Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

'Sport łączy pokolenia' - Festyn rodzinny pełen radości i integracji (foto/video)

Dodał: Marta Data: 2024-06-22 09:24:51 (czytane: 1970)

Festyn pn. 'Sport łączy pokolenia', to inicjatywa Stowarzyszenia Daj Dziecku Nadzieję oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego ze środków Powiatu Buskiego. Impreza z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna w środowisku lokalnym, o czym świadczy liczba przybyłych gości.

Zobacz

Spośród zaproszonych osób festyn zaszczyciło swoją obecnością znaczne grono przyjaciół placówki. Wicestarosta pan Stanisław Klimczak przekazał dzieciom kosz pełen słodkości oraz informację, że  Ośrodek zakwalifikował się do programu rządowego pn. „Posiłek w szkole i w domu”, w ramach którego otrzyma wsparcie finansowe na remont szkolnej kuchni oraz jadalni w wysokości około 100 000 złotych.

Reprezentacja Uzdrowiska Busko-Zdrój w osobach Pani Prezes Małgorzaty Wiśniewskiej i Pana Dyrektora Andrzeja Solarskiego przekazała kosz z cukierkami dla wszystkich dzieci, życząc zebranym udanej zabawy. Słodkościom nie było końca, bo również nie zawiodła reprezentacja Kuratorium Oświaty w Kielcach i Pani Starszy Wizytator Elżbieta Kusak-Szczęsna też dołączyła do grona gości przekazujących słodkości i życzenia dla dzieciaków. Dziękujemy! Słowa uznania ze sceny popłynęły od przedstawicieli Rady Rodziców, Pana Rafała Boronia, Pani Anny Fiołek oraz Pani Marceliny Lalewicz. Słowo błogosławieństwa przekazał Proboszcz Parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju Ksiądz Kanonik Marian Janik.

Zobacz

Po części oficjalnej rozpoczęto tytułowe zawody, które zostały przygotowane przez nauczycielki wychowania fizycznego Ośrodka. Poziom trudności był tak dobrany, aby każdy z członków rodzin mógł bez problemu sprostać stawianym im wymaganiom. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę oraz słodki upominek, tu należą się podziękowania dla osób, które dołożyły swoją cegiełkę do zakupu upominków: Pani Joannie Krzemińskiej i Panu Tadeuszowi Krzemińskiemu MOTOZBYT Busko-Zdrój oraz panu Michałowi Sternakowi Holistic Solec-Zdrój. Dziękujemy!

Zobacz

Po trudach zawodów sportowych przyszedł czas na integrację, a atrakcji i zabaw w tym roku było sporo. Tresura kóz, malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże… to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy Stowarzyszenia i nauczycieli Ośrodka.  Nie zawiedli również nasi mecenasi wspierający działania Stowarzyszenia. Pan Janusz Waga BLS transport użyczył swoich niepowtarzalnych samochodów, które w równym szeregu dumnie prężyły swoje amerykańskie muskuły. W parku maszyn w tym roku stanęły również pojazdy z Wesoły Team czyli dwóch pasjonatów motocrossu Tomasz Wesołowski i Marcin Wesołowski  z Auto-Moto Wesoły, którzy wystawili pełne mocy motocykle crossowe. Miło było posłuchać ryku wkręcających się na obroty silników, ale też posłuchać pana Marcina – Mistrza Pucharu Polski Crosscountry 2019. Pan Tomasz zaprezentował też motoryzacyjną perełkę, jaką było Audi RS6 o mocy 840 koni mechanicznych. Miłośnicy wielkich ciężarówek mogli zasiąść za „fajerą” ciągnika siodłowego marki Scania, dzięki uprzejmości pana Mariusza Podsiedlika, prezesa firmy Mar-Trans Group, co było dla niektórych pierwszym w życiu kontaktem z tak wielkim sprzętem.  Dużo emocji wzbudził również zestaw rolniczy: ciągnik z przyczepą kiprującą, który fachowo prezentował pan Norbert Piotrowski, przekazując młodym adeptom, która dźwignia do czego służy.

Zobacz

 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Harcerska Grupa Ratownicza pod przewodnictwem pana Szymona Wójcika. Pełen profesjonalizm Grupy zadziwił wszystkich, a pokaz pierwszej pomocy to doświadczenie, którego nigdy za wiele.
Każdy z uczestników, duży i mały mógł spróbować swoich sił w strzelaniu do celu z replik broni ASG, dzięki zaangażowaniu Związku Strzeleckiego „Niepodległość„ im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Pan Pułkownik Sylwester Szmit oraz Pan Pułkownik Robert Pałka w sposób rzetelny, z wojskowym zacięciem szkolili podopiecznych, którym zapewne zamarzyło się wstąpienie do sił zbrojnych. Związek Strzelecki był wspomagany przez uczniów z klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach oddział w Busku-Zdroju pod opieką pani Dyrektor Anny Stępień i opiekuna klas mundurowych pani Katarzyny Ładowskiej.

 Zobacz

Dzięki uprzejmości przyjaciół placówki: Pana Janusza Wagi, Pana Tomasza Wesołowskiego oraz Pana Piotra Tomali, zaserwowano wszystkim ponad 300 porcji lodów! Co spotkało się z dużą aprobatą najmłodszych uczestników. Watę cukrową, popcorn, dmuchańce oraz oprawę muzyczną zapewnił niezawodny Markoevent!

Dodatkową atrakcją był pokaz umiejętności ratowniczych Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, którzy przeprowadzili sprawnie demontaż dachu samochodu osobowego, w którym uwieziony był poszkodowany. Wisienką na torcie były czynności związane z gaszeniem pożaru, zalewanie całego auto pianą. Auto do pokazu przekazał pan Konrad Zych – właściciela stacji demontażu pojazdów KAR.

Ten kto chciał sprawdzić się w roli policjanta, mógł usiąść w radiowozie oraz na policyjnym motocyklu. O szczegółach swojej pracy opowiadali panowie mł. asp. Krzysztof Kular oraz asp. Michał Zwolski.

 Zobacz

Impreza nie byłby możliwa, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli, wychowawców  i pracowników  Ośrodka oraz darczyńców jak pan Kazimierz Krzemiński - Hurtownia KiM, który podarował napoje;  Pan Justynie Domańskiej i panu Markowi Domańskiemu piekarnia Bronina Złoty Łan, którzy obdarowali nas wypiekami ze swojej piekarni;  Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A., które od lat wspiera działania Ośrodka dostarczając wodę mineralną Buskowianka;

Dziękujemy Panu Markowi Ciszewskiemu oraz panu Wojciechowi Wróblowi oraz całej Redakcji portalu Busko.com.pl za rzetelny patronat medialny nad naszą