Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Jak dbać o nożyczki fryzjerskie, by służyły nam dobrze i długo?

Dodał: Marta Data: 2024-06-12 08:55:01 (czytane: 520)

Nożyczki to podstawowe narzędzie pracy każdego profesjonalnego fryzjera. Muszą być idealnie ostre i sprawne, ale żeby tak było, należy o nie w odpowiedni sposób dbać. Jak sprawić, by służyły dobrze i długo? Mamy kilka rad.

Nożyczki to podstawowe narzędzie pracy każdego profesjonalnego fryzjera. Muszą być idealnie ostre i sprawne, ale żeby tak było, należy o nie w odpowiedni sposób dbać. Jak sprawić, by służyły dobrze i długo? Mamy kilka rad.

Zobacz

Rodzaje nożyczek fryzjerskich

Nożyczki to kluczowe narzędzie w pracy każdego fryzjera. Wyróżniamy kilka ich rodzajów, zależnie od funkcji:

  • nożyczki klasyczne,
  • degażówki
  • nożyczki dla leworęcznych
  • z mikroszlifem
  • oraz nożyczki do cieniowania.

Klasyczne nożyczki mają proste ostrza i służą do precyzyjnego cięcia włosów. Degażówki, wyposażone w ząbkowane ostrza, umożliwiają przerzedzanie włosów, nadając fryzurze lekkość. Nożyczki do cieniowania, z ostrzami o specjalnym kształcie, pozwalają na subtelne stopniowanie długości włosów, co zapewnia naturalny wygląd fryzury. Więcej informacji znajdziesz na blogu fryzomania gdzie możesz zadać pytanie fryzjerowi.

Wygodnie, bezpiecznie, higienicznie

Absolutnym priorytetem jeśli chodzi o konserwację nożyczek fryzjerskich jest ich systematyczne czyszczenie. Po każdym użyciu narzędzie powinno być przecierane czystą i miękką tkaniną. Jednak zanim użyjesz nożyczek ponownie, koniecznie musisz poddać je dezynfekcji. Są różne metody, skorzystaj z tej, która będzie wygodna dla Ciebie, a przede wszystkim skutecznie zdezynfekuje narzędzia. Oczywiste dla każdego fryzjera jest również to, że nożyczek nie wolno używać do cięcia innych materiałów niż włosy. Mogą wtedy powstać mikrouszkodzenia na ostrzach, co będzie przekładać się na jakość cięcia.

Obchodź się jak z jajkiem

Nożyczki powinny być traktowane trochę jak przysłowiowe jajko. Co to znaczy? Każdy upadek, uderzenie, czy nawet nieostrożne odłożenie nożyczek na twardą powierzchnię może doprowadzić do wspomnianych już mikroskopijnych i niewidocznych dla oka uszkodzeń. Nie możesz do tego dopuścić, jeśli chcesz, by nożyczki cięły idealnie. Pamiętaj też, że nożyczki należą tylko i wyłącznie do Ciebie – są jak przedłużenie dłoni. Nie pożyczaj ich nikomu, bo każdy ma inny układ dłoni, co również ma wpływ na ułożenie nożyczek. Nie wymieniaj się więc nożyczkami z kolegą, czy koleżanką. A wybierając swoje narzędzie pracy, zwracaj uwagę na jakość wykonania oraz materiał, z jakich powstały nożyczki. Wysoka jakość stali nierdzewnej na pewno będzie atutem. Z pewnością wiesz, że fryzjer powinien mieć zawsze pod ręką kilka rodzajów nożyczek do różnego rodzaju cięć. Taki sprzęt skompletujesz odwiedzając hurtownie fryzjerską online Fryzomania.pl. Różne typy nożyczek w doskonałej jakości kupisz tam w świetnych cenach. Znajdziesz w ofercie zarówno markowe modele idealne dla początkujących, jak i nożyczki z wysokiej półki dla doświadczonych profesjonalistów o dużych wymaganiach.

/Materiał zewnętrzny/

REKLAMA