Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Jerzy Szydłowski oficjalnie potwierdza swoją kandydaturę na Burmistrza

Dodał: admin Data: 2024-03-07 14:49:42 (czytane: 7629)

Kampania wyborcza do nadchodzących wyborów samorządowych nabiera tempa choć jeszcze nie wszystkie komitety wyborcze odkryły swoje karty. Jerzy Szydłowski w liście do redakcji oficjalnie potwierdził swój start w wyścigu do fotela Burmistrza Buska-Zdroju.

Zobacz


Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Z dużym zadowoleniem i satysfakcją informuję, że w miniony piątek dokonałem w Gminnej Komisji Wyborczej zgłoszenia rejestracyjnego kandydatów na radnych rady miejskiej w Busku-Zdroju, we wszystkich 4 okręgach, oraz kandydata na Burmistrza, z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Szydłowskiego. To działanie sankcjonuje nasze dotychczasowe przygotowania i pozwala całej „mojej” drużynie w sposób oficjalny i uporządkowany przystąpić do kampanii wyborczej.

Cieszę się, że pomimo upływu czasu, dla wielu mieszkańców naszej gminy jestem oczekiwanym kandydatem, o czym świadczą liczne gesty sympatii i poparcia. Za wszystkie dziękuję. Mam jednak pełną świadomość, że w tych wyborach musimy wykonać dużo większą pracę, aby nasz wspólny sukces był udziałem większości mieszkańców miasta i wsi. Przed nami wiele spotkań i rozmów na tematy bliskie mieszkańcom naszej gminy - młodym, czynnym zawodowo i seniorom. Mój program jest odpowiedzią na większość naszych potrzeb, ale na pierwszym miejscu stawia niskie obciążenia podatkowe dla mieszkańców. To co zostanie w naszych kieszeniach, wydamy na zakup dóbr i usług także u naszych przedsiębiorców, a podatki od wyższych dochodów wrócą do budżetu gminy w ramach należnego udziału. Świadomie i z pełną determinacją podtrzymuję swój ponadczasowy plan działania na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta i gminy, dla dobra wszystkich obywateli. Mam silne przekonanie, że tylko lider, który ma zdolność łączenia ludzi o różnych poglądach, zamiłowaniach i spojrzeniu na sprawy społeczne, jest w stanie sprostać oczekiwaniom buskiego społeczeństwa. Moja kompletna już lista kandydatów do Rady Miejskiej w Busku -Zdroju, w grupie wielu cenionych nazwisk zawiera większość radnych bieżącej kadencji, silnie reprezentujących własne środowiska. To porozumienie daje największe szanse spełnienia obietnic wyborczych.

Jako człowiek wolny i niezależny, światopoglądowo, mentalnie i finansowo, jestem gwarantem, że polityka partyjna nie zdominuje funkcjonowania buskiego magistratu. Z szacunkiem odnoszę się do wszystkich moich kontrkandydatów. Liczę na publiczną debatę, która pozwoli mieszkańcom gminy podjąć ostateczną decyzję.

Proszę moich wspaniałych rodaków, mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój, aby nasze decyzje wyborcze podjęte w dniu 7 kwietnia 2024 roku dały potencjał dla dalszego rozwoju lokalnej demokracji. Dla dobra wszystkich mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój.

Z poważaniem 
Jerzy Szydłowski


REKLAMA

Komentarze (72)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.140.218

klemens (2024-03-09 23:18:25 / host: ***49.58.247.ipv4.supernova.orange.pl)

Przydałaby się debata w BSCK z udziałem kandydatów na burmistrza, w której mogliby się wypowiedzieć na wszystkie, nurtujące wyborców tematy. To byłoby transparentne i uczciwe.

