Spektakl 'Świętojańska Noc Czerwcowa' ożywił pradawne tradycje (foto/video)
Dodał: Marta Data: 2024-07-10 16:45:40 (czytane: 10527)
Spektakl odbył się w niedzielę, 23 czerwca, na scenie letniej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury (BSCK). Scenariusz, autorstwa Zdzisława Skoczylasa, został wykonany przez aktorów Teatru Hades, Teatru S-65+ oraz tancerzy z grupy Perfekta Master pod kierownictwem Sylwany Mazur. Za reżyserię dźwięku odpowiadał Arkadiusz Szostak.
Noc Świętojańska, zwana również Nocą Kupały, to święto o korzeniach sięgających czasów przedchrześcijańskich. Jest to czas radości, miłości i świętowania natury. Spektakl "Świętojańska Noc Czerwcowa" idealnie oddał ducha tego pradawnego święta, ukazując piękno i magię tradycyjnych obrzędów.
W niedzielny wieczór widzowie mogli podziwiać piękne i nastrojowe widowisko, które przyciągnęło licznych mieszkańców i gości naszego miasta. Aktorzy i tancerze wspaniale odtworzyli atmosferę Nocy Świętojańskiej, przenosząc widzów w świat pełen symboliki, rytuałów i emocji.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego spektaklu, oraz publiczności za liczne przybycie. "Świętojańska Noc Czerwcowa" na długo pozostanie w naszej pamięci jako niezapomniane wydarzenie, które pozwoliło nam na chwilę zanurzyć się w dawnej kulturze i tradycji.
Zdjęcia: Paweł Gładyś
Więcej zdjęć wkrótce również na naszym Facebooku
Reklama
REKLAMA
Komentarze (3)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.97.9.173
do poniżej (2024-07-11 09:39:19 / host: ***.178.96.71)
Dzisiejszy świat potrzebuje rozrywki, potrzebuje się bawić. Zatem bawmy się ... lala, lala, lala
Brinislaw (2024-06-24 17:09:20 / host: ***235.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Świętojanki, Sobótki, Noc Kupały dzisiaj ten dawny obyczaj przygasł, zaś świętem miłości i zakochanych stały się popularne na całym świecie walentynki, ale może i warto zachować cząstkę dawnej tradycji, bowiem każdy naród słowiański, który pragnie własne życie rozwijać, musi w swej sztuce, widowiskach wskrzeszać obrazy obyczaju swego z przeszłości i zachowywać piękniejsze zwyczaje praojców. Dlatego cieszę się, ze takie imprezy sie jeszcze odbywają. Ten eieczór był dlamnie ucztą ducha. Dziękuję!