Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Senioralia w Busku-Zdroju: Święto seniorów pełne atrakcji (foto)

Dodał: Marta Data: 2024-06-14 09:30:12 (czytane: 3877)

W czwartek, 13 czerwca, mimo zmiennej pogody, seniorzy licznie zgromadzili się w Busku-Zdroju, aby uczestniczyć w Senioraliach. Wydarzenie, zorganizowane przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, poprowadził znany kabaret Koń Polski.

 Zobacz

W uroczystości wzięli udział wicewojewoda Michał Skotnicki oraz dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Ireneusz Piasecki. Imprezę otworzył wicewojewoda Skotnicki, który serdecznie powitał zgromadzonych seniorów. - „Bardzo się cieszę, że przyjęliście zaproszenie Pana wojewody i jesteście dziś z nami. Mam nadzieję, że będziemy dziś świadkami wielu waszych występów i wspólnych tańców, które jak wiem z tradycji, towarzyszą Senioraliom. Życzę wszystkim udanej zabawy” – powiedział wicewojewoda.

Zobacz

Anna Kołomańska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, wraz z wicewojewodą Michałem Skotnickim odwiedzili wszystkie rękodzielnicze stoiska klubów seniora, rozdając popularne opatowskie krówki.

Uczestnicy Senioraliów mieli okazję skorzystać z licznych punktów przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Mogli skontrolować stan zdrowia dzięki bezpłatnym pomiarom ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dokonać pomiaru masy i składu ciała. Stoisko Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego z kołem fortuny cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 Zobacz

Dodatkowo, wielu uczestników mogło wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz uzyskać informacje o leczeniu uzdrowiskowym. Do dyspozycji gości była także tężnia solankowa.

Senioralia to kolejna edycja wydarzenia odbywającego się w ramach promocji Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Jak zapowiedział wicewojewoda Michał Skotnicki, program będzie kontynuowany i rozbudowywany w kolejnych latach, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby seniorów.

Zobacz

Tłumy seniorów, pomimo kapryśnej pogody, świadczą o dużym zainteresowaniu i potrzebie takich inicjatyw. Wszyscy uczestnicy spędzili czas w miłej atmosferze, korzystając z przygotowanych atrakcji i dbając o swoje zdrowie.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Reklama

Galeria

Zdjęć w galerii: 31

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.140.218

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...