Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Koncert muzyki klasycznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju

Dodał: Marta Data: 2024-05-09 14:56:10 (czytane: 895)

We wtorkowy poranek, 7 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu pedagogów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.

Na wiolonczeli zagrała Anna Czarnomska-Połomka, na skrzypcach Emilia Kopeć, a na pianinie elektrycznym Paweł Korepta, który również pełnił rolę konferansjera. 

 

Zobacz

Paweł Korepta poprowadził słuchaczy przez muzykę włoską, wiedeńską, francuską, kończąc na naszym regionie świętokrzyskim. Podczas koncertu zaprezentowane zostały instrumenty, ich budowa oraz indywidualne brzmienie. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i żywo reagowali na prezentowane utwory.

Drodzy Rodzice! Trwają już zapisy do Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju. Jest to atrakcyjna alternatywa popołudniowych zajęć dla Waszych pociech, z dala od elektronicznych uzależniaczy. Nauka ta zapewnia wszechstronny rozwój dzieci, kształtuje pamięć, poprawia koordynację ruchową i co bardzo ważne - wzmacnia zdrowie emocjonalne i pomaga radzić sobie ze stresem. Polecamy!

Zobacz

"Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły. Koncerty na żywo są nietuzinkowym wydarzeniem i możliwością obcowania z profesjonalnymi muzykami. Repertuar trafnie dobrany do młodego odbiorcy spowodował, że trudno było nam zakończyć to niecodzienne spotkanie. Liczymy na kolejne".

Agnieszka Dudek, Iwona Jaroń

Reklama

Galeria

REKLAMA