Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Dni Ponidzia 2024! Koncerty, wydarzenia i urokliwy plener Pińczowa!

Dodał: Marta Data: 2024-07-02 10:13:01 (czytane: 7103)

Miasto Pińczów zaprasza na wielkie, wspólne świętowanie podczas Dni Ponidzia! Tradycyjnie, w pierwszy weekend lipca, odbędą się obchody tego wyjątkowego święta, które co roku stanowią doskonałą okazję do promocji miasta przez muzykę, zabytki i naturę.

Zobacz

W tym roku uroczystości rozpoczną się 2 lipca w Synagodze Starej w Pińczowie, jednym z najpiękniejszych zabytków miasta. Przestrzeń wokół Synagogi wypełni się muzyką Fryderyka Chopina i Mikalojusa Konstantinasa Čiurlionisa.

5 lipca, w piątek, zapraszamy na wirydarz Belwederu, gdzie wystąpi Namena Lala. Jej klimatyczna muzyka zostanie wzbogacona wspaniałymi obrazami ponidziańskiej fauny i flory, zatrzymanymi w kadrze przez Pawła Bardzyńskiego.

W sobotę i niedzielę (6-7 lipca) główne wydarzenia będą miały miejsce na stadionie MOSiR. Na dużej scenie wystąpią lokalni artyści i zaproszeni goście. Dzień rozpocznie prezentacja utalentowanych solistów studia piosenki PSCK, a następnie owacyjnie przyjmowana przez pińczowian orkiestra dęta OSP oraz zespół BLUE. O godzinie 20:00 zapraszamy na koncert z utworami zespołu Maanam i Kory, przygotowany przez Paulinę i Hankę Napora z zespołem Rock Band.

Gwiazdą pierwszego dnia Dni Ponidzia 2024 będzie Lanberry – artystka zdobywająca szturmem listy przebojów i uznanie fanów. Sobota zakończy się tanecznymi rytmami zespołu Łobuzy, a dla tych, którzy będą chcieli bawić się dłużej, hity na czasie zaserwuje DJ Calpi.

Niedziela rozpocznie się z młodzieżą na kolejnej edycji Holi Kolory. Koncerty otworzy występ Michała Mazura z jego bandem, a następnie krakowska kapela NoN FolK wprowadzi nas w folkowe klimaty. O 19:45 scenę opanuje zespół Lunaria, grający muzykę elektroniczną z elementami folku i orientalnych brzmień. Finałem Dni Ponidzia 2024 będzie koncert Bryskiej, której przeboje, takie jak "lato (pocałuj mnie)", "Samba" czy "Obca", podbijają listy przebojów.

Dni Ponidzia to także wiele wydarzeń towarzyszących i okazji do spotkań. Klub Wodny Kon-Tiki zaprasza na regaty Sunshine Cup Regesta, na boisku bocznym stadionu czekać będzie czeski Lunapark, a przy płycie głównej - strefa gastronomiczna. W wydarzeniu wezmą udział koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, takie jak Krewcy Ponidzianie, Wolna Grupa Motocyklowa, Gomar Pińczów, Ochotniczy Hufiec Pracy i placówki edukacyjne. W namiocie Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej będzie można wykonać badanie poziomu cukru i ciśnienia krwi, a w strefie relaksu PSCK odpocząć i sprawdzić swoje reakcje w goglach VR.

Na wspólne świętowanie Dni Ponidzia 2024 zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz pozostali organizatorzy: Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe, patroni medialni i sponsorzy. Do zobaczenia w Pińczowie!

Źródło: PSCK

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.140.218

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczneKonkursyOferty sponsorowane

Ogłoszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam