Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Pierwsza operacja kręgosłupa przy użyciu endoskopu w buskim szpitalu

Dodał: Marta Data: 2024-06-11 10:18:53 (czytane: 2036)

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju, Grzegorz Lasak informuje, że 23 maja 2024 roku przeprowadzono w szpitalu pierwszą operację kręgosłupa przy użyciu endoskopu.

Miło nam poinformować, iż w dniu 23.05.2024 r. została przeprowadzona przez neurochirurga lek. med. Marcina Czternastka  operacja kręgosłupa przy użyciu endoskopu. Była to pierwsza tego typu operacja zrealizowana w naszym szpitalu. Została ona wykonana u pacjenta, który cierpiał z powodu ostrej rwy kulszowej wskutek przepukliny w odcinku lędźwiowym.

Operację przeprowadzono przy użyciu endoskopu nowej generacji, który został wprowadzony do kręgosłupa pomiędzy blaszkami łuków kręgów przez cięcie na skórze wielkości 5 mm. Rekonwalescencja przebiegła również dużo szybciej, gdyż pacjent uruchomiony został już w tym samym dniu, w którym był przeprowadzony zabieg.

Dzięki tej operacji, nasz szpital dołączył do nielicznych ośrodków w Polsce, operujących kręgosłupy metodą endoskopową. Warto przypomnieć, że lek. med. Marcin Czternastek wykonał już kilkadziesiąt operacji neurochirurgicznych w naszym szpitalu. Bardzo serdecznie dziękuję.

Grzegorz Lasak
Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

Zobacz

 

Zobacz

Zobacz

/Artykuł sponsorowany/

REKLAMA