Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Pranie tapicerki samochodowej w domu – poradnik krok po kroku

Dodał: admin Data: 2019-07-15 09:41:25 (czytane: 16238)

Każdy właściciel auta chce, by jego pojazd był sprawny oraz czysty i zadbany. W tym celu często odwiedzamy myjnie samochodowe, polerujemy lakier woskiem, kupujemy odświeżacze powietrza i odkurzamy elementy kokpitu. Dbając o czystość auta, nie wolno zapominać o tapicerce samochodowej. Jak należy ją czyścić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jak dbać o tapicerkę samochodową?

Czysta i zadbana tapicerka sprawia, że podróż autem jest dużo bardziej komfortowa. Dobry stan tapicerki podnosi również wartość samochodu w przypadku chęci jego sprzedaży. By obicie foteli w aucie pozostawało bez zarzutu przez co najmniej kilka lat, należy je regularnie odkurzać i prać.

pranie_tapicerki.jpg

Od czego zacząć?

Czyszczenie tapicerki zawsze należy zacząć od dokładnego odkurzania wnętrza samochodu. Nie trzeba od razu kupować specjalistycznych odkurzaczy samochodowych - wystarczy dobrej jakości odkurzacz domowy lub skorzystanie z urządzenia dostępnego na większości stacji benzynowych. Przed przystąpieniem do prania tapicerki trzeba oczywiście zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Niezbędna będzie szczotka, którą naniesiemy preparaty czyszczące na tapicerkę. Przydatna może też być myjka ciśnieniowa, którą wypłuczemy nadmiar kosmetyków czyszczących. Warto zaopatrzyć się też w ściereczki z mikrofibry oraz oczywiście preparaty czyszczące, a także płyn do prania tapicerki, odplamiacz - lub jeśli jesteśmy posiadaczami tapicerki skórzanej - odpowiednie środki do jej konserwacji.

Więcej na temat tego, jak dbać o ten typ tapicerki, znaleźć można w artykule: "Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?".

Przed przystąpieniem do prania tapicerki warto wyczyścić wszystkie elementy auta, które wykonane są z tworzyw sztucznych, tzn. kokpit, kierownicę, klamki etc. Jeśli zrobimy to po wypraniu tapicerki, kurz, który osadza się na plastiku, może łatwo zrobić zacieki na tapicerce, a tym samym cały nasz wysiłek pójdzie na marne. Jeśli chcemy przywrócić naszej tapicerce wygląd taki, jak w dniu wyjazdu z salonu samochodowego, powinniśmy się zaopatrzyć w dobrej jakości specjalistyczne środki chemiczne. Szczególnej uwadze polecamy kosmetyki polskiej firmy Moje Auto. Więcej informacji na temat produktów tej marki znaleźć można na stronie moje-auto.pl.

W procesie prania tapicerki konieczna jest cierpliwość, gdyż większość produktów czyszczących działa dopiero po chwili. Bardziej uporczywe plamy można potraktować specjalnym odplamiaczem. Ważne jest również suszenie tapicerki, które najlepiej jest wykonać poprzez zostawienie otwartych drzwi i okien auta na noc, w ciepłym garażu.

Zadbana tapicerka to wizytówka każdego auta. Warto o nią dbać nie tylko dla własnego komfortu, ale także osób, które zabieramy w charakterze pasażerów. Jeśli będziemy ją czyścić regularnie, a wszelkie zabrudzenia - np. plamy po jedzeniu czy napojach - usuwać na bieżąco, na pewno uda się zachować jej świeży i estetyczny wygląd przez długie lata.

/artykuł sponsorowany/

REKLAMA

Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdyOg?oszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam