Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Pożegnanie Piotra Heroka, wybitnego Muzyka i Działacza Kultury (video)

Dodał: Marta Data: 2024-06-17 10:07:38 (czytane: 2192)

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Piotra Heroka, znakomitego muzyka i wieloletniego działacza kulturalnego, który zmarł 15 czerwca 2024 roku w Busku-Zdroju. Piotr Herok urodził się 7 lipca 1949 roku w Katowicach i przez całe swoje życie poświęcił się muzyce oraz kulturze.

Buska Orkiestra Zdrojowa pod kierownictwem artystycznym Pawła Korepty pożegnała artystę wykonując utwór Ave Maria.

 Zobacz

Piotr Herok był utalentowanym kontrabasistą i akordeonistą. Przez 51 lat, od 1967 do 2018 roku, pełnił funkcję kierownika artystycznego Salonowej Orkiestry Zdrojowej. Jego nieoceniony wkład w rozwój muzyki na terenie Buska-Zdroju obejmował także współzałożenie Orkiestry Dętej, która do dziś działa przy Domu Kultury.

Był również twórcą kapeli ludowej "Buskowianie", która pod jego kierownictwem odnosiła liczne sukcesy na wielu konkursach, w tym występowała na Ukrainie w 1989 roku. Kapela "Buskowianie" nadal cieszy się dużym uznaniem i kontynuuje swoją działalność.

Piotr Herok był instruktorem zespołu muzycznego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niepełnosprawnych "Górka" w latach 1973-1978, gdzie jego praca była wielokrotnie nagradzana. Pracował także z zespołami muzycznymi działającymi przy buskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz był animatorem muzycznym w Domu Kultury. Pełnił funkcję instruktora "Kapeli Podwórkowej" i nauczyciela w Społecznym Ognisku Muzycznym w Busku.

W 1988 roku Piotr Herok pełnił funkcję akompaniatora w zespołach pieśni i tańca "Wisełka" i "Orlęta" w Londynie. Od 1967 do 1986 roku był kierownikiem zespołu muzycznego działającego przy "Klubie Kuracjusza", gdzie organizował wieczorki taneczne dla kuracjuszy i mieszkańców miasta.

Piotr Herok pozostawił po sobie bogate dziedzictwo muzyczne i kulturalne, które będzie pamiętane przez wiele pokoleń. Jego zaangażowanie i pasja do muzyki uczyniły go niezwykłym człowiekiem, który wpłynął na życie wielu osób.

Pogrzeb Piotra Heroka odbędzie się we wtorek, 18 czerwca 2024 roku, o godzinie 16:00 na buskim cmentarzu.

Zobacz

/red/

Reklama

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.140.218

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...