Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Wiadomości z regionu

Harcerska Grupa Ratownicza Busko-Zdrój informuje, że w okolicach naszego miasta oraz innych lokalizacjach na Ponidziu licznie pojawił się barszcz Sosnowskiego. Kontakt z tą rośliną może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Roślina ta jest trudna do zwalczenia, rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, powoduje rozległe i zagrażające zdrowiu i życiu oparzenia.

Uwaga na Barszcz Sosnowskiego!

Edycja: 2024-07-10 09:18 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1998)

Harcerska Grupa Ratownicza Busko-Zdrój informuje, że w okolicach naszego miasta oraz innych lokalizacjach na Ponidziu licznie pojawił się barszcz Sosnowskiego. Kontakt z tą rośliną może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Roślina ta jest trudna do zwalczenia, rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, powoduje rozległe i zagrażające zdrowiu i życiu oparzenia. więcej»

Dbacie o zdrowie i chcecie dowiedzieć się więcej o zdrowym stylu życia? Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca zapraszamy na EXPO ZDROWIE BO KOCHAM ŻYCIE, które odbędzie się przy Tężni w Busku-Zdroju.

Niedziela ze zdrowiem: EXPO ZDROWIE BO KOCHAM ŻYCIE w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-07-09 15:26 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1082)

Dbacie o zdrowie i chcecie dowiedzieć się więcej o zdrowym stylu życia? Już w najbliższą niedzielę, 14 lipca zapraszamy na EXPO ZDROWIE BO KOCHAM ŻYCIE, które odbędzie się przy Tężni w Busku-Zdroju. więcej»

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój informuje o możliwości bezpłatnej ochrony przed infekcjami pneumokokowymi dla mieszkańców po 65 roku życia z grup ryzyka w ramach szczepień finansowanych ze środków NFZ.

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób 65+

Edycja: 2024-07-09 08:33 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1183)

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój informuje o możliwości bezpłatnej ochrony przed infekcjami pneumokokowymi dla mieszkańców po 65 roku życia z grup ryzyka w ramach szczepień finansowanych ze środków NFZ. więcej»

W ostatnich kilku latach świadomość poszkodowanych Pacjentów wyraźnie rośnie. Dziś już coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że błędy okołoporodowe mogą mieć poważne konsekwencje prawne. W tym artykule omówimy, jakie dokładnie kroki można podjąć w przypadku podejrzenia zaniechania sztuki lekarskiej w sytuacjach związanych z porodem.

Prawne skutki błędów okołoporodowych. Zobacz, jak kompleksowo podejść do tematu

Edycja: 2024-07-05 08:57 - Komentarze: (0)  (odsłon: 765)

W ostatnich kilku latach świadomość poszkodowanych Pacjentów wyraźnie rośnie. Dziś już coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że błędy okołoporodowe mogą mieć poważne konsekwencje prawne. W tym artykule omówimy, jakie dokładnie kroki można podjąć w przypadku podejrzenia zaniechania sztuki lekarskiej w sytuacjach związanych z porodem. więcej»

REKLAMA
Pikniki z Czyściochami zapraszają małych odkrywców do niezwykłej przygody, pełnej kreatywnej zabawy, uśmiechu i radości. To wyjątkowa okazja, by wspólnie z bohaterami Czyściochowa odkrywać strefy tematyczne, wziąć udział w ekscytujących konkursach, cieszyć się niezapomnianymi chwilami i dzielić pozytywną energią.

Pikniki z Czyściochami w Zakopanem

Edycja: 2024-07-02 13:29 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1409)

Pikniki z Czyściochami zapraszają małych odkrywców do niezwykłej przygody, pełnej kreatywnej zabawy, uśmiechu i radości. To wyjątkowa okazja, by wspólnie z bohaterami Czyściochowa odkrywać strefy tematyczne, wziąć udział w ekscytujących konkursach, cieszyć się niezapomnianymi chwilami i dzielić pozytywną energią. więcej»

1 lipca wejdzie w życie zaktualizowana lista leków refundowanych. Do wykazu dodano 31 nowych terapii. Wśród nich 8 terapii onkologicznych i 23 terapie nieonkologiczne, w tym 6 w chorobach rzadkich. Status polskiego leku nadano kolejnym 143 lekom.

