Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Wiadomości z regionu

Kompleks Tężnia informuje, że w dniach 17-20 czerwca 2024 roku będzie miała miejsce okresowa przerwa techniczna na tężni solankowej zewnętrznej. Ponowne otwarcie Tężni zaplanowano na piątek, 21 czerwca 2024 roku.

Przerwa techniczna w buskiej Tężni

Edycja: 2024-06-13 11:29 - Komentarze: (1)  (odsłon: 839)

Kompleks Tężnia informuje, że w dniach 17-20 czerwca 2024 roku będzie miała miejsce okresowa przerwa techniczna na tężni solankowej zewnętrznej. Ponowne otwarcie Tężni zaplanowano na piątek, 21 czerwca 2024 roku. więcej»

National Geographic ogłosił wyniki plebiscytu Cuda Polski 2024. Po raz kolejny czytelnicy wybrali 16 wyjątkowych miejsc, które zasługują na miano Cudu Polski. Wśród tegorocznych zwycięzców, Muzeum Archeologiczne w Wiślicy zdobyło pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim, co jest ogromnym wyróżnieniem dla tego historycznego miejsca.

Wyniki Plebiscytu Cuda Polski 2024: Muzeum w Wiślicy zwycięzcą w województwie świętokrzyskim

Edycja: 2024-06-10 15:11 - Komentarze: (3)  (odsłon: 1126)

National Geographic ogłosił wyniki plebiscytu 'Cuda Polski 2024'. Po raz kolejny czytelnicy wybrali 16 wyjątkowych miejsc, które zasługują na miano 'Cudu Polski'. Wśród tegorocznych zwycięzców, Muzeum Archeologiczne w Wiślicy zdobyło pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim, co jest ogromnym wyróżnieniem dla tego historycznego miejsca. więcej»

Szukasz biletów online na autobus, pociąg lub samolot? W tym artykule przedstawimy Ci zalety strony INFOBUS, dzięki której zyskasz czas, pieniądze i komfort podróży. Nie będziesz dłużej stał w kolejce po bilet, martwiąc się, że nie zdążysz na pociąg - kilka kliknięć i wszystko masz załatwione!

Podróżuj wygodnie

Edycja: 2024-06-03 10:17 - Komentarze: (0)  (odsłon: 545)

Szukasz biletów online na autobus, pociąg lub samolot? W tym artykule przedstawimy Ci zalety strony INFOBUS, dzięki której zyskasz czas, pieniądze i komfort podróży. Nie będziesz dłużej stał w kolejce po bilet, martwiąc się, że nie zdążysz na pociąg - kilka kliknięć i wszystko masz załatwione! więcej»

W dniach 18-19 maja 2024 roku Stowarzyszenie Razem Dzieciom z Buska-Zdroju zorganizowało czwartą wyprawę na Dolny Śląsk dla 55 osób. Program wyjazdu obejmował wiele atrakcji, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z historią regionu oraz przeżyć niezapomniane chwile.

Stowarzyszenie Razem Dzieciom: Niezapomniana wyprawa na Dolny Śląsk (foto)

Edycja: 2024-05-22 13:13 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1668)

W dniach 18-19 maja 2024 roku Stowarzyszenie Razem Dzieciom z Buska-Zdroju zorganizowało czwartą wyprawę na Dolny Śląsk dla 55 osób. Program wyjazdu obejmował wiele atrakcji, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z historią regionu oraz przeżyć niezapomniane chwile. więcej»

REKLAMA
Kiedy nadchodzi Noc Muzeów, kultura ożywa w całej Europie, a wśród tych, którzy otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, znajdują się także placówki z regionu Świętokrzyskiego. Już w najbliższą sobotę, 18 maja 2024 roku, muzea w całym regionie przygotowują się na wyjątkowe wydarzenie, oferując bogaty program dla miłośników historii, kultury i sztuki.

Europejska Noc Muzeów: Świętokrzyskie zaprasza

Edycja: 2024-05-18 11:36 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7205)

Kiedy nadchodzi Noc Muzeów, kultura ożywa w całej Europie, a wśród tych, którzy otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, znajdują się także placówki z regionu Świętokrzyskiego. Już w najbliższą sobotę, 18 maja 2024 roku, muzea w całym regionie przygotowują się na wyjątkowe wydarzenie, oferując bogaty program dla miłośników historii, kultury i sztuki. więcej»

Klub Górski PTTK Busko-Zdrój zaprasza w niedzielę 19 maja 2024 r. na wycieczkę pieszo-krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie: BLIŻYN - PIEKŁO DALEJOWSKIE - DĄB BARTEK.

PTTK zaprasza na wycieczkę pieszo-krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie

Edycja: 2024-05-15 09:20 - Komentarze: (0)  (odsłon: 29011)

Klub Górski PTTK Busko-Zdrój zaprasza w niedzielę 19 maja 2024 r. na wycieczkę pieszo-krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie: BLIŻYN - PIEKŁO DALEJOWSKIE - DĄB BARTEK. więcej»

Busko-Zdrój, znane z urokliwych miejsc i bogatej historii, serdecznie zaprasza na trzy dni pełne atrakcji dla miłośników turystyki. W dniach 17-19 maja, miasto otwiera swoje podwoje, abyście mogli odkrywać jego uroki i bogactwa.

Zaproszenie na Dni Otwarte dla Turystyki w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-05-13 10:07 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1072)

Busko-Zdrój, znane z urokliwych miejsc i bogatej historii, serdecznie zaprasza na trzy dni pełne atrakcji dla miłośników turystyki. W dniach 17-19 maja, miasto otwiera swoje podwoje, abyście mogli odkrywać jego uroki i bogactwa. więcej»

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich dzisiaj wstęp do Kompleksu #TężniaBusko jest wolny! To doskonała okazja dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów, aby odwiedzić buski Kompleks Zdrojowy z imponującą Tężnią solankową.

Zapraszamy do Tężni - Dziś wstep wolny!

Edycja: 2024-05-11 10:07 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8222)

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich dzisiaj wstęp do Kompleksu #TężniaBusko jest wolny! To doskonała okazja dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów, aby odwiedzić buski Kompleks Zdrojowy z imponującą Tężnią solankową. więcej»

REKLAMA
18 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z okazji tego wyjątkowego dnia serdecznie zapraszamy na spacer do kościoła św. Stanisława w Chotelku.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków: Spacer do Kościoła św. Stanisława w Chotelku

Edycja: 2024-04-16 09:43 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1231)

18 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z okazji tego wyjątkowego dnia serdecznie zapraszamy na spacer do kościoła św. Stanisława w Chotelku. więcej»

W Busku-Zdroju już od najbliższej soboty, 16 marca, rusza nowy sezon w Tężni solankowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, kuracjuszy i turystów do odwiedzenia tego wyjątkowego kompleksu zdrojowego, który otwiera swoje wrota na kolejny sezon dobroczynnego wpływu solanki na zdrowie i samopoczucie.

Zapraszamy do buskiej Tężni: Nowy sezon rozpoczyna się już w ten weekend!

Edycja: 2024-03-15 16:35 - Komentarze: (5)  (odsłon: 2463)

W Busku-Zdroju już od najbliższej soboty, 16 marca, rusza nowy sezon w Tężni solankowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, kuracjuszy i turystów do odwiedzenia tego wyjątkowego kompleksu zdrojowego, który otwiera swoje wrota na kolejny sezon dobroczynnego wpływu solanki na zdrowie i samopoczucie. więcej»

Zbliża się rocznica urodzin niezapomnianego Wojtka Belona, który w swej twórczości ukochał i promował region Ponidzia. Z tej wyjątkowej okazji zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenia, które odbędą się 14 marca, aby uczcić jego pamięć i twórczość.

Spacer śladami Wojtka Belona: Pamięć o Piewcy Ponidzia

Edycja: 2024-03-12 09:40 - Komentarze: (1)  (odsłon: 1139)

Zbliża się rocznica urodzin niezapomnianego Wojtka Belona, który w swej twórczości ukochał i promował region Ponidzia. Z tej wyjątkowej okazji zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenia, które odbędą się 14 marca, aby uczcić jego pamięć i twórczość. więcej»

Odrestaurowana XVII-wieczna synagoga w Chęcinach została udostępniona zwiedzającym, w weekend zaplanowano tam dni otwarte. W budynku mieści się Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej, opowiadające o historii miasta i jego mieszkańcach.

Nowa Atrakcja Turystyczna w Chęcinach: Odrestaurowana Synagoga otwarta dla zwiedzających (foto)

Edycja: 2024-03-02 10:07 - Komentarze: (1)  (odsłon: 8107)

Odrestaurowana XVII-wieczna synagoga w Chęcinach została udostępniona zwiedzającym, w weekend zaplanowano tam dni otwarte. W budynku mieści się Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej, opowiadające o historii miasta i jego mieszkańcach. więcej»

REKLAMA
W maju br. Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach otworzy nową atrakcję turystyczną - ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą Drezynami rowerowymi do natury.

Drezynami rowerowymi do natury - Nowa Atrakcja Turystyczna na Ponidziu

Edycja: 2024-02-22 12:19 - Komentarze: (1)  (odsłon: 3338)

W maju br. Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach otworzy nową atrakcję turystyczną - ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą 'Drezynami rowerowymi do natury'. więcej»

Podróżowanie dostarcza nam wielu emocji i sprawia, że mamy możliwość odpoczynku po wielu tygodniach pracy, poznania nowych miejsc, kultur i ludności. Pogoda w Polsce bywa kapryśna, dlatego bardzo chętnie decydujemy się wakacje za granicą. Cenionym kierunkiem wczasowym są z pewnością Malediwy, które urzekają nas spokojem, cudownym klimatem i pięknym otoczeniem. Sprawdźmy zatem, dlaczego w tym temacie warto zaufać sprawdzonemu biurze podróży! Jakie możliwości dają wakacje last minute? Co czeka na nas na Malediwach?

Wczasy 2024 za granicą

Edycja: 2024-02-14 12:21 - Komentarze: (0)  (odsłon: 657)

Podróżowanie dostarcza nam wielu emocji i sprawia, że mamy możliwość odpoczynku po wielu tygodniach pracy, poznania nowych miejsc, kultur i ludności. Pogoda w Polsce bywa kapryśna, dlatego bardzo chętnie decydujemy się wakacje za granicą. Cenionym kierunkiem wczasowym są z pewnością Malediwy, które urzekają nas spokojem, cudownym klimatem i pięknym otoczeniem. Sprawdźmy zatem, dlaczego w tym temacie warto zaufać sprawdzonemu biurze podróży! Jakie możliwości dają wakacje last minute? Co czeka na nas na Malediwach? więcej»

W ostatnim roku województwo świętokrzyskie przyciągnęło uwagę ponad 5 milionów turystów, oferując bogactwo atrakcji dla odwiedzających. Oto ranking najpopularniejszych miejsc, które cieszyły się największym zainteresowaniem w 2023 roku.

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w województwie świętokrzyskim w 2023 roku: Buska Tężnia na piątym miejscu

Edycja: 2024-01-31 09:22 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2060)

W ostatnim roku województwo świętokrzyskie przyciągnęło uwagę ponad 5 milionów turystów, oferując bogactwo atrakcji dla odwiedzających. Oto ranking najpopularniejszych miejsc, które cieszyły się największym zainteresowaniem w 2023 roku. więcej»

Zimowe wyprawy trekkingowe mogą być niezwykle ekscytujące i pełne niesamowitych widoków. Jednak aby móc w pełni cieszyć się pięknem zaśnieżonych krajobrazów, należy odpowiednio się do nich przygotować. Wybór właściwego sprzętu jest kluczowy dla komfortu, bezpieczeństwa i sukcesu takiej wycieczki. W niniejszym artykule przedstawimy, jakie elementy wyposażenia są niezbędne podczas zimowego trekkingu.

Trekking zimą - jaki sprzęt trzeba zabrać?

Edycja: 2023-12-27 09:01 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1654)

Zimowe wyprawy trekkingowe mogą być niezwykle ekscytujące i pełne niesamowitych widoków. Jednak aby móc w pełni cieszyć się pięknem zaśnieżonych krajobrazów, należy odpowiednio się do nich przygotować. Wybór właściwego sprzętu jest kluczowy dla komfortu, bezpieczeństwa i sukcesu takiej wycieczki. W niniejszym artykule przedstawimy, jakie elementy wyposażenia są niezbędne podczas zimowego trekkingu. więcej»

REKLAMA
26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Busku-Zdroju zaprasza na XVI Rajd Bożonarodzeniowy.

PTTK Busko-Zdrój zaprasza na Rajd Bożonarodzeniowy

Edycja: 2023-12-21 08:52 - Komentarze: (0)  (odsłon: 49484)

26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Busku-Zdroju zaprasza na XVI Rajd Bożonarodzeniowy. więcej»

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Busku-Zdroju zaprasza na RAJD do BETLEJM w niedzielę, 17 grudnia 2023r.

PTTK Busko-Zdrój zaprasza na Rajd do Betlejem

Edycja: 2023-12-06 12:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4678)

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Busku-Zdroju zaprasza na 'RAJD do BETLEJM' w niedzielę, 17 grudnia 2023r. więcej»

Podczas jubileuszowej, dwudziestej gali Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny-Certyfikat POT w Warszawie, uhonorowano 16 wyjątkowych obiektów turystycznych. Wśród laureatów znalazł się Kompleks Tężnia, wyróżnienie otrzymał Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Natomiast Park Legend Gór Świętokrzyskich został uznany za Turystyczne Odkrycie Roku.

XX edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Buska Tężnia wśród laureatów!

Edycja: 2023-11-29 08:55 - Komentarze: (1)  (odsłon: 5998)

Podczas jubileuszowej, dwudziestej gali Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny-Certyfikat POT w Warszawie, uhonorowano 16 wyjątkowych obiektów turystycznych. Wśród laureatów znalazł się Kompleks Tężnia, wyróżnienie otrzymał Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Natomiast Park Legend Gór Świętokrzyskich został uznany za Turystyczne Odkrycie Roku. więcej»

Klub Górski PTTK Busko-Zdrój zaprasza na RAJD MIKOŁAJKOWY w Góry Świętokrzyskie, który odbędzie się  w niedzielę, 3 grudnia 2023r.

PTTK Busko-Zdrój zaprasza na Rajd Mikołajkowy w Góry Świetokrzyskie

Edycja: 2023-11-27 11:21 - Komentarze: (0)  (odsłon: 40406)

Klub Górski PTTK Busko-Zdrój zaprasza na RAJD MIKOŁAJKOWY w Góry Świętokrzyskie, który odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2023r. więcej»

REKLAMA
Jamajka, słynąca z błękitnych wód, reggae i relaksującego stylu życia, to idealne miejsce na niezapomniane wakacje. A gdy wybierasz Dreamtours.pl jako swoje biuro podróży, możesz spodziewać się wyjątkowej podróży na jedną z najbardziej kultowych wysp Karaibów.

Odkryj Jamajkę z Dreamtours.pl: Wymarzone Karaibskie Wakacje

Edycja: 2023-11-27 08:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1031)

Jamajka, słynąca z błękitnych wód, reggae i relaksującego stylu życia, to idealne miejsce na niezapomniane wakacje. A gdy wybierasz Dreamtours.pl jako swoje biuro podróży, możesz spodziewać się wyjątkowej podróży na jedną z najbardziej kultowych wysp Karaibów. więcej»

Buska Lokalna Grupa Działania Słoneczny Lider odkrywa kulinarne skarby naszego regionu. Wydany przewodnik po szlaku produktów regionalnych w gminie Busko-Zdrój jest rezultatem pasji entuzjastów lokalnej kuchni. To prawdziwy rarytas dla miłośników autentycznych smaków i tradycyjnych potraw.

Przewodnik po Szlaku Produktów Regionalnych w Gminie Busko-Zdrój

Edycja: 2023-10-28 13:04 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3108)

Buska Lokalna Grupa Działania "Słoneczny Lider" odkrywa kulinarne skarby naszego regionu. Wydany przewodnik po szlaku produktów regionalnych w gminie Busko-Zdrój jest rezultatem pasji entuzjastów lokalnej kuchni. To prawdziwy rarytas dla miłośników autentycznych smaków i tradycyjnych potraw. więcej»

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na najlepszy produkt turystyczny, a Ty masz teraz okazję zadecydować, która atrakcja zasługuje na Certyfikat Internautów 2023! To doskonała okazja, aby zagłosować na Tężnię w Busu-Zdroju i przyczynić się do rozwoju turystyki w regionie.

Zagłosuj na Tężnię w Busku-Zdroju! Trwa konkurs na najlepszy produkt turystyczny!

Edycja: 2023-10-18 12:12 - Komentarze: (2)  (odsłon: 6173)

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na najlepszy produkt turystyczny, a Ty masz teraz okazję zadecydować, która atrakcja zasługuje na Certyfikat Internautów 2023! To doskonała okazja, aby zagłosować na Tężnię w Busu-Zdroju i przyczynić się do rozwoju turystyki w regionie. więcej»

Zapraszamy pasjonatów przyrody do odkrywania tajemnic rzeki Nidy w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Ośrodek oferuje wiele atrakcji, takich jak Nidarium, wieża widokowa, stacyjka kolejki wąskotorowej oraz zagroda ze zwierzętami gospodarskimi.

Odkryj uroki rzeki Nidy - Zapraszamy pasjonatów przyrody do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach

Edycja: 2023-07-26 11:03 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9392)

Zapraszamy pasjonatów przyrody do odkrywania tajemnic rzeki Nidy w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Ośrodek oferuje wiele atrakcji, takich jak Nidarium, wieża widokowa, stacyjka kolejki wąskotorowej oraz zagroda ze zwierzętami gospodarskimi. więcej»

REKLAMA
Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie to nowa atrakcja turystyczna w województwie świętokrzyskim. Ta urokliwa kolej wąskotorowa oferuje pasażerom niezapomnianą podróż przez piękną przyrodę i malownicze widoki Ponidzia.

Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie - Piękna podróż po malowniczym Ponidziu

Edycja: 2023-07-19 12:26 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7509)

Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie to nowa atrakcja turystyczna w województwie świętokrzyskim. Ta urokliwa kolej wąskotorowa oferuje pasażerom niezapomnianą podróż przez piękną przyrodę i malownicze widoki Ponidzia. więcej»

W sobotę, 29 lipca o godz. 10:00 na trasie Pińczów - Chroberz odbędzie się V Spływ Kajakowy imienia Jerzego Głowackiego.

V Spływ Kajakowy im. Jerzego Głowackiego

Edycja: 2023-07-18 10:09 - Komentarze: (0)  (odsłon: 5652)

W sobotę, 29 lipca o godz. 10:00 na trasie Pińczów - Chroberz odbędzie się V Spływ Kajakowy imienia Jerzego Głowackiego. więcej»

W sobotę, 15 lipca o godzinie 14:30, miłośników rowerowych przygód czeka niezwykła okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Rajd rowerowy odbędzie się w malowniczej okolicy, a głównym celem będzie dotarcie do urokliwej Olejarni Zagłoby.

Zapraszamy na rajd rowerowy do Olejarni Zagłoby w Mikułowicach!

Edycja: 2023-07-10 15:55 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2286)

W sobotę, 15 lipca o godzinie 14:30, miłośników rowerowych przygód czeka niezwykła okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Rajd rowerowy odbędzie się w malowniczej okolicy, a głównym celem będzie dotarcie do urokliwej Olejarni Zagłoby. więcej»

Lokalna Grupa Działania Królewskie Ponidzie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kajakarstwa na niezapomniany spływ kajakowy, który odbędzie się 15 lipca 2023 roku.

Zapraszamy na spływ kajakowy Nidą!

Edycja: 2023-07-06 11:35 - Komentarze: (1)  (odsłon: 3066)

Lokalna Grupa Działania "Królewskie Ponidzie" serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kajakarstwa na niezapomniany spływ kajakowy, który odbędzie się 15 lipca 2023 roku. więcej»

REKLAMA
Ciuchcia Ponidzie, Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa, rozpoczęła sezon przewozowy już w maju. A teraz uruchamia nowy szlak. Od 11 czerwca dojedziemy do Motkowic. Poniżej publikujemy rozkład jazdy oraz ofertę dla grup zorganizowanych.

Kolejka wąskotorowa 'Ciuchcia Ponidzie' z nowym szlakiem do Motkowic

Edycja: 2023-06-07 10:12 - Komentarze: (1)  (odsłon: 11414)

"Ciuchcia Ponidzie", Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa, rozpoczęła sezon przewozowy już w maju. A teraz uruchamia nowy szlak. Od 11 czerwca dojedziemy do Motkowic. Poniżej publikujemy rozkład jazdy oraz ofertę dla grup zorganizowanych. więcej»

Zapraszamy na majowe spacerki z przewodnikiem do dwóch ciekawych miejsc na turystycznej mapie Buska - drewnianego kościółka św. Leonarda z 1699 roku oraz Willi Polonia z 1900 roku mieszczącą Buską Galerię Sztuki.

Wiosenne spacerki z historią

Edycja: 2023-05-15 10:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 10457)

Zapraszamy na majowe spacerki z przewodnikiem do dwóch ciekawych miejsc na turystycznej mapie Buska - drewnianego kościółka św. Leonarda z 1699 roku oraz Willi Polonia z 1900 roku mieszczącą Buską Galerię Sztuki. więcej»

Polskie kolonie dla dzieci to specjalne ośrodki wypoczynkowe organizowane głównie w okresie wakacji letnich, mające na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. W ramach kolonii dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach sportowych, artystycznych, edukacyjnych oraz integracyjnych, prowadzonych przez wykwalifikowany personel.

Polskie kolonie dla dzieci: idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek

Edycja: 2023-04-05 15:26 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3846)

Polskie kolonie dla dzieci to specjalne ośrodki wypoczynkowe organizowane głównie w okresie wakacji letnich, mające na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. W ramach kolonii dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach sportowych, artystycznych, edukacyjnych oraz integracyjnych, prowadzonych przez wykwalifikowany personel. więcej»

Szukasz nowych atrakcji w świętokrzyskim? Takich, których nie znajdziesz na pierwszych pozycjach w Google, ani początkowych stronach folderów turystycznych? Takie miejsca zobaczysz w małych miasteczkach, np. w Nowym Korczynie.

Dom Długosza w Nowym Korczynie

Edycja: 2023-03-11 09:06 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9015)

Szukasz nowych atrakcji w świętokrzyskim? Takich, których nie znajdziesz na pierwszych pozycjach w Google, ani początkowych stronach folderów turystycznych? Takie miejsca zobaczysz w małych miasteczkach, np. w Nowym Korczynie. więcej»

REKLAMA
W Nowej Słupi powstaje kolejna atrakcja turystyczna, ściśle związana z dziedzictwem kulturowym regionu - Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Łysa Góra. Będzie on łączył w sobie formułę nowoczesnego muzeum z salami wystawowymi, kinem, strefą edukacyjną i rozrywkową, z zewnętrznym amfiteatrem.

Z wizytą w Parku Legend. Otwarcie za kilka miesięcy

Edycja: 2023-03-11 09:03 - Komentarze: (0)  (odsłon: 5711)

W Nowej Słupi powstaje kolejna atrakcja turystyczna, ściśle związana z dziedzictwem kulturowym regionu - Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich "Łysa Góra". Będzie on łączył w sobie formułę nowoczesnego muzeum z salami wystawowymi, kinem, strefą edukacyjną i rozrywkową, z zewnętrznym amfiteatrem. więcej»

W dniach 13 - 15 lutego w Szydłowie przygotowano walentynkową promocję. Z okazji święta zakochanych wszystkie pary będą mogły zwiedzać zabytki Szydłowa w cenie biletów ulgowych. W tych dniach w komnacie zamkowej tron królewski zostanie specjalnie udekorowany w motywy miłosne. Zakochani otrzymają również słodkie pamiątki z Szydłowa.

Królewskie Walentynki na zamku w Szydłowie

Edycja: 2023-02-10 15:26 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7890)

W dniach 13 - 15 lutego w Szydłowie przygotowano walentynkową promocję. Z okazji święta zakochanych wszystkie pary będą mogły zwiedzać zabytki Szydłowa w cenie biletów ulgowych. W tych dniach w komnacie zamkowej tron królewski zostanie specjalnie udekorowany w motywy miłosne. Zakochani otrzymają również słodkie pamiątki z Szydłowa. więcej»

Przedstawiamy ranking najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów w województwie świętokrzyskim w 2022 roku. Na podium znalazły się: JuraPark w Bałtowie, Tężnia solankowa w Busku-Zdroju oraz Kamieniołom Kadzielnia z Amfiteatrem, Podziemną Trasą Turystyczną i Tyrolką. Sprawdźcie kto znalazł się w TOP 20 oraz ilu turystów odwiedziło poszczególne miejsca.

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w świętokrzyskim w 2022 roku

Edycja: 2023-02-03 09:48 - Komentarze: (1)  (odsłon: 8860)

Przedstawiamy ranking najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów w województwie świętokrzyskim w 2022 roku. Na podium znalazły się: JuraPark w Bałtowie, Tężnia solankowa w Busku-Zdroju oraz Kamieniołom Kadzielnia z Amfiteatrem, Podziemną Trasą Turystyczną i Tyrolką. Sprawdźcie kto znalazł się w "TOP 20" oraz ilu turystów odwiedziło poszczególne miejsca. więcej»

Do 7 grudnia można głosować na filmy w konkursie Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów Polskiej Organizacji Turystycznej. Piękne i tajemnicze województwo świętokrzyskie w swoim materiale video przedstawiają Kasia i Wojtek, którzy od kilku lat prowadzą podróżniczego bloga oraz kanał na YouTube - RoadTripBus.
 

Zagłosuj na piękne i tajemnicze Świętokrzyskie w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów (video)

Edycja: 2022-12-06 12:58 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7868)

Do 7 grudnia można głosować na filmy w konkursie Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów Polskiej Organizacji Turystycznej. Piękne i tajemnicze województwo świętokrzyskie w swoim materiale video przedstawiają Kasia i Wojtek, którzy od kilku lat prowadzą podróżniczego bloga oraz kanał na YouTube - RoadTripBus.   więcej»

REKLAMA
Postawiono kolejny krok w kierunku realizacji odcinka przyszłej #EuroVelo11 od Wiślicy do Pińczowa.

Ponidzie jedzie rowerowo do przodu

Edycja: 2022-11-25 14:01 - Komentarze: (2)  (odsłon: 6917)

Postawiono kolejny krok w kierunku realizacji odcinka przyszłej #EuroVelo11 od Wiślicy do Pińczowa. więcej»

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna zapraszają do skorzystania z akcji Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny. To kampania skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i turystów. Dzięki niej każdy Polak może odkrywać piękno naszego kraju w korzystnych cenach.

'Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny' od 18 listopada

Edycja: 2022-11-16 10:55 - Komentarze: (1)  (odsłon: 6707)

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna zapraszają do skorzystania z akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". To kampania skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i turystów. Dzięki niej każdy Polak może odkrywać piękno naszego kraju w korzystnych cenach. więcej»

Wędrując po województwie świętokrzyskim warto zajechać do Sobkowa i obejrzeć Fortalicję.

Sobków - Fortalicja

Edycja: 2022-10-21 11:53 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6825)

Wędrując po województwie świętokrzyskim warto zajechać do Sobkowa i obejrzeć Fortalicję. więcej»

Klub Górski PTTK Busko-Zdrój zaprasza na wycieczkę pieszą SŁOWACJA na dziko - MASYW MAŁEJ FATRY SOBOTA - NIEDZIELA 24-25 WRZEŚNIA 2022

Wyprawa na Słowację - Masyw Małej Fatry

Edycja: 2022-09-12 14:40 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6166)

Klub Górski PTTK Busko-Zdrój zaprasza na wycieczkę pieszą SŁOWACJA na dziko - MASYW MAŁEJ FATRY SOBOTA - NIEDZIELA 24-25 WRZEŚNIA 2022 więcej»

REKLAMA
Jeśli listopad dla Twojego turystycznego biznesu oznacza gorszy czas i mniej turystów - czas to zmienić! Weź udział w akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY, przygotuj ofertę specjalną i ciesz się ruchem turystycznym w 2 tygodnie listopada!

Przedsiębiorco: dołącz do ogólnopolskiej akcji i przedłuż swój sezon turystyczny!

Edycja: 2022-09-09 15:03 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6955)

Jeśli listopad dla Twojego turystycznego biznesu oznacza gorszy czas i mniej turystów - czas to zmienić! Weź udział w akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY, przygotuj ofertę specjalną i ciesz się ruchem turystycznym w 2 tygodnie listopada! więcej»

24 sierpnia startuje promocja Polskich Linii Lotniczych LOT obejmująca wszystkie loty z jesiennej i zimowej siatki połączeń. Przez dwa tygodnie można będzie kupić bilety do 37 krajów świata. Wśród oferowanych przez LOT kierunków znajdują się m.in. tak interesujące turystycznie miasta jak Kair, Dubaj, Paryż czy Miami.

Promocja LOT: od 24 sierpnia dziesiątki kierunków w atrakcyjnych cenach

Edycja: 2022-08-24 08:49 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9456)

24 sierpnia startuje promocja Polskich Linii Lotniczych LOT obejmująca wszystkie loty z jesiennej i zimowej siatki połączeń. Przez dwa tygodnie można będzie kupić bilety do 37 krajów świata. Wśród oferowanych przez LOT kierunków znajdują się m.in. tak interesujące turystycznie miasta jak Kair, Dubaj, Paryż czy Miami. więcej»

Najpierw pandemia, a później szok cenowy związany z paliwami - nie tylko kierowcy musieli się do tego przystosować. Także lotniska się zmieniły, a wraz z nimi musiały zmienić się parkingi lotniskowe. Jak wyglądają dziś i co zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat?

Parkingi przy lotniskach- jakie istotne zmiany nastąpiły w trakcie ostatnich lat?

Edycja: 2022-08-11 12:33 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3909)

Najpierw pandemia, a później szok cenowy związany z paliwami - nie tylko kierowcy musieli się do tego przystosować. Także lotniska się zmieniły, a wraz z nimi musiały zmienić się parkingi lotniskowe. Jak wyglądają dziś i co zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat? więcej»

Choć Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się dopiero w październiku, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego już ruszył z pierwszą organizowaną w ramach tego ogólnopolskiego wydarzenia akcją pn. Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim.

Ruszyła akcja 'Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim'

Edycja: 2022-08-09 11:34 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7511)

Choć Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się dopiero w październiku, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego już ruszył z pierwszą organizowaną w ramach tego ogólnopolskiego wydarzenia akcją pn. "Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim". więcej»

REKLAMA
Z okazji przypadającego w najbliższy poniedziałek Wielkiego Dnia Pszczół, na Zamku Królewskim w Chęcinach w weekend 6 oraz 7 sierpnia zapraszamy na Zamkowe Dni Pszczół.

Zamkowe Dni Pszczół!

Edycja: 2022-08-03 15:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7119)

Z okazji przypadającego w najbliższy poniedziałek Wielkiego Dnia Pszczół, na Zamku Królewskim w Chęcinach w weekend 6 oraz 7 sierpnia zapraszamy na Zamkowe Dni Pszczół. więcej»

W Busku-Zdroju, w Domu Zdrojowym oraz najnowszej, już cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem kuracjuszy i podróżników oraz mieszkańców, atrakcji Ponidzia - buskiej tężni odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego sezonu turystycznego w Świętokrzyskiem.

W Busku-Zdroju otwarto kolejny sezon turystyczny (video)

Edycja: 2022-06-25 13:08 - Komentarze: (0)  (odsłon: 11598)

W Busku-Zdroju, w Domu Zdrojowym oraz najnowszej, już cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem kuracjuszy i podróżników oraz mieszkańców, atrakcji Ponidzia - buskiej tężni odbyło się uroczyste otwarcie kolejnego sezonu turystycznego w Świętokrzyskiem. więcej»

Aż 1470 km szlaków pieszych i ponad 500 km szlaków rowerowych! Polecamy nowe narzędzie dla turystów! Dzięki platformie Świętokrzyskie szlaki turystyczne turyści zaplanują własne wycieczki z wykorzystaniem rozbudowanego modułu mapowego oraz zainspirują się gotowymi pomysłami.

Świętokrzyskie szlaki. Nowy portal i aplikacja dla turystów

Edycja: 2022-06-03 14:02 - Komentarze: (0)  (odsłon: 9817)

Aż 1470 km szlaków pieszych i ponad 500 km szlaków rowerowych! Polecamy nowe narzędzie dla turystów! Dzięki platformie "Świętokrzyskie szlaki turystyczne" turyści zaplanują własne wycieczki z wykorzystaniem rozbudowanego modułu mapowego oraz zainspirują się gotowymi pomysłami. więcej»

Poleć w Świętokrzyskie na NOC MUZEÓW.  To wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo, lub za drobną opłatą.

Nie wiesz jak spędzić sobotnią noc? - zapraszamy na NOC MUZEÓW

Edycja: 2022-05-14 11:55 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12472)

Poleć w Świętokrzyskie na NOC MUZEÓW. To wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo, lub za drobną opłatą. więcej»

REKLAMA
W niezwykłych wnętrzach przy samym rynku otworzy się bowiem Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa - unikalna wystawa roślinnych eksponatów i artefaktów.

Już od maja 2022 najstarsza apteka w Sandomierzu znów zatętni życiem

Edycja: 2022-05-11 13:44 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8420)

W niezwykłych wnętrzach przy samym rynku otworzy się bowiem Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa - unikalna wystawa roślinnych eksponatów i artefaktów. więcej»

W dniach 6 - 8 maja zapraszamy na szereg wydarzeń w ramach Dni Otwartych dla Turystyki 2022. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram.

'Dni otwarte dla turystyki' w Busku-Zdroju

Edycja: 2022-05-06 13:20 - Komentarze: (4)  (odsłon: 11473)

W dniach 6 - 8 maja zapraszamy na szereg wydarzeń w ramach "Dni Otwartych dla Turystyki 2022". Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram. więcej»