Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Dlaczego warto zainwestować w kamerę samochodową?

Dodał: Marta Data: 2020-08-27 10:00:25 (czytane: 22676)

Nie da się ukryć, że kamery samochodowe, wprowadziły prawdziwą rewolucję na polskich drogach. Te niewielkie urządzenia rejestrujące obraz sprzed przedniej szyby samochodu z roku na rok pojawiają się na wyposażeniu coraz większej liczby pojazdów.
Świadczy o tym z pewnością stale rosnąca ilość filmów z kamer, jakie są dostępne sieci. Jeśli jesteś kierowcą i nadal zastanawiasz się, czy warto zainwestować w takie urządzenie, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Zobacz

Komu w drogę!

Od kilku lat coraz częstszym “przyjacielem” kierowców na polskich drogach stały się kamery samochodowe. Tego typu urządzenia poprawiają bezpieczeństwo prowadzących auto oraz osób z nimi podróżujących, a także innych uczestników ruchu. Wideorejestratory pozwalają na rejestrację trasy - kilometr po kilometrze, a w przypadku niespodziewanego zdarzenia dają możliwość powołania się na nagrany materiał.  

Kamery samochodowe - zalety

Wyposażenie auta w kamerę samochodową wiąże się z co najmniej kilkoma korzyściami. Dzięki rejestratorowi mamy możliwość nagrania wielu sytuacji drogowych, w tym także wypadków, które niestety są smutną codziennością na polskich drogach. To właśnie dobrze umieszczone kamery samochodowe mogą pomóc w ustaleniu przebiegu konkretnego zdarzenia oraz określeniu kto zawinił. Nagranie to niezbity dowód na potwierdzenie winy jednej z osób. A okazuje się, że takie zdarzenia drogowe, podczas których ciężko rozpoznać po czyjej stronie jest wina, należą w Polsce do codzienności.

Co więcej, dzięki tego typu urządzeniom możliwe jest także uniknięcie poniesienia dodatkowych kosztów. W wielu przypadkach te nieszczęśliwe wydarzenia dzieją się bardzo szybko i dość często trudno jednoznacznie określić kto spowodował wypadek bądź kolizję. Okazuje się, że niektórzy kierowcy wykorzystują takie sytuacje w celu uniknięcia konsekwencji. W związku z tym zakup kamery samochodowej bywa jednym z pomocnych dowodów na brak winy oraz sposobem na znalezienie winowajcy.

Kolejnym plusem, który wyróżnia dostępne na rynku wideorejestratory jest ich cena. Koszt, który poniesiemy za zakup tańszego modelu, oscyluje w granicach 100 złotych. Oczywiście możemy zainwestować także w wysokiej jakości kamery samochodowe z wieloma funkcjami, jednak modele podstawowe również poradzą sobie z dokładnym rejestrowaniem pokonywanej trasy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wielu kierowców po podjęciu decyzji o zakupie wideorejestratora zastanawia się jaka kamera samochodowa będzie najlepsza. Musimy jednak pamiętać o tym, że to urządzenie powinno zapewnić nam przede wszystkim wysoką jakość nagrywanych filmów. Ta funkcja ma kluczowe znaczenie, gdy będziemy musieli np. odczytać tablice rejestracyjne czy rysy twarzy kierowcy. Kluczowymi elementami, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, jest:
  • rozdzielczość nagrywania - im większa, tym lepsza jakość nagrywanych szczegółów,
  • dodatkowy tryb nocny - ten tryb pozwala na monitorowanie trasy nawet w warunkach nocnych,
  • płynność nagrywania - ta funkcja zapewnia wysokiej jakości filmy bez przerw czy cięć,
  • jakość obiektywu - przekłada się na jakość nagrań,
  • dodatkowy tryb monitorowania parkingu - dzięki tej funkcji, wideorejestrator będzie nagrywał nawet wtedy, gdy nie ma nas w samochodzie.

Na rynku znajdziemy ogromną ilość urządzeń o tych parametrach i klasycznym wyglądzie. Wyłącznie od naszych preferencji zależy, na jaki model się zdecydujemy. Warto jednak dodać, że jeśli chodzi o aspekty wizualne, tego typu sprzęt może ożywić wnętrze samochodu lub je stylistycznie zakłócić, warto o tym pamiętać.

/Artykuł zewnętrzny/

REKLAMA

Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdyOg?oszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam