińczowie (foto)

Edycja: 2024-05-09 12:01 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8302)

Po raz siódmy Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie zorganizowała wydarzenie, które stało się tradycją na motocyklowej mapie regionu. Kilkaset motocyklistów zgromadziło się w Pińczowie, aby wspólnie rozpocząć sezon motocyklowy 2024. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia. więcej»

VIN (ang. Vehicle Identification Number) to numer identyfikacyjny, w którym zaszyfrowane są informacje o konkretnym egzemplarzu pojazdu.

Szukanie części po VIN - jakie informacje można odczytać z numeru identyfikacyjnego pojazdu?

Edycja: 2024-05-08 11:07 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1107)

VIN (ang. Vehicle Identification Number) to numer identyfikacyjny, w którym zaszyfrowane są informacje o konkretnym egzemplarzu pojazdu. więcej»

Samochody danego modelu wyjeżdżające z fabryki z reguły wyglądają identycznie. Dlatego kierowcy, którzy chcą wyróżnić się na drodze, poprawić wygląd i osiągi swojego pojazdu, aby mieć jeszcze większą satysfakcję z jazdy, często decydują się na tuning auta. Zanim jednak zaczniesz szukać auta po tuningu na sprzedaż lub samodzielnie zaczniesz modyfikować swój pojazd, sprawdź, na ile można sobie legalnie pozwolić!

Auta po tuningu - jakie modyfikacje są niezgodne z prawem?

Edycja: 2024-04-28 09:40 - Komentarze: (0)  (odsłon: 566)

Samochody danego modelu wyjeżdżające z fabryki z reguły wyglądają identycznie. Dlatego kierowcy, którzy chcą wyróżnić się na drodze, poprawić wygląd i osiągi swojego pojazdu, aby mieć jeszcze większą satysfakcję z jazdy, często decydują się na tuning auta. Zanim jednak zaczniesz szukać auta po tuningu na sprzedaż lub samodzielnie zaczniesz modyfikować swój pojazd, sprawdź, na ile można sobie legalnie pozwolić! więcej»

REKLAMA
W minioną niedzielę na terenie Kamienicy w Szańcu rozegrano pierwszą rundę Bajamoto Series Pucharu Polski Południowej Cross Country. Wydarzenie zgromadziło pasjonatów motocykli crossowych. Zapraszamy na pierwszą część fotorelacji.

I Runda Bajamoto Series Puchar Polski Południowej Cross Country w Busku-Zdroju (foto)

Edycja: 2024-04-23 12:03 - Komentarze: (6)  (odsłon: 3356)

W minioną niedzielę na terenie Kamienicy w Szańcu rozegrano pierwszą rundę Bajamoto Series Pucharu Polski Południowej Cross Country. Wydarzenie zgromadziło pasjonatów motocykli crossowych. Zapraszamy na pierwszą część fotorelacji. więcej»

Owiane pewną tajemnicą, czasem mylone z oponami sezonowymi, opony całoroczne stanowią kompromis między oponami zimowymi a letnimi. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur, w jakich zachowują swoje właściwości – od -10 do +30°C – są coraz częstszym wyborem wśród kierowców ceniących sobie komfort jazdy oraz oszczędności.

Wszystko, co musisz wiedzieć o oponach wielosezonowych

Edycja: 2024-03-25 09:11 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1045)

Owiane pewną tajemnicą, czasem mylone z oponami sezonowymi, opony całoroczne stanowią kompromis między oponami zimowymi a letnimi. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur, w jakich zachowują swoje właściwości – od -10 do +30°C – są coraz częstszym wyborem wśród kierowców ceniących sobie komfort jazdy oraz oszczędności. więcej»

Interkom motocyklowy pozwala na łączność pomiędzy motocyklistami albo motocyklistą i pasażerem w trakcie jazdy. To urządzenie niezwykle przydatne zarówno w czasie wypraw motocyklowych, jak i krótszych przejażdżek. Dziś podpowiemy, jaki model Cardo warto wybrać.

Odkryj świat interkomów motocyklowych: Poradnik wyboru najlepszego modelu Cardo

Edycja: 2024-03-05 08:57 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2113)

Interkom motocyklowy pozwala na łączność pomiędzy motocyklistami albo motocyklistą i pasażerem w trakcie jazdy. To urządzenie niezwykle przydatne zarówno w czasie wypraw motocyklowych, jak i krótszych przejażdżek. Dziś podpowiemy, jaki model Cardo warto wybrać. więcej»

Co chętniej wybierali Polacy - BMW Serii 3 czy Cuprę Formentor? To zależy, czy w ubiegłym roku szukali nowego, czy używanego samochodu. Raport OTOMOTO Internetowy samochód roku 2023 analizuje dane na temat wybieranych przez kierowców samochodów.

Polacy wciąż stawiają na niemiecką motoryzację i silniki spalinowe - raport OTOMOTO 'Internetowy Samochód Roku 2023'

Edycja: 2024-02-19 08:58 - Komentarze: (3)  (odsłon: 3263)

Co chętniej wybierali Polacy - BMW Serii 3 czy Cuprę Formentor? To zależy, czy w ubiegłym roku szukali nowego, czy używanego samochodu. Raport OTOMOTO "Internetowy samochód roku 2023" analizuje dane na temat wybieranych przez kierowców samochodów. więcej»

REKLAMA
Wydział Komunikacji i Transportu w Busku-Zdroju przypomina, że wraz z nowym rokiem weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących nakładania kar za niedotrzymanie terminów dotyczących rejestracji pojazdów.

Wydział Komunikacji informuje: Od 1 stycznia 2024 r. obowiązują nowe zasady rejestracji pojazdów

Edycja: 2024-01-12 10:09 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2508)

Wydział Komunikacji i Transportu w Busku-Zdroju przypomina, że wraz z nowym rokiem weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących nakładania kar za niedotrzymanie terminów dotyczących rejestracji pojazdów. więcej»

Zima to dla kierowców okres szczególnie wymagający. Warunki drogowe w sezonie zimowym bywają ciężkie - mocne opady śniegu skutecznie utrudniają korzystanie z samochodu. Jednak w najzimniejszych miesiącach roku pojawiają się zagrożenia, które są wyjątkowo trudne do zauważenia.

'Czarny lód' na drodze - zimowa pułapka na kierowców

Edycja: 2024-01-08 14:11 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1305)

Zima to dla kierowców okres szczególnie wymagający. Warunki drogowe w sezonie zimowym bywają ciężkie - mocne opady śniegu skutecznie utrudniają korzystanie z samochodu. Jednak w najzimniejszych miesiącach roku pojawiają się zagrożenia, które są wyjątkowo trudne do zauważenia. więcej»

Zakup samochodu z zagranicy jako alternatywa dla rynku krajowego

Edycja: 2024-01-08 13:06 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2074)

więcej»

Samochody marki Hyundai od dawna cieszą się dużą popularnością na całym świecie, a ich obecność na rynku motoryzacyjnym jest niezaprzeczalna. Ta koreańska marka zdobyła sobie zaufanie klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, doskonałej jakości wykonania i przystępnej cenie oferowanych pojazdów. W dzisiejszym artykule postaramy się bliżej przyjrzeć, czym wyróżniają się samochody marki Hyundai.

Czym wyróżniają się samochody marki Hyundai?

Edycja: 2023-12-18 08:53 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2679)

Samochody marki Hyundai od dawna cieszą się dużą popularnością na całym świecie, a ich obecność na rynku motoryzacyjnym jest niezaprzeczalna. Ta koreańska marka zdobyła sobie zaufanie klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, doskonałej jakości wykonania i przystępnej cenie oferowanych pojazdów. W dzisiejszym artykule postaramy się bliżej przyjrzeć, czym wyróżniają się samochody marki Hyundai. więcej»

REKLAMA
Palące słońce i wysoka temperatura – czy jazda w takich warunkach może być komfortowa? Ważne jest znalezienie odpowiedniej kurtki na motocykl. Powinna zapewnić optymalną ochronę, a jednocześnie chronić przed przegrzaniem organizmu. Podpowiadamy jakie modele sprawdzą się w czasie upałów.

Jaką kurtkę motocyklową na upały wybrać w zależności od posiadanego jednośladu? Podpowiadamy!

Edycja: 2023-12-15 08:44 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3012)

Palące słońce i wysoka temperatura – czy jazda w takich warunkach może być komfortowa? Ważne jest znalezienie odpowiedniej kurtki na motocykl. Powinna zapewnić optymalną ochronę, a jednocześnie chronić przed przegrzaniem organizmu. Podpowiadamy jakie modele sprawdzą się w czasie upałów. więcej»

Stacja Kontroli Pojazdów w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju zaprasza wszystkich użytkowników pojazdów do udziału w akcji Bezpieczny samochód na zimowy czas.

Bezpłatna diagnostyka pojazdów 'Bezpieczny samochód na zimowy czas'

Edycja: 2023-11-20 11:09 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2394)

Stacja Kontroli Pojazdów w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju zaprasza wszystkich użytkowników pojazdów do udziału w akcji 'Bezpieczny samochód na zimowy czas'. więcej»

Użytkownicy samochodów mogą czuć się za kierownicą coraz pewniej, nawet gdy kierują pojazdem w bardzo wymagających warunkach. Montowane w nowoczesnych autach systemy bezpieczeństwa sprawiają, że z wielu zagrażających życiu i zdrowiu sytuacji można wyjść bez szwanku.

Najważniejsze systemy bezpieczeństwa w samochodach - co jest standardem, a co warto dobrać?

Edycja: 2023-11-06 10:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2025)

Użytkownicy samochodów mogą czuć się za kierownicą coraz pewniej, nawet gdy kierują pojazdem w bardzo wymagających warunkach. Montowane w nowoczesnych autach systemy bezpieczeństwa sprawiają, że z wielu zagrażających życiu i zdrowiu sytuacji można wyjść bez szwanku. więcej»

Poszukiwanie części samochodowych to coś, z czym od czasu do czasu zwyczajnie należy się liczyć. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że znalezienie odpowiednich części jest prostym zadaniem. Można wręcz powiedzieć, że jest dokładnie odwrotnie.

Jakie części do samochodu będą najlepsze?

Edycja: 2023-10-18 11:41 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3385)

Poszukiwanie części samochodowych to coś, z czym od czasu do czasu zwyczajnie należy się liczyć. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że znalezienie odpowiednich części jest prostym zadaniem. Można wręcz powiedzieć, że jest dokładnie odwrotnie. więcej»

REKLAMA
Od 17 września br. w Polsce obowiązują nowe przepisy, które przewidują możliwość skasowania aż 6 punktów karnych w czasie kursu reedukacyjnego. Nowe przepisy wprowadziły zasadę kasowania punktów karnych po roku, a nie po dwóch latach, jak to było wcześniej. Wrócono również do mechanizmu automatycznego zwrotu zatrzymanego prawa jazdy po okresie jego zawieszenia, bez konieczności składania wniosku.

Nowe Przepisy Ruchu Drogowego: Ruszyły kursy kasujące punkty karne

Edycja: 2023-09-25 11:17 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8697)

Od 17 września br. w Polsce obowiązują nowe przepisy, które przewidują możliwość skasowania aż 6 punktów karnych w czasie kursu reedukacyjnego. Nowe przepisy wprowadziły zasadę kasowania punktów karnych po roku, a nie po dwóch latach, jak to było wcześniej. Wrócono również do mechanizmu automatycznego zwrotu zatrzymanego prawa jazdy po okresie jego zawieszenia, bez konieczności składania wniosku. więcej»

W minioną niedzielę, na terenie Kamienicy w malowniczym Szańcu, odbyła się V Runda Pucharu Polski Południowej Cross Country. To wydarzenie zgromadziło miłośników jazdy crossowej, którzy stawili czoła trudnym trasom, rywalizując w różnych kategoriach. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video z wydarzenia.

Szaniec: Miejscem rywalizacji w Cross Country V Rundy Pucharu Polski Południowej (foto/video)

Edycja: 2023-09-11 13:50 - Komentarze: (1)  (odsłon: 9514)

W minioną niedzielę, na terenie Kamienicy w malowniczym Szańcu, odbyła się V Runda Pucharu Polski Południowej Cross Country. To wydarzenie zgromadziło miłośników jazdy crossowej, którzy stawili czoła trudnym trasom, rywalizując w różnych kategoriach. Zapraszamy do obejrzenia relacji foto/video z wydarzenia. więcej»

W niedzielę, 30 lipca, mieszkańcy i miłośnicy motocykli mają okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Moto Pikniku, który odbędzie się na stadionie w Stopnicy. Organizatorami imprezy są Miejsko-Gminne Centrum Kultury Stopnica oraz Grupa Dream Team Motocykle Stopnica.

Moto Piknik w Stopnicy: Motocykle, Koncert i Atrakcje dla Całej Rodziny

Edycja: 2023-07-12 11:23 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6079)

W niedzielę, 30 lipca, mieszkańcy i miłośnicy motocykli mają okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - Moto Pikniku, który odbędzie się na stadionie w Stopnicy. Organizatorami imprezy są Miejsko-Gminne Centrum Kultury Stopnica oraz Grupa Dream Team Motocykle Stopnica. więcej»

Silniki elektryczne znajdują zastosowanie w sprzęcie codziennego użytku, a także w automatyce, robotyce i zaawansowanych maszynach przemysłowych. Stosowane są m.in. w mechanizmach automatycznych drzwi, szlabanów, wind i schodów ruchomych. Znajdziesz je także w drobnych gadżetach codziennego użytku: golarkach, trymerach i elektrycznych szczoteczkach do zębów. Są obecne w każdym pojeździe spalinowym, gdzie odgrywają rolę rozruszników, umożliwiając uruchomienie silnika spalinowego. Ze względu na coraz lepsze parametry stosowanych akumulatorów, od kilku lat na rynku pojawia się coraz więcej napędzanych silnikiem elektrycznym pojazdów drogowych - samochodów, motocykli, skuterów oraz elektrycznych rowerów.

Rodzaje silnika elektrycznego i ich budowa

Edycja: 2023-07-08 14:33 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2023)

Silniki elektryczne znajdują zastosowanie w sprzęcie codziennego użytku, a także w automatyce, robotyce i zaawansowanych maszynach przemysłowych. Stosowane są m.in. w mechanizmach automatycznych drzwi, szlabanów, wind i schodów ruchomych. Znajdziesz je także w drobnych gadżetach codziennego użytku: golarkach, trymerach i elektrycznych szczoteczkach do zębów. Są obecne w każdym pojeździe spalinowym, gdzie odgrywają rolę rozruszników, umożliwiając uruchomienie silnika spalinowego. Ze względu na coraz lepsze parametry stosowanych akumulatorów, od kilku lat na rynku pojawia się coraz więcej napędzanych silnikiem elektrycznym pojazdów drogowych - samochodów, motocykli, skuterów oraz elektrycznych rowerów. więcej»

REKLAMA
Olej silnikowy jest niezbędny do prawidłowego działania silnika. Jego głównym zadaniem jest smarowanie elementów silnika, co pozwala na płynną pracę oraz zwiększa ich żywotność. Jednak, jak każdy inny produkt, olej silnikowy ma swój okres przydatności i po pewnym czasie trzeba go wymienić. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się objawom, które sygnalizują, że olej silnikowy jest zużyty i trzeba go wymienić. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, zapraszamy serdecznie do lektury!

Jakie objawy sygnalizują, że olej silnikowy jest zużyty i trzeba go wymienić?

Edycja: 2023-07-01 16:41 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3980)

Olej silnikowy jest niezbędny do prawidłowego działania silnika. Jego głównym zadaniem jest smarowanie elementów silnika, co pozwala na płynną pracę oraz zwiększa ich żywotność. Jednak, jak każdy inny produkt, olej silnikowy ma swój okres przydatności i po pewnym czasie trzeba go wymienić. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się objawom, które sygnalizują, że olej silnikowy jest zużyty i trzeba go wymienić. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, zapraszamy serdecznie do lektury! więcej»

Po raz szósty Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie zaprosiła motocyklistów z całego regionu na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Ponad 600 różnego rodzaju maszyn przejechało spektakularną paradą ulicami Pińczowa, aby uczestniczyć w mszy świętej.

Sezon motocyklowy 2023 na Ponidziu rozpoczęty! (foto/wkrótce video)

Edycja: 2023-04-23 19:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 15694)

Po raz szósty Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie zaprosiła motocyklistów z całego regionu na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Ponad 600 różnego rodzaju maszyn przejechało spektakularną paradą ulicami Pińczowa, aby uczestniczyć w mszy świętej. więcej»

Polisa CARGO to produkt ubezpieczeniowy gwarantujący ochronę ładunkom podczas ich przewozu, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego oraz transportowanym każdą możliwą formą: lądową, kolejową, powietrzną czy morską. Ubezpieczenie tego rodzaju zostało opracowane z myślą o przedsiębiorstwach oferujących usługi przewozowe, a także osobach, które korzystają z ich usług.

Kto powinien wykupić ubezpieczenie CARGO?

Edycja: 2023-01-02 09:59 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4375)

Polisa CARGO to produkt ubezpieczeniowy gwarantujący ochronę ładunkom podczas ich przewozu, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego oraz transportowanym każdą możliwą formą: lądową, kolejową, powietrzną czy morską. Ubezpieczenie tego rodzaju zostało opracowane z myślą o przedsiębiorstwach oferujących usługi przewozowe, a także osobach, które korzystają z ich usług. więcej»

W sobotę 3 grudnia 2022 r., już po raz czwarty w ramach tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można w całej Polsce bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach.

Nie zwlekaj - sprawdź światła pojazdu. Bezpłatnie!

Edycja: 2022-12-02 11:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 10391)

W sobotę 3 grudnia 2022 r., już po raz czwarty w ramach tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można w całej Polsce bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. więcej»

REKLAMA
W czasach PRL synonim luksusu i komfortu, marzenie wszystkich Polaków, w okresie rozwoju kapitalizmu pogardzany symbol minionych czasów. Duży Fiat, kant, kredens, czyli po prostu Fiat 125p, 55 lat temu po raz pierwszy wyjechał z fabryki na warszawskim Żeraniu.

Duży Fiat skończył 55 lat

Edycja: 2022-11-28 11:25 - Komentarze: (0)  (odsłon: 11813)

W czasach PRL synonim luksusu i komfortu, marzenie wszystkich Polaków, w okresie rozwoju kapitalizmu pogardzany symbol minionych czasów. Duży Fiat, kant, kredens, czyli po prostu Fiat 125p, 55 lat temu po raz pierwszy wyjechał z fabryki na warszawskim Żeraniu. więcej»

Wycieraczki ze spryskiwaczem to rozwiązanie, które stosowane jest w samochodach z przednimi szybami o dużej powierzchni. Znalazły zastosowanie w samochodach dostawczych, SUV i kilkunastu modelach limuzyn klasy premium. To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, ale są też i wady. Na szczęście, można sobie z nimi poradzić.
 

Wycieraczki ze spryskiwaczem - wady i zalety

Edycja: 2022-11-25 09:58 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6064)

Wycieraczki ze spryskiwaczem to rozwiązanie, które stosowane jest w samochodach z przednimi szybami o dużej powierzchni. Znalazły zastosowanie w samochodach dostawczych, SUV i kilkunastu modelach limuzyn klasy premium. To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, ale są też i wady. Na szczęście, można sobie z nimi poradzić.   więcej»

Stacja Kontroli Pojazdów w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju zaprasza wszystkich użytkowników pojazdów do udziału w akcji Bezpieczny samochód na zimowy czas.

'Bezpieczny samochód na zimowy czas'- nieodpłatne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu

Edycja: 2022-10-13 14:51 - Komentarze: (0)  (odsłon: 10069)

Stacja Kontroli Pojazdów w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju zaprasza wszystkich użytkowników pojazdów do udziału w akcji 'Bezpieczny samochód na zimowy czas'. więcej»

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia ubezpieczenia OC - z uwagi na obowiązek wynikający z przepisów. Tymczasem warto rozszerzyć zakres ochrony o autocasco - to polisa, która daje znacznie więcej. Sprawdź, co możesz dzięki niej zyskać w razie nieprzewidzianego zdarzenia - nie tylko drogowego.

Czy warto kupić ubezpieczenie AC?

Edycja: 2022-09-15 14:28 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7376)

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia ubezpieczenia OC - z uwagi na obowiązek wynikający z przepisów. Tymczasem warto rozszerzyć zakres ochrony o autocasco - to polisa, która daje znacznie więcej. Sprawdź, co możesz dzięki niej zyskać w razie nieprzewidzianego zdarzenia - nie tylko drogowego. więcej»

REKLAMA
Zapraszamy na Piknik Motocyklowy, który odbędzie się na terenie Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania w Kijach w niedzielę 11 września 2022 od godz. 14:00.  Przypomnijmy sobie nagranie video z ubiegłego roku.

Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2022

Edycja: 2022-09-11 07:29 - Komentarze: (0)  (odsłon: 16334)

Zapraszamy na Piknik Motocyklowy, który odbędzie się na terenie Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania w Kijach w niedzielę 11 września 2022 od godz. 14:00. Przypomnijmy sobie nagranie video z ubiegłego roku. więcej»

Właściciele pojazdów mogą od 4 września usunąć nalepkę kontrolną z przedniej szyby, nie muszą też przekazywać karty pojazdu nowemu właścicielowi przy sprzedaży - poinformował PAP rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś.

Już można usunąć nalepkę kontrolną pojazdu

Edycja: 2022-09-05 12:37 - Komentarze: (0)  (odsłon: 21334)

Właściciele pojazdów mogą od 4 września usunąć nalepkę kontrolną z przedniej szyby, nie muszą też przekazywać karty pojazdu nowemu właścicielowi przy sprzedaży - poinformował PAP rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś. więcej»

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa dla każdego posiadacza samochodu. Bez opłaconej składki nie można poruszać się autem. I choć wykupić polisę OC musi każdy kierowca mający samochód, nie dla każdego wynosi ona tyle samo. Jakie są ceny ubezpieczeń OC i od czego zależą?

Jak wyglądają ceny ubezpieczeń OC?

Edycja: 2022-08-08 15:56 - Komentarze: (0)  (odsłon: 5140)

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa dla każdego posiadacza samochodu. Bez opłaconej składki nie można poruszać się autem. I choć wykupić polisę OC musi każdy kierowca mający samochód, nie dla każdego wynosi ona tyle samo. Jakie są ceny ubezpieczeń OC i od czego zależą? więcej»

Automobilklub Kielecki - Koło w Kazimierzy Wielkiej zaprasza w dniach 9 i 10 lipca 2022 r. na XVII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej.

XVII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej

Edycja: 2022-07-08 15:47 - Komentarze: (0)  (odsłon: 16520)

Automobilklub Kielecki - Koło w Kazimierzy Wielkiej zaprasza w dniach 9 i 10 lipca 2022 r. na XVII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej. więcej»

REKLAMA
Wszyscy właściciele firm, które posiadają flotę samochodów, powinni wiedzieć, że od grudnia 2021 korzystanie z e-TOLL - Systemem Poboru Opłaty Elektronicznej Krajowej Administracji Skarbowej - jest obowiązkowe.

System e-TOLL: nowoczesne zarządzanie flotą dzięki GPS

Edycja: 2022-05-28 09:38 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8479)

Wszyscy właściciele firm, które posiadają flotę samochodów, powinni wiedzieć, że od grudnia 2021 korzystanie z e-TOLL - Systemem Poboru Opłaty Elektronicznej Krajowej Administracji Skarbowej - jest obowiązkowe. więcej»

Automobilklub Kielecki Oddział w Busku-Zdroju w niedzielę, 22 maja o 15.30 zaprasza na nieformalny mini-rajd turystyczny do Muzeum Samochodów Sportowych i Motobiblioteki!

Przedłużamy Noc Muzeów!

Edycja: 2022-05-16 13:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 13530)

Automobilklub Kielecki Oddział w Busku-Zdroju w niedzielę, 22 maja o 15.30 zaprasza na nieformalny mini-rajd turystyczny do Muzeum Samochodów Sportowych i Motobiblioteki! więcej»

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia w Pińczowie entuzjaści i miłośnicy motocykli oficjalnie rozpoczęli sezon motocyklowy 2022. Zapraszamy do obejrzenia relacji z imprezy zorganizowanej przez Wolną Grupę Motocyklową Ponidzie.

Sezon motocyklowy 2022 na Ponidziu rozpoczęty! (foto/video)

Edycja: 2022-04-12 09:08 - Komentarze: (0)  (odsłon: 26258)

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia w Pińczowie entuzjaści i miłośnicy motocykli oficjalnie rozpoczęli sezon motocyklowy 2022. Zapraszamy do obejrzenia relacji z imprezy zorganizowanej przez Wolną Grupę Motocyklową Ponidzie. więcej»

Samochód z rynku wtórnego to opcja znacznie bardziej atrakcyjna cenowo niż auto z salonu. W zależności od przebiegu i wieku pojazdu możemy jednak spotkać się z różnymi problemami - aby ich uniknąć, warto przed zakupem dokładnie zbadać stan techniczny.

Jak wybrać używany samochód?

Edycja: 2022-03-22 15:52 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12263)

Samochód z rynku wtórnego to opcja znacznie bardziej atrakcyjna cenowo niż auto z salonu. W zależności od przebiegu i wieku pojazdu możemy jednak spotkać się z różnymi problemami - aby ich uniknąć, warto przed zakupem dokładnie zbadać stan techniczny. więcej»

REKLAMA
Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na tanie auta, najważniejsze jednak, by każdy zakup był dobrze przemyślany.

Czy warto kupować tanie auta?

Edycja: 2022-02-01 10:37 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8042)

Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na tanie auta, najważniejsze jednak, by każdy zakup był dobrze przemyślany. więcej»

Alternator jest bardzo istotnym elementem wyposażenia pojazdu. Odpowiada on za generowanie prądu, który ładuje akumulator. Tym samym bez alternatora nie ma mowy o działaniu jakiejkolwiek elektryki i elektroniki w pojeździe. Zimą urządzenie to jest szczególnie narażone na awarie. Jak się przed nimi chronić?

Jak zadbać o alternator samochodowy w zimie?

Edycja: 2022-01-19 10:05 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12837)

Alternator jest bardzo istotnym elementem wyposażenia pojazdu. Odpowiada on za generowanie prądu, który ładuje akumulator. Tym samym bez alternatora nie ma mowy o działaniu jakiejkolwiek elektryki i elektroniki w pojeździe. Zimą urządzenie to jest szczególnie narażone na awarie. Jak się przed nimi chronić? więcej»

Nowe zasady opłat za przejazd niektórymi autostradami przyniosły niewyobrażalny bałagan. Mimo, że teoretycznie można opłacić przejazd w wieloraki sposób, w praktyce nie jest ani szybko, ani łatwo ani bezpiecznie.

Szybko, bezpiecznie i nowocześnie, czyli jak lepiej pobierać autostradowe opłaty. Lekarstwo na autostradowy chaos

Edycja: 2021-12-06 09:05 - Komentarze: (0)  (odsłon: 24012)

Nowe zasady opłat za przejazd niektórymi autostradami przyniosły niewyobrażalny bałagan. Mimo, że teoretycznie można opłacić przejazd w wieloraki sposób, w praktyce nie jest ani szybko, ani łatwo ani bezpiecznie. więcej»

Samochody Opla to jedne z najczęściej spotykanych aut na naszych ulicach. Są one u nas tak popularne, ponieważ nigdy nie były przesadnie drogie, a jednocześnie cechuje je solidność, wytrzymałość i niemiecka jakość.

Opel - niemiecka solidność, tworzona także w Polsce

Edycja: 2021-12-06 09:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12215)

Samochody Opla to jedne z najczęściej spotykanych aut na naszych ulicach. Są one u nas tak popularne, ponieważ nigdy nie były przesadnie drogie, a jednocześnie cechuje je solidność, wytrzymałość i niemiecka jakość. więcej»

REKLAMA
Ruszyła ogólnopolska kampania ,,Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo. Działania prowadzone będą również na terenie powiatu buskiego. Celem działań kontrolno-prewencyjnych jest zwrócenie uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdu.

'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo' w powiecie buskim

Edycja: 2021-10-23 09:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 10775)

Ruszyła ogólnopolska kampania ,,Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania prowadzone będą również na terenie powiatu buskiego. Celem działań kontrolno-prewencyjnych jest zwrócenie uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdu. więcej»

Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania w Kijach,Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie oraz Kieleckie Klasyki w niedzielę, 12 września po raz trzeci zorganizowała Piknik Motocyklowy- kończący sezon 2021r. Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z imprezy!

Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2021 (foto/video)

Edycja: 2021-09-13 18:32 - Komentarze: (0)  (odsłon: 35943)

Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania w Kijach,"Wolna Grupa Motocyklowa Ponidzie" oraz "Kieleckie Klasyki" w niedzielę, 12 września po raz trzeci zorganizowała "Piknik Motocyklowy"- kończący sezon 2021r. Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z imprezy! więcej»

Od poniedziałku 30 sierpnia strażnicy miejscy mają nowe uprawnienia. Mogą karać mandatami kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego i rowerzystów.

Od poniedziałku nowe uprawnienia Straży Miejskich ws. rowerzystów i kierujących hulajnogami

Edycja: 2021-08-30 10:17 - Komentarze: (1)  (odsłon: 27795)

Od poniedziałku 30 sierpnia strażnicy miejscy mają nowe uprawnienia. Mogą karać mandatami kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego i rowerzystów. więcej»

Obecnie na ryku pojawia się coraz więcej nowych modeli hulajnóg elektrycznych. 
 

Hulajnoga elektryczna

Edycja: 2021-08-27 14:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 13260)

Obecnie na ryku pojawia się coraz więcej nowych modeli hulajnóg elektrycznych.   więcej»

REKLAMA
W 1938 r. - 83 lata temu - w kieleckiej Hucie Ludwików S.A. rozpoczęto seryjną produkcję motocykla SHL. Z biegiem czasu motocykle te stały się legendą polskiej motoryzacji.

Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych im. Ryszarda Mikurdy

Edycja: 2021-08-17 12:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 31648)

W 1938 r. - 83 lata temu - w kieleckiej Hucie Ludwików S.A. rozpoczęto seryjną produkcję motocykla SHL. Z biegiem czasu motocykle te stały się legendą polskiej motoryzacji. więcej»

W niedzielę, 15 sierpnia zapraszamy na  Ogólnopolski Zlot Motocykli i Pojazdów Zabytkowych do Parku Etnograficznego w Tokarni.

15. Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych

Edycja: 2021-08-15 09:58 - Komentarze: (0)  (odsłon: 23657)

W niedzielę, 15 sierpnia zapraszamy na Ogólnopolski Zlot Motocykli i Pojazdów Zabytkowych do Parku Etnograficznego w Tokarni. więcej»