Zaczyna obowiązywać nowa lista leków refundowanych

Edycja: 2024-07-01 09:02 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1761)

1 lipca wejdzie w życie zaktualizowana lista leków refundowanych. Do wykazu dodano 31 nowych terapii. Wśród nich 8 terapii onkologicznych i 23 terapie nieonkologiczne, w tym 6 w chorobach rzadkich. Status "polskiego leku" nadano kolejnym 143 lekom. więcej»

SodaStream, marka nowoczesnych saturatorów do wody gazowanej, wydała bezpłatny e-book o organizacji garden party. To niemal 100 stron wskazówek, jak od A do Z przygotować udaną imprezę w plenerze. Jeśli myślisz o zabawie pod chmurką, ten kompleksowy przewodnik doda smaku twojemu wydarzeniu.

Organizujesz garden party? Zainspiruj się bezpłatnym e-bookiem od SodaStream

Edycja: 2024-06-28 08:49 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1667)

SodaStream, marka nowoczesnych saturatorów do wody gazowanej, wydała bezpłatny e-book o organizacji garden party. To niemal 100 stron wskazówek, jak od A do Z przygotować udaną imprezę w plenerze. Jeśli myślisz o zabawie pod chmurką, ten kompleksowy przewodnik doda smaku twojemu wydarzeniu. więcej»

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak informuję, że od 10 lipca 2024 r. zostaje zwiększony czas pracy w Poradni Chirurgii Ogólnej w ZOZ w Busku-Zdroju. Oprócz lek. med. Marcina Podeska przyjmował będzie lek. med. Adam Skotniczny.

Poradnia Chirurgii Ogólnej - dodatkowy gabinet lekarski

Edycja: 2024-06-26 14:11 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1263)

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak informuję, że od 10 lipca 2024 r. zostaje zwiększony czas pracy w Poradni Chirurgii Ogólnej w ZOZ w Busku-Zdroju. Oprócz lek. med. Marcina Podeska przyjmował będzie lek. med. Adam Skotniczny. więcej»

REKLAMA
Deficyt kaloryczny to kluczowy koncept w procesie utraty wagi, którego skuteczność potwierdzają zarówno dietetycy, jak i naukowe badania. Polega na stworzeniu różnicy pomiędzy ilością kalorii spożywanych a zużywanych przez nasz organizm na co dzień. Kiedy spożywamy mniej kalorii niż potrzebujemy, nasz organizm zmuszony jest szukać dodatkowej energii w zmagazynowanych zasobach, głównie w postaci tkanki tłuszczowej. I tak oto dochodzi do utraty wagi.

Na czym polega deficyt kaloryczny?

Edycja: 2024-06-26 10:09 - Komentarze: (0)  (odsłon: 509)

Deficyt kaloryczny to kluczowy koncept w procesie utraty wagi, którego skuteczność potwierdzają zarówno dietetycy, jak i naukowe badania. Polega na stworzeniu różnicy pomiędzy ilością kalorii spożywanych a zużywanych przez nasz organizm na co dzień. Kiedy spożywamy mniej kalorii niż potrzebujemy, nasz organizm zmuszony jest szukać dodatkowej energii w zmagazynowanych zasobach, głównie w postaci tkanki tłuszczowej. I tak oto dochodzi do utraty wagi. więcej»

Trychologia to dziedzina zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób włosów i skóry głowy. Wizyta u trychologa może być kluczowa dla osób, które zauważyły problemy z włosami, takie jak nadmierne wypadanie, łamliwość, przetłuszczanie się czy inne niepokojące zmiany. Jak zatem przebiega pierwsza konsultacja i kiedy warto się na nią zdecydować?

Kiedy udać się do trychologa?

Edycja: 2024-06-25 08:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 582)

Trychologia to dziedzina zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób włosów i skóry głowy. Wizyta u trychologa może być kluczowa dla osób, które zauważyły problemy z włosami, takie jak nadmierne wypadanie, łamliwość, przetłuszczanie się czy inne niepokojące zmiany. Jak zatem przebiega pierwsza konsultacja i kiedy warto się na nią zdecydować? więcej»

-Jak wyglądało moje życie? Zawsze w biegu. A mówili mi: trzymaj formę, nie zwalniaj. Każdy ma moment, w którym się musi zatrzymać. Chociaż na chwilę... - mówi w najnowszym spocie o misji Rossmanna Kuba Błaszczykowski, b. piłkarz Wisły Kraków i Borusii Dortmund, reprezentant Polski i ćwierćfinalista mistrzostw Europy w 2016 roku.

Kuba Błaszczykowski o misji Rossmanna

Edycja: 2024-06-25 08:43 - Komentarze: (0)  (odsłon: 5655)

-Jak wyglądało moje życie? Zawsze w biegu. A mówili mi: trzymaj formę, nie zwalniaj. Każdy ma moment, w którym się musi zatrzymać. Chociaż na chwilę... - mówi w najnowszym spocie o misji Rossmanna Kuba Błaszczykowski, b. piłkarz Wisły Kraków i Borusii Dortmund, reprezentant Polski i ćwierćfinalista mistrzostw Europy w 2016 roku. więcej»

Lato to czas, kiedy większość z nas marzy o pięknej opaleniźnie i relaksie na plaży. Wybór odpowiedniego stroju kąpielowego jest kluczowy nie tylko dla komfortu, ale również dla efektywnego opalania. Jakie stroje kąpielowe damskie są najlepsze do opalania, zwracając uwagę na różne style, fasony i materiały, które pomogą Ci osiągnąć efektowną opaleniznę.

Jaki strój plażowy najlepszy do kąpieli słonecznych?

Edycja: 2024-06-21 15:40 - Komentarze: (0)  (odsłon: 275)

Lato to czas, kiedy większość z nas marzy o pięknej opaleniźnie i relaksie na plaży. Wybór odpowiedniego stroju kąpielowego jest kluczowy nie tylko dla komfortu, ale również dla efektywnego opalania. Jakie stroje kąpielowe damskie są najlepsze do opalania, zwracając uwagę na różne style, fasony i materiały, które pomogą Ci osiągnąć efektowną opaleniznę. więcej»

REKLAMA
Nie ustają wysiłki mieszkańców pięciu gmin: Pacanowa, Solca-Zdroju, Nowego Korczyna, Stopnicy i Oleśnicy oraz samorządowców na rzecz przywrócenia całodobowego dyżuru zespołu ratownictwa medycznego przy Ośrodku Zdrowia w Pacanowie.

Samorządowcy i mieszkańcy pięciu gmin walczą o przywrócenie dyżuru karetki

Edycja: 2024-06-20 09:14 - Komentarze: (5)  (odsłon: 1374)

Nie ustają wysiłki mieszkańców pięciu gmin: Pacanowa, Solca-Zdroju, Nowego Korczyna, Stopnicy i Oleśnicy oraz samorządowców na rzecz przywrócenia całodobowego dyżuru zespołu ratownictwa medycznego przy Ośrodku Zdrowia w Pacanowie. więcej»

Ochotnicza Straż Pożarna w Młynach informuje, że firma OPTO-MED Jerzy Tarka z Warszawy w poniedziałek, 1 lipca 2024 roku  przeprowadzi bezpłatne badanie wzroku dla osób powyżej 12 roku życia.

Bezpłatne badania wzroku w Młynach

Edycja: 2024-06-20 08:58 - Komentarze: (0)  (odsłon: 740)

Ochotnicza Straż Pożarna w Młynach informuje, że firma OPTO-MED Jerzy Tarka z Warszawy w poniedziałek, 1 lipca 2024 roku przeprowadzi bezpłatne badanie wzroku dla osób powyżej 12 roku życia. więcej»

Zbilansowana dieta to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak codzienne obowiązki i szybkie tempo życia sprawiają, że coraz częściej sięgamy po wysokoprzetworzone, słodkie lub słone przekąski. To tylko puste kalorie, które nie mają wartości odżywczych. Dlatego skorzystaj z naszych propozycji na pyszne i zdrowe przekąski do lunchboxa.

Przekąski do lunchboxa - 5 smacznych propozycji

Edycja: 2024-06-20 08:40 - Komentarze: (0)  (odsłon: 498)

Zbilansowana dieta to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak codzienne obowiązki i szybkie tempo życia sprawiają, że coraz częściej sięgamy po wysokoprzetworzone, słodkie lub słone przekąski. To tylko puste kalorie, które nie mają wartości odżywczych. Dlatego skorzystaj z naszych propozycji na pyszne i zdrowe przekąski do lunchboxa. więcej»

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak, w odpowiedzi na liczne pytania przedstawia sytuację finansową oddziałów szpitala.

Finanse Oddziałów buskiego szpitala

Edycja: 2024-06-14 13:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2309)

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak, w odpowiedzi na liczne pytania przedstawia sytuację finansową oddziałów szpitala. więcej»

REKLAMA
Nożyczki to podstawowe narzędzie pracy każdego profesjonalnego fryzjera. Muszą być idealnie ostre i sprawne, ale żeby tak było, należy o nie w odpowiedni sposób dbać. Jak sprawić, by służyły dobrze i długo? Mamy kilka rad.

Jak dbać o nożyczki fryzjerskie, by służyły nam dobrze i długo?

Edycja: 2024-06-12 08:55 - Komentarze: (0)  (odsłon: 520)

Nożyczki to podstawowe narzędzie pracy każdego profesjonalnego fryzjera. Muszą być idealnie ostre i sprawne, ale żeby tak było, należy o nie w odpowiedni sposób dbać. Jak sprawić, by służyły dobrze i długo? Mamy kilka rad. więcej»

Każdy rodzic powinien znać niepokojące objawy, które mogą wystąpić u dziecka i z którymi zawsze należy zgłosić się do lekarza. Ich bagatelizowanie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Poznaj je nieco bliżej!

Objawy występujące u dzieci, z którymi zawsze należy udać się do pediatry!

Edycja: 2024-06-11 14:08 - Komentarze: (0)  (odsłon: 583)

Każdy rodzic powinien znać niepokojące objawy, które mogą wystąpić u dziecka i z którymi zawsze należy zgłosić się do lekarza. Ich bagatelizowanie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Poznaj je nieco bliżej! więcej»

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak informuje, że 23 maja 2024 roku przeprowadzono w szpitalu pierwszą operację kręgosłupa przy użyciu endoskopu.

Pierwsza operacja kręgosłupa przy użyciu endoskopu w buskim szpitalu

Edycja: 2024-06-11 10:18 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2036)

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak informuje, że 23 maja 2024 roku przeprowadzono w szpitalu pierwszą operację kręgosłupa przy użyciu endoskopu. więcej»

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Aby był bezpieczny i spokojny warto wykonać badania prenatalne, które odgrywają kluczową rolę w monitorowaniu zdrowia zarówno matki, jak i dziecka. Od 5 czerwca 2024 r. zmieniły się warunki włączenia kobiet w ciąży do diagnostyki prenatalnej w ramach Programu badań prenatalnych finansowanego przez NFZ. Badania nieinwazyjne przysługują wszystkim ciężarnym bez względu na wiek.

Badania prenatalne na NFZ. Teraz dla każdej kobiety w ciąży

Edycja: 2024-06-10 15:25 - Komentarze: (1)  (odsłon: 4238)

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Aby był bezpieczny i spokojny warto wykonać badania prenatalne, które odgrywają kluczową rolę w monitorowaniu zdrowia zarówno matki, jak i dziecka. Od 5 czerwca 2024 r. zmieniły się warunki włączenia kobiet w ciąży do diagnostyki prenatalnej w ramach Programu badań prenatalnych finansowanego przez NFZ. Badania nieinwazyjne przysługują wszystkim ciężarnym bez względu na wiek. więcej»

REKLAMA
Znalezienie perfum, które będą idealnie pasowały do Twojej osobowości i stylu życia, zajmuje sporo czasu. Jeśli chcesz kupić kilka flakonów odpowiednich na różne okazje, sprawdź ofertę zamienników perfum. Tego rodzaju produkty wiernie odwzorowują oryginalne zapachy, a przy tym są dużo tańsze. Co jeszcze przemawia za ich wyborem?

Czy warto kupować zamienniki perfum?

Edycja: 2024-06-05 11:49 - Komentarze: (0)  (odsłon: 59)

Znalezienie perfum, które będą idealnie pasowały do Twojej osobowości i stylu życia, zajmuje sporo czasu. Jeśli chcesz kupić kilka flakonów odpowiednich na różne okazje, sprawdź ofertę zamienników perfum. Tego rodzaju produkty wiernie odwzorowują oryginalne zapachy, a przy tym są dużo tańsze. Co jeszcze przemawia za ich wyborem? więcej»

Cyto Maniek czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dyżurował w najbliższych dniach w Busku – Zdroju, Pierzchnicy, Daleszycach, Łagowie i Baćkowicach. Zapraszamy mieszkanki tych miejscowości na bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię.

Cyto Maniek ŚCO w Busku-Zdroju, Pierzchnicy, Daleszycach, Łagowie i Baćkowicach

Edycja: 2024-06-05 11:06 - Komentarze: (0)  (odsłon: 8732)

Cyto Maniek czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dyżurował w najbliższych dniach w Busku – Zdroju, Pierzchnicy, Daleszycach, Łagowie i Baćkowicach. Zapraszamy mieszkanki tych miejscowości na bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię. więcej»

Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek, którą szczególnie odczuwają osoby starsze oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości.

90 proc. seniorów oczekuje apteki dyżurującej w swojej bliskiej okolicy. Pacjenci stawiają na dostępność i jakość usług aptecznych

Edycja: 2024-06-05 08:12 - Komentarze: (0)  (odsłon: 12668)

Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek, którą szczególnie odczuwają osoby starsze oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości. więcej»

W związku z licznymi pytaniami odnośnie pisma skierowanego przez Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorza Lasaka do Premiera Rządu RP Donalda Tuska zawierającego postulaty do koniecznej reformy ochrony zdrowia w Polsce, przedstawiamy Państwu treść przedmiotowego pisma.

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju: Propozycje do reformy ochrony zdrowia

Edycja: 2024-06-04 09:36 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1361)

W związku z licznymi pytaniami odnośnie pisma skierowanego przez Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju Grzegorza Lasaka do Premiera Rządu RP Donalda Tuska zawierającego postulaty do koniecznej reformy ochrony zdrowia w Polsce, przedstawiamy Państwu treść przedmiotowego pisma. więcej»

REKLAMA
W dniach 4 - 7 czerwca br. w godz. 10:00 - 16:00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju al. Mickiewicza 15 od strony północnej Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach przeprowadzi bezpłatne badania w CYTOMAMMOBUSIE.

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

Edycja: 2024-06-03 13:00 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1885)

W dniach 4 - 7 czerwca br. w godz. 10:00 - 16:00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju al. Mickiewicza 15 od strony północnej Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach przeprowadzi bezpłatne badania w CYTOMAMMOBUSIE. więcej»

Rośliny, które zawierają berberynę, są stosowane od setek lat w tradycyjnej medycynie wielu krajów Azji. Od niedawna ta naturalna substancja wzbudza zainteresowania także naukowców. Czy badania naukowe wskazują zalety jej doustnego przyjmowania? Okazuje się, że tak! Czas dowiedzieć się, jak tajemnicza berberyna może działać na nasze organizmy i pomagać w odchudzaniu oraz w walce z otyłością!

Berberyna - czy jej działanie pomaga w odchudzaniu?

Edycja: 2024-05-27 09:10 - Komentarze: (0)  (odsłon: 715)

Rośliny, które zawierają berberynę, są stosowane od setek lat w tradycyjnej medycynie wielu krajów Azji. Od niedawna ta naturalna substancja wzbudza zainteresowania także naukowców. Czy badania naukowe wskazują zalety jej doustnego przyjmowania? Okazuje się, że tak! Czas dowiedzieć się, jak tajemnicza berberyna może działać na nasze organizmy i pomagać w odchudzaniu oraz w walce z otyłością! więcej»

Problemy alkoholowe mogą dotknąć każdego człowieka. Niekiedy zdarza się, że kłopoty z niekontrolowanym spożyciem napojów alkoholowych pojawiają się nagle i wynikają  z błahych powodów. Jeśli czujesz, że masz problem i nie potrafisz sobie poradzić sam ze sobą, zdecyduj się na odtruwanie alkoholowe. To pierwszy krok, aby pozbyć się problemów.

Na czym polega detoks alkoholowy i kiedy warto się zdecydować?

Edycja: 2024-05-21 11:10 - Komentarze: (0)  (odsłon: 233)

Problemy alkoholowe mogą dotknąć każdego człowieka. Niekiedy zdarza się, że kłopoty z niekontrolowanym spożyciem napojów alkoholowych pojawiają się nagle i wynikają z błahych powodów. Jeśli czujesz, że masz problem i nie potrafisz sobie poradzić sam ze sobą, zdecyduj się na odtruwanie alkoholowe. To pierwszy krok, aby pozbyć się problemów. więcej»

Ząbkowanie jest nieuniknionym etapem rozwoju każdego dziecka. Ponieważ wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, każdy rodzic powinien wiedzieć, jak je złagodzić, żeby zachować dobre samopoczucie niemowlaka. Możliwości jest wiele: żele, masaże, gryzaki. Sprawdź, jak skutecznie pomóc ząbkującemu dziecku.

Ząbkowanie nie musi być dramatem. Jak pomóc niemowlakowi, by nie cierpiał?

Edycja: 2024-05-20 09:02 - Komentarze: (0)  (odsłon: 827)

Ząbkowanie jest nieuniknionym etapem rozwoju każdego dziecka. Ponieważ wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, każdy rodzic powinien wiedzieć, jak je złagodzić, żeby zachować dobre samopoczucie niemowlaka. Możliwości jest wiele: żele, masaże, gryzaki. Sprawdź, jak skutecznie pomóc ząbkującemu dziecku. więcej»

REKLAMA
Rośnie liczba kobiet w regionie świętokrzyskim wykonujących bezpłatną mammografię w ramach programu profilaktyki raka piersi. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz wykonać bezpłatne badanie.

Mammografia - badanie, które ratuje życie

Edycja: 2024-05-20 08:41 - Komentarze: (0)  (odsłon: 6465)

Rośnie liczba kobiet w regionie świętokrzyskim wykonujących bezpłatną mammografię w ramach programu profilaktyki raka piersi. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz wykonać bezpłatne badanie. więcej»

Miło nam poinformować, że kolejny wniosek złożony przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju o darowiznę aparatury i sprzętu medycznego został zaakceptowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

WOŚP dla buskiego szpitala

Edycja: 2024-05-17 11:58 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1701)

Miło nam poinformować, że kolejny wniosek złożony przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju o darowiznę aparatury i sprzętu medycznego został zaakceptowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. więcej»

Spółka Natural Pharmaceuticals (NP), która w tym roku obchodzi 15-lecie wznawia współpracę z projektem Ratuj z Sercem, przekazując lokalnym społecznościom 15 defibrylatorów AED - urządzeń ratujących życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. 12 z nich trafi do lokalizacji wybranych w konkursie skierowanym do klientów NP.

15 defibrylatorów od Natural Pharmaceuticals trafi do lokalnych społeczności w ramach akcji 'Ratuj z Sercem'

Edycja: 2024-05-17 08:50 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1816)

Spółka Natural Pharmaceuticals (NP), która w tym roku obchodzi 15-lecie wznawia współpracę z projektem "Ratuj z Sercem", przekazując lokalnym społecznościom 15 defibrylatorów AED - urządzeń ratujących życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. 12 z nich trafi do lokalizacji wybranych w konkursie skierowanym do klientów NP. więcej»

Wiosna i miesiące letnie sprzyjają częstszemu korzystania z form wypoczynku na świeżym powietrzu w parkach i lasach oraz noszeniu lżejszego ubioru, zwiększają równocześnie ryzyko pokąsania przez kleszcze mogące przenosić groźne dla zdrowia, bakterie, wirusy i pierwotniaki.

Co należy wiedzieć o kleszczach?

Edycja: 2024-05-15 08:55 - Komentarze: (0)  (odsłon: 18275)

Wiosna i miesiące letnie sprzyjają częstszemu korzystania z form wypoczynku na świeżym powietrzu w parkach i lasach oraz noszeniu lżejszego ubioru, zwiększają równocześnie ryzyko pokąsania przez kleszcze mogące przenosić groźne dla zdrowia, bakterie, wirusy i pierwotniaki. więcej»

REKLAMA
Wyjątkowa okazja do spotkania przedstawicieli świata medycyny zajmujących się ortopedią, kardiologią, neurologią i fizjoterapią  - tak można zdefiniować Dni Kliniczne Buska-Zdroju. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zaprasza na kolejną, już 68. edycję wydarzenia. Tegoroczna konferencja rozpocznie się 16 maja i potrwa do 18 maja.

68. Konferencja Dni Kliniczne Buska-Zdroju

Edycja: 2024-05-13 11:53 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1206)

Wyjątkowa okazja do spotkania przedstawicieli świata medycyny zajmujących się ortopedią, kardiologią, neurologią i fizjoterapią - tak można zdefiniować Dni Kliniczne Buska-Zdroju. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zaprasza na kolejną, już 68. edycję wydarzenia. Tegoroczna konferencja rozpocznie się 16 maja i potrwa do 18 maja. więcej»

Przy wsparciu finansowym Powiatu Buskiego (umowa nr SOZ/3153/1/2024 z dnia 24 stycznia 2024 roku), zrealizowano inwestycję pod nazwą Zakup tomografu komputerowego do Pracowni Tomografii Komputerowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

Pracownia Tomografii Komputerowej z dofinansowaniem z Powiatu Buskiego

Edycja: 2024-05-09 11:47 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1353)

Przy wsparciu finansowym Powiatu Buskiego (umowa nr SOZ/3153/1/2024 z dnia 24 stycznia 2024 roku), zrealizowano inwestycję pod nazwą "Zakup tomografu komputerowego do Pracowni Tomografii Komputerowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju". więcej»

Jedna z najpopularniejszych diet ostatnich lat. Korzystają z niej znani sportowcy, celebryci i instagramerki, a na jej temat została napisana już niejedna książka. Choć ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, jedno jest pewne: pozwala szybko schudnąć. Dieta keto, bo o niej mowa, jest też w ofercie kieleckich cateringów.

Keto dieta pudełkowa - kielecki sposób na redukcję tkanki tłuszczowej i cholesterolu

Edycja: 2024-05-07 08:54 - Komentarze: (0)  (odsłon: 770)

Jedna z najpopularniejszych diet ostatnich lat. Korzystają z niej znani sportowcy, celebryci i instagramerki, a na jej temat została napisana już niejedna książka. Choć ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, jedno jest pewne: pozwala szybko schudnąć. Dieta keto, bo o niej mowa, jest też w ofercie kieleckich cateringów. więcej»

Kolejne placówki w regionie świętokrzyskim realizują świadczenia zdrowotne w modelu zwanym opieką koordynowaną.

NFZ informuje: Opieka koordynowana

Edycja: 2024-05-06 13:28 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2841)

Kolejne placówki w regionie świętokrzyskim realizują świadczenia zdrowotne w modelu zwanym opieką koordynowaną. więcej»

REKLAMA
Przed nami kilka wolnych majowych dni. Gdzie szukać pomocy medycznej, gdy zachorujemy lub poczujemy się gorzej w czasie wolnym od pracy?

Gdzie po pomoc w długi weekend majowy?

Edycja: 2024-04-29 12:52 - Komentarze: (0)  (odsłon: 7984)

Przed nami kilka wolnych majowych dni. Gdzie szukać pomocy medycznej, gdy zachorujemy lub poczujemy się gorzej w czasie wolnym od pracy? więcej»

W odpowiedzi na opublikowany artykuł Pismo Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju do Premiera nasza redakcja otrzymała oświadczenie od Dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Jacka Walkowskiego. Oświadczenie to zawiera ważne uwagi dotyczące sytuacji, którą opisał Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak.

Oświadczenie Dyrektora PZOZ w Starachowicach w odpowiedzi na artykuł

Edycja: 2024-04-25 15:16 - Komentarze: (5)  (odsłon: 3201)

W odpowiedzi na opublikowany artykuł 'Pismo Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju do Premiera' nasza redakcja otrzymała oświadczenie od Dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Jacka Walkowskiego. Oświadczenie to zawiera ważne uwagi dotyczące sytuacji, którą opisał Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak. więcej»

Z programu profilaktyka 40 PLUS w regionie świętokrzyskim do tej pory skorzystało ponad 128 tysięcy osób. Bezpłatne badania można wykonać do końca czerwca tego roku.

NFZ zaprasza na badania: Profilaktyka 40 PLUS

Edycja: 2024-04-25 10:34 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4378)

Z programu profilaktyka 40 PLUS w regionie świętokrzyskim do tej pory skorzystało ponad 128 tysięcy osób. Bezpłatne badania można wykonać do końca czerwca tego roku. więcej»

Poniżej publikujemy pismo Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorza Lasaka, skierowane do Premiera Donalda Tuska w związku z obecną sytuacją szpitali w regionie świętokrzyskim.

Pismo Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju do Premiera

Edycja: 2024-04-24 14:55 - Komentarze: (0)  (odsłon: 4160)

Poniżej publikujemy pismo Dyrektora ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorza Lasaka, skierowane do Premiera Donalda Tuska w związku z obecną sytuacją szpitali w regionie świętokrzyskim. więcej»

REKLAMA
Łowcy okazji zacierają ręce. Klientom, którzy zrobią zakupy w drogerii internetowej na www.rossmann.pl lub przez aplikacją Rossmann PL dostarczymy zakupy za darmo. Wystarczy dodać do koszyka zakupowego przynajmniej jeden, objęty akcją produkt.

Cztery dni darmowych dostaw na zakupy w drogerii internetowej i poprzez aplikację Rossmann PL

Edycja: 2024-04-18 09:56 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2564)

Łowcy okazji zacierają ręce. Klientom, którzy zrobią zakupy w drogerii internetowej na www.rossmann.pl lub przez aplikacją Rossmann PL dostarczymy zakupy za darmo. Wystarczy dodać do koszyka zakupowego przynajmniej jeden, objęty akcją produkt. więcej»

Tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Zdrowia w dniu 10 kwietnia 2024 r. odbyła się konferencja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu buskiego. Jednocześnie w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się Forum Zdrowia pod hasłem:„Moje zdrowie, moje prawo” w ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju.

'Moje zdrowie, moje prawo' to hasło Światowego Dnia Zdrowia - zapis Transmisji LIVE

Edycja: 2024-04-17 10:14 - Komentarze: (0)  (odsłon: 3028)

Tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Zdrowia w dniu 10 kwietnia 2024 r. odbyła się konferencja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu buskiego. Jednocześnie w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się Forum Zdrowia pod hasłem:„Moje zdrowie, moje prawo” w ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju. więcej»

Grzegorz Lasak, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju informuje, że z dotacji Powiatu Buskiego szpital zakupił tomograf komputerowy, a umowa na wykonywanie tych badań diagnostycznych z firmą Affidea sp. z o.o. została rozwiązana.

Własna Pracownia Tomografii Komputerowej w buskim szpitalu

Edycja: 2024-04-09 13:59 - Komentarze: (0)  (odsłon: 1894)

Grzegorz Lasak, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju informuje, że z dotacji Powiatu Buskiego szpital zakupił tomograf komputerowy, a umowa na wykonywanie tych badań diagnostycznych z firmą Affidea sp. z o.o. została rozwiązana. więcej»

W ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju w dniu 10 kwietnia 2024 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury przy al. Mickiewicza 22 zostanie zorganizowana konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia - Forum Zdrowia pod hasłem Moje zdrowie, moje prawo.

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych na XXII Festiwal Zdrowia w Busku-Zdroju

Edycja: 2024-04-08 14:37 - Komentarze: (1)  (odsłon: 1200)

W ramach XXII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju w dniu 10 kwietnia 2024 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury przy al. Mickiewicza 22 zostanie zorganizowana konferencja z okazji Światowego Dnia Zdrowia - Forum Zdrowia pod hasłem 'Moje zdrowie, moje prawo'. więcej»

REKLAMA
Witamina E to składnik odżywczy o szerokim spektrum działania, który często pozostaje niedoceniany. Jakie korzyści zdrowotne niesie za sobą jego regularne spożywanie? Czy suplementacja może wspomóc codzienne funkcjonowanie? Przeanalizujmy najważniejsze aspekty działania witaminy E, zwracając szczególną uwagę na propozycje marki Puromedica.

Czy witamina E jest kluczem do zdrowia?

Edycja: 2024-04-08 09:35 - Komentarze: (0)  (odsłon: 173)

Witamina E to składnik odżywczy o szerokim spektrum działania, który często pozostaje niedoceniany. Jakie korzyści zdrowotne niesie za sobą jego regularne spożywanie? Czy suplementacja może wspomóc codzienne funkcjonowanie? Przeanalizujmy najważniejsze aspekty działania witaminy E, zwracając szczególną uwagę na propozycje marki Puromedica. więcej»

Chyba nikt nie nadweręża ścięgien tak bardzo, jak amatorzy sportu. Nadmierna eksploatacja może skończyć się kontuzją. Na szczęście możemy zapobiegać urazom poprzez suplementację kolagenem - naturalnym białkiem, które zwiększa elastyczność skóry i ścięgien. Sprawdź, dlaczego powinniśmy zadbać o odpowiednią podaż tej cennej substancji.

Dlaczego kolagen odgrywa ważną rolę w diecie sportowca?

Edycja: 2024-04-02 08:53 - Komentarze: (0)  (odsłon: 874)

Chyba nikt nie nadweręża ścięgien tak bardzo, jak amatorzy sportu. Nadmierna eksploatacja może skończyć się kontuzją. Na szczęście możemy zapobiegać urazom poprzez suplementację kolagenem - naturalnym białkiem, które zwiększa elastyczność skóry i ścięgien. Sprawdź, dlaczego powinniśmy zadbać o odpowiednią podaż tej cennej substancji. więcej»

Ponad 22 mld zł. - tyle wynosiło, jak wynika z informacji Dziennika Gazeta Prawna, zadłużenie szpitali na koniec 2023 r. To wstępne dane, które jeszcze nie były publikowane przez resort zdrowia - informuje Grzegorz Lasak Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju.

Polskie szpitale zadłużone na ponad 22 miliardy złotych

Edycja: 2024-03-21 12:55 - Komentarze: (0)  (odsłon: 2944)

Ponad 22 mld zł. - tyle wynosiło, jak wynika z informacji Dziennika Gazeta Prawna, zadłużenie szpitali na koniec 2023 r. To wstępne dane, które jeszcze nie były publikowane przez resort zdrowia - informuje Grzegorz Lasak Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju. więcej»

W poniedziałek, 18 marca 2024 roku Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk dokonał nominacji swoich przedstawicieli do Rad Społecznych w Zespołach Opieki Zdrowotnej na terenie powiatu buskiego.

Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk nominował przedstawicieli do Placówek Opieki Zdrowotnej w Powiecie Buskim

Edycja: 2024-03-18 14:00 - Komentarze: (15)  (odsłon: 3673)

W poniedziałek, 18 marca 2024 roku Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk dokonał nominacji swoich przedstawicieli do Rad Społecznych w Zespołach Opieki Zdrowotnej na terenie powiatu buskiego. więcej»

REKLAMA

Dieta wegetariańska dla początkujących - jak zacząć i na co zwracać uwagę?

Edycja: 2024-03-15 15:22 - Komentarze: (0)  (odsłon: 311)

więcej»

Broda - symbol męskości

Edycja: 2024-03-12 15:14 - Komentarze: (0)  (odsłon: 208)

więcej»