Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Elektryczne wózki widłowe i paletowe - rodzaje produktów

Dodał: Milena Data: 2019-07-29 09:26:10 (czytane: 10329)

Elektryczne wózki widłowe stanowią ciekawą alternatywę względem pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe. „Paleciaki” elektryczne i „widlaki” cechują się cichą pracą i mogą być wykorzystywane w magazynach, w których nie powinno dochodzić do emisji spalin.

Czy warto zdecydować się na elektryczny wózek widłowy lub paletowy?

Elektryczne wózki widłowe w wielu aspektach nie różnią od pojazdów z silnikami spalinowymi, co już na wstępie obala przekonanie, jakoby pojazdy elektryczne miały mniejszą moc i wytrzymałość. Parametry elektrycznych wózków widłowych, jak np. maksymalna siła nośności czy maksymalna wysokość podnoszenia towarów, mogą być identyczne lub nawet lepsze względem pojazdów spalinowych.

 

wozki_widlowe.jpg

Produkty, takie jak paleciak elektryczny Still czy widłowy wózek elektryczny tej lub innej renomowanej marki, charakteryzują się przede wszystkim brakiem emitowania jakichkolwiek spalin. Dzięki temu pojazdy doskonale nadają się do pracy w magazynach, w których przechowuje się produkty żywnościowe. Przeznaczone są także do magazynów i chłodni, w których zabroniona jest jakakolwiek emisja zanieczyszczeń. To jednak nie wszystko - wózki elektryczne charakteryzują się bardzo cichą pracą, która pozytywnie wpływa na efektywność pracy i komfort operatorów.

Przedsiębiorcy zastanawiający się nad tym, jaki wózek widłowy lub paletowy kupić, często są sceptyczni wobec pojazdów zasilanych elektrycznie ze względu na fakt, że wymagają one ładowania. Faktycznie, pojazdy spalinowe de facto mogą pracować cały czas, jednak najnowsze wózki widłowe z napędem na prąd trójfazowy mogą na jednej baterii funkcjonować przez 8 godzin, czyli całą jedną zmianę operatora. Po tym czasie należy po prostu wymienić baterię na tę, która już jest naładowana.

 

Rodzaje produktów - w jakiej sytuacji przyda się wózek widłowy, a w jakiej paletowy?

Wózki widłowe służą do wszechstronnej pracy magazynowej. Przydają się przy składowaniu produktów, kompletacji i przenoszeniu towarów. Mają mocniejszy napęd i możliwości udźwigu względów urządzeń paletowych. Wiele z nich dostosowanych jest do specjalnych rodzajów magazynów (np. do ciasnego pomieszczenia wysokiego składowania konieczny jest zakup wózka wysokiego podnoszenia). Tymczasem wózki paletowe to prostsze urządzenia, które jednak są niezastąpione w każdym sklepie, magazynie czy na hali produkcyjnej. Ułatwiają przenoszenie palet z towarami bez żadnego wysiłku.

/artykuł sponsorowany/

 

Reklama

REKLAMA

Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy



Og?oszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam