Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Śpiewaj i tańcz na ludowo w Europejskim Centrum Bajki (foto)

Dodał: Marta Data: 2024-06-25 11:31:48 (czytane: 1500)

W sobotę, 22 czerwca w Europejskim Centrum Bajki odbył się wyjątkowy konkurs „Śpiewaj i tańcz na ludowo!”, który przyciągnął wielu miłośników kultury ludowej z całej Polski. Wydarzenie zgromadziło zarówno uczestników, jak i widzów pasjonujących się folklorem oraz tradycyjną muzyką ludową.

Konkurs miał charakter ogólnopolski i skierowany był do osób dorosłych. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: soliści, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca oraz kapele ludowe. Każdy prezentował dwa utwory o tematyce nawiązującej do kultury ludowej, co stworzyło niezwykłą atmosferę pełną barw i dźwięków polskiej tradycji.

Zobacz

 Zobacz

Celem konkursu była promocja folkloru, popularyzacja dorobku zespołów ludowych oraz integracja pasjonatów muzyki ludowej. Wszyscy uczestnicy włożyli ogrom pracy i serca w swoje występy, co zaowocowało niezwykle emocjonującymi i pięknymi prezentacjami. Dodatkowo mieli okazję nauczyć się polskich tańców ludowych. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, przyniosły dużo radości i zabawy oraz zintegrowały pokolenia. Wydarzenie upamiętniło obchody Nocy Świętojańskiej, co oznacza, że nie mogło zabraknąć wianków puszczanych na wodę przez młode panny. Towarzyszyli im kawalerowie z płonącymi pochodniami.

Wieczorem, po zakończeniu części konkursowej, na scenie wystąpiła kapela góralska „Zbóje”, która jest jedną z najbardziej znanych zespołów na Podhalu. Ich koncert w stylu i klimacie bazującym na muzyce regionu podhalańskiego dostarczył wszystkim zgromadzonym niezapomnianych wrażeń. Żywiołowe wykonania zachwyciły publiczność!

Zobacz

 Zobacz

Wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania i integracji miłośników kultury ludowej, wymiany doświadczeń oraz wspólnego celebrowania piękna polskiej tradycji. Tego dnia kultura ludowa zawładnęła Pacanowem!

Europejskie Centrum Bajki dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie „Śpiewaj i tańcz na ludowo!” i zaprasza do udziału w kolejnych edycjach tego wyjątkowego wydarzenia!

Zdjęcia: Robert Gwóźdź

Galeria

Zdjęć w galerii: 86

REKLAMA

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.200.140.218

Brawa dla Pani Dyrektor (2024-06-25 19:49:03 / host: ***8.bajtnetbusko.pl)

Zwykle jest tak ,że osoba na kierowniczym stanowisku przybiera na wadze.
Pani Dyrektor według mnie udało się zrzucić kilka zbędnych kilogramów.
To ona jak nikt zasługuje na miano metamorfozy bodymaniaka .

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczneKonkursyOferty sponsorowane

Ogłoszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam