Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

'Celebra słowa' Teatru Ciut Frapującego w Pińczowie

Dodał: Marta Data: 2024-06-18 09:59:48 (czytane: 3424)

Świat religii i wielkiej literatury przenikają się od zawsze, a samo nabożeństwo - oprócz swojej sakralności - jest bezsprzecznie rodzajem spektaklu. W czerwcu 1559 roku, podczas synodu w Pińczowie, miało miejsce pierwsze w Polsce publiczne odczytanie hymnu 'Czego chcesz od nas, Panie...' autorstwa Jana Kochanowskiego.

Zobacz

To wyjątkowe wydarzenie stało się inspiracją dla zespołu Teatru Ciut Frapującego, który postanowił wydobyć tę doniosłość z mroku zapomnienia i nadać jej odpowiednią rangę.

Dzięki przychylności Zakonu Braci Mniejszych, Klasztoru Franciszkanów-Reformatów oraz Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, zespół Teatru Ciut Frapującego ma zaszczyt zaprosić Państwa na mszę niezwykłą. To wyjątkowe nabożeństwo, pozostające w zgodzie z nienaruszalnymi kanonami religijnymi, będzie również hołdem złożonym jednemu z niekwestionowanych książąt literatury polskiej, Janowi Kochanowskiemu.

Podczas celebracji usłyszą Państwo chór „Cantabile” z Morawicy w repertuarze ilustrującym treść celebry,  jak również specjalnie na tę okoliczność homilię.

Centralnym punktem nabożeństwa będzie uroczyste odczytanie tekstu hymnu, nawiązujące do wydarzenia sprzed wieków. W rolach kaznodziei oraz recytującego tekst Jana Kochanowskiego wystąpią aktorzy Teatru Ciut Frapującego – Wojciech Jurewicz oraz Marcin Błach.

Serdecznie zapraszamy Państwa na tę niezwykłą mszę, mając głębokie przekonanie, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczestników. Jednocześnie wierzymy, że przyczyni się ono do budowania wizerunku Pińczowa jako miejsca o niezwykłej historii i kulturze.

Do zobaczenia w Pińczowie w niedzielę, 23 czerwca o godzinie 18:00!

/Teatr Ciut Frapujący/

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.140.218

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczneKonkursyOferty sponsorowane

Ogłoszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam