Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Prosto z Centrum Bajki w Pacanowie - Pozdrowienia od Europosła Adama Jarubasa i Karoliny Kępczyk (video)

Dodał: Marta Data: 2024-03-25 11:00:52 (czytane: 11715)

Europoseł Adam Jarubas i wieloletnia dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, Karolina Kępczyk, nie pozostawiają wątpliwości co do swojej sympatii dla Ponidzia. "Bo wszystkie drogi prowadzą do Pacanowa" - podkreśla Karolina Kępczyk.

 
W trakcie kampanii wyborczej nadchodzących wyborów samorządowych, Karolina Kępczyk, kandydatka do sejmiku województwa świętokrzyskiego, odwiedziła Pacanów. Jej celem po objęciu roli radnej jest nie tylko rozwój Ponidzia, lecz również wzmocnienie znaczenia takich instytucji jak Europejskiego Centrum Bajki na arenie krajowej i międzynarodowej. "Festiwale Kultury Dziecięcej powinny być dla dzieci, nie dla politykierów" - podkreśla była dyrektor.


W rozmowie z redakcją, Karolina Kępczyk przedstawiła swoje wyobrażenia na temat roli i zadań radnej w województwie świętokrzyskim.

Karolina Kępczyk: Rolę Radnej postrzegam jako pilnowanie i prowadzenie spraw, zadań, wypracowanych razem z mieszkańcami i mieszkankami. Radny/Radna mają w rękach bardzo konkretne narzędzia do sprawnego pozyskiwania informacji, składania interpelacji. Radny/Radna decydują o budżecie. Główne obszary w których chcę działać to sprawne i odpowiedzialne wydatkowanie środków KPO dla przedsiębiorców i przedsiębiorczyń, wsparcie kultury, rozwój dzieci i młodzieży, inicjowanie oddolnych inicjatyw aktywizacji lokalnych społeczności, wsparcie profilaktyki zdrowia kobiet.

Zależy mi na strukturze regularnych spotkań z mieszkańcami i mieszkankami województwa świętokrzyskiego. To główne obszary ale zdecydowanie mieszkańcy mogą poszerzyć mój zakres obowiązków.

Karolina Kępczyk – menedżerka i animatorka kultury z 15-letnim doświadczeniem, Prezes Zarządu Izby Gospodarczej „Krąg Turystyki Zdrowotnej, Dyrektorka Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie w latach 2010-2020, Dyrektorka Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w 2020 roku, Druhna Strażaczka OSP Oblekoń w Gminie Pacanów, Członkini Zarządu Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej, Dziennikarka Gazety Wyborczej. Absolwentka Dziennikarstwa, Politologii, Zarządzania w Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zobacz

/Materiał wyborczy KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni/

REKLAMA