(2024-03-09 14:12:24 / host: ***t-31-6-161-178.dynamic.mm.pl)

Pan Szydłowski w wyborach na burmistrza Buska w 2006 startował jako kandydat PiS oraz z poparciem PiS oczywiście. Szydłowski był wtedy szefem powiatowych struktur PIS. Gdy Szydłowski nie został burmistrzem, to następnie zaczął pracę w PGNIG (gazowania) w Kielcach na wysokim stanowisku, bodaj zastępcy dyrektora. Pomimo, że PIS nie wygrał wyborów do Sejmu w 2007 roku (Platforma Obywatelska rządziła w latach 2007 ? 2015), to Pan Szydłowski utrzymał się na stołku w PGNIG do 2015 roku, czyli do czasu, jak władzę w Polsce przejęło PIS. Pan Szydłowski dostał wysoki stołek w PGNIG za PIS-u i utrzymał ten stołek przez 8 lat rządów PO, by stracić ten stołek po powrocie PIS do władzy. Czy Szydłowski utrzymał ten stołek bo dogadał się z Platformą? Przypomnę, że W. Sikora miał poparcie PIS i Solidarnej Polski w wyborach na burmistrza w 2018 roku i wtedy właśnie, w 2018 roku drogi Sikory i Pana Szydłowskiego się rozeszły. A może było tak, że PIS miał pretensje do Szydłowskiego i było niemożliwym, by Sikora miał poparcie PIS-u gdyby przy nim był Pan Szydłowski? Może dlatego ich drogi musiały się rozejść? Może PIS powiedział: poprzemy cię panie Sikora ale Pan Szydłowski idzie na bok? Może tak właśnie było i tak naprawdę ci panowie się nie rozeszli i stąd ciągłe wstrzymywanie się Pana Szydłowskiego od głosu na Sesjach Rady Miasta? Gdy teraz Pan Szydłowski wystartuje na burmistrza, a Maroński też kandyduje, to czy nie będzie to aby wybór między dwoma stronnikami Sikory, jednym jawnym, a drugim utajonym? Czy nie będzie tak, że czy Pan Szydłowski czy Maroński zostałby burmistrzem, to dalej będzie to samo, ta sama polityka czyli polityka Waldemara Sikory będzie kontunuowana?

Powyższe jest moją prywatną opinią, moją prywatną analizą politycznej sytuacji w Busku. Jeśli w czymś się pomyliłem lub dana okoliczność wyglądała inaczej, to przepraszam, nie chciałem nikogo urazić i uprzejmie proszę mnie poprawić, jeśli coś źle napisałem.

Adam (2024-03-08 11:30:03 / host: ***lic-gprs372801.centertel.pl)

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet

(2024-03-08 08:57:01 / host: ***.pool5.dx4.pl)

Panie Szydłowski, wyrzuć tych farbowanych lisów od Sikory. To dzięki nim przegrałeś ostatnio

Do 2024-03-07 16:46:20 (2024-03-07 19:27:14 / host: ***lic-gprs372801.centertel.pl)

Znalazłem dane odnośnie kanalizacji w Polsce i jak na ich tle wypada gmina Busko. Wypada bardzo dobrze. Na temat gazu nie znalazłem nic ani odnośnie ilości procentowej w Polsce ani Buska ale jeżeli posiadasz takie dane to pochwal się nimi. Oczerniać każdy potrafi.

w kwestii wyborów (2024-03-07 18:42:59 / host: ***pool5.dx4.pl)

ciekawe jak głosują pensjonariusze domów opieki prowadzone przez zakonnice. Bo jak pamiętam (a pamięć mam partyzancką) to podczas wyborów prezydenckich w 1995 roku siostrzyczki zakonne jeździły po kraju z upoważnieniami do głosowania in blanco, a wielebna prowadząca lekcje religii pytała 6-latków czy rodzice głosują na Wałęsę czy Kwaśniewskiego. Każdy głos w tych najbliższych wyborach oddany na PiS to głos za ciemnotą, kościołkiem, zacofaniem. Radzę przy tym poczytać jak synuś marszałka z PiS-u imprezował na terenie Cmentarza Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Do ponizej (2024-03-07 16:46:20 / host: ***.178.96.72)

No to możesz czuć się usprawiedliwiony bo 60 % ma gaz czyli połowa tylko. Porównaj sobie sąsiadujące gminy Solec stopnica Wiślica

A tych bezradnych obecnej kadencji to żaden nie powinien znaleźć się w kolejnej radzie tak samo jak powinien być nowy burmistrz, nijak nie powiązany z istniejącym Sikorą

xk...D! (2024-03-07 14:55:29 / host: ***.59.177.119)

Dawno tak się nie śmiałem:

"Moja kompletna już lista kandydatów do Rady Miejskiej w Busku -Zdroju, w grupie wielu cenionych nazwisk zawiera większość radnych bieżącej kadencji, silnie reprezentujących własne środowiska. To porozumienie daje największe szanse spełnienia obietnic wyborczych."

Pół buskiej bezrady to te "cenione nazwiska"? Ha ha!

Gość (2024-03-07 11:22:57 / host: ***255-114-106.dynamic.inetia.pl)

Tu potrzebne są miejsca pracy, a nie mieszkania. Młodzież ucieka z Buska nie dlatego, że nie ma gdzie mieszkać tylko dlatego, że nie ma pracy, dobrze płatnej i dającej możliwość rozwoju zawodowego. Sprzątaczka, kelnerka czy recepcjonistka na umowie śmieciowej to Busko ma do zaproponowania?

(2024-03-07 09:49:21 / host: ***lserver.mpgkbusko.pl)

W Polsce nadal skanalizowanych jest jedynie 75 procent budynków w miastach, na wsiach to niecałe 40 procent. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane na podstawie Powszechnego Spisu Mieszkańców. (dane z 2022r)
W gminie Busko sołectwa są skanalizowane w ponad 60%

Jaro (2024-03-07 09:36:39 / host: ***.178.96.72)

Proszę państwa, nie zajmujmy się stwierdzeniem czy Chmielnik był czy jest żydowską mieściną czy nie. Pragnę zaznaczyć, że autor dodał również tam w komentarzu, że wstyd aby w XXI wieku istniały miejscowości bez gazu i kanalizacji. Jakoś tego nikt nie rozczasa!!! A dodam że dalej na fotele pchają się ci si, którzy za to odpowiadaja że nadal są takie miejscowości w gminie Busko!!! I to wiele miejscowości!!!!

do Suchowola (2024-03-07 08:15:02 / host: ***lserver.mpgkbusko.pl)

W jakim celu bylo napisane to? Nie wystarczyło "do Chmielnika" trzeba bylo to dodac? Wg mnie to zdanie i slowo ma negatywne intencje a to moze byc uznane za antysemickie. Spis ludnosci podajecie prawie sprzed 100 lat? No powazny ktos jest? Busko bylo pod zaborem rosyjskim to moze teraz bedziemy Rosjanami?

Suchowol (2024-03-07 07:54:57 / host: ***.178.96.72)

Jaki antysemityzm?? Pojęcia ci się pomieszały...
,,Wg spisu z 1931 r. mieszkało w Chmielniku 8050 osób, w tym 6359 Żydów to jest 79% ogółu mieszkańców. Do ludności żydowskiej należało 80% zakładów rzemieślniczych i sklepów.,,
Więc nazywanie Chmielnika żydowskim to antysemityzm???

do tego co pisze o żydowskim Chmielniku (2024-03-06 13:04:31 / host: ***pool5.dx4.pl)

jeżeli nie wiesz to Żydzi stanowią około 2 promili ludności świata ale mają około 30 procent laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, medycyny, a prawie 40% w dziedzinie ekonomii. Zresztą zerknij jak wygląda produkowane przez Izrael uzbrojenie a jak wygląda na jego tle Polska. To dzięki takim krytykom największe polskie wynalazki to kamień do przyciskania kiszonej kapusty, wacik włożony do rurki fermentacyjnej stosowany przy produkcji domowego winka, a z zaawansowanych technologii okręcany bat do popędzania kunia.

Karolina (2024-03-06 11:50:08 / host: ***r-5-173-182-36.play-internet.pl)

Wszystko wyjaśni się 7 kwietnia! Miłego dnia :-)

(2024-03-06 11:16:46 / host: ***t-89-231-254-55.dynamic.mm.pl)

Karolina, Bartek, Karol i inne wpisy - to chyba jedna i ta sama osoba... Widać ktoś robi kampanię komuś, wiadomo komu ale my mieszkańcy dobrze wiemy co i jak i żadne wciskanie kitów nic nie pomoże, bo przez ostatnie 5 lat widzieliśmy co i jak się dzieje. Bujać to my, a nie nas ????

Do (2024-03-06 10:41:04) (2024-03-06 11:12:15 / host: ***t-89-231-254-55.dynamic.mm.pl)

A zgłaszaj sobie gdzie chcesz, masz takie prawo, choć jedyne co osiągniesz, to ośmieszysz się tym, ale cóż, twoja sprawa.

Karol (2024-03-06 10:52:39 / host: ***193.59.177.231.hotspot.busko.pl)

Michał Maroński to kandydat, ktory ma doswiadczenie a zarazem nowe inne spojrzenie, ktore do tej pory bylo blokowane. Przykre jest to, ze najwięcej maja do powiedzenia Ci, ktorzy nie maja pojecia o zasadach dzialania w jednostkach publicznych. Latwo sie ocenia z boku.

Artek (2024-03-06 10:49:02 / host: ***r-5-173-23-47.play-internet.pl)

Proponuję zerknąć w akty urodzenia większości ludzi wokół, roczniki 60-95 rodziły się w dużej części w Chmielniku gdzie szpital Buski miał swój oddział terenowy. Skoro piszecie o historii zapoznajcie się z nią lepiej. Czy jeśli mój dziadek urodził się w obozie koncentracyjnym na terenie Niemiec jest Niemcem?

odnosnie wpisu (2024-03-06 10:41:04 / host: ***lserver.mpgkbusko.pl)

Ja ten wpis zglosilem w odpowiednie miejsce. Wg mnie mial podtekst antysemicki ale tym juz zajmia sie odpowiednie sluzby

(2024-03-06 10:40:07 / host: ***t-89-231-254-55.dynamic.mm.pl)

Ja mam się wyprowadzać? Nie żartuj, tu trzeba "wyprowadzić" obecne władze i bezradnych, a wybrać odpowiednich ludzi i będzie lepiej, a to już niebawem, 7 kwietnia... Pozdrawiam!

do ponizej (2024-03-06 10:34:36 / host: ***lserver.mpgkbusko.pl)

To wyprowadz sie do Nowego Korczyna i zyj szczesliwie.

(2024-03-06 10:32:48 / host: ***t-89-231-254-55.dynamic.mm.pl)

"Śmieci w Korczynie wywozi się raz w miesiącu a w Busku dwa razy w miesiącu. Pomnóż sobie 16 zł razy dwa. Tyle w temacie"

A czy ktoś pytał mieszkańców Gminy Busko-Zdrój o zdanie? A może chcą mieć rzadziej wywożone i płacić mniej? Ano właśnie. W N. Korczynie wywożą raz na miesiąc i jest dobrze, ludzie są zadowoleni, więc widocznie to działa i jest ok, skoro rak funkcjonuje, a nas mieszkańców Gminy Busko nikt nie pytał o zdanie. Tyle w temacie.

(2024-03-06 10:28:43 / host: ***t-89-231-254-55.dynamic.mm.pl)

"Twoj wpis wg mnie nosi znamiona antysemityzmu. Uwazam ze takimi wpisami powinny zajac sie odpowiednie sluzby. Sam skopiuje ten wpis i wysle."

Co Ty człowieku bredzisz? Jaki antysemityzm? Chmielnik to jest miasto. Nazwanie miasta żydowskim jest według Ciebie antysemityzmem? Przecież to jest miasto, a nie osoba. A pota tym przed II WŚ w Chmielniku mieszkało bardzo dużo Żydów, stąd w Busku mówiło się o Chmilniku "żydowski", ze względu właśnie na tą okoliczność i sam w dzieciństwie wielokrotnie w Busku taki zwrot słyszałem.

Do 2024-03-06 10:21:41 (2024-03-06 10:26:54 / host: ***193.59.177.231.hotspot.busko.pl)

"Ci, co pracują za granicą, to dlaczego tam?"
A no dlatego, ze sytuacja dotyczy calego kraju. W Busku dzieki rozwijającej sie czesci Zdrojowej mamy wiele nowych miejsc pracy. Busko- co by sie nie zrobilo wiecznie wam źle.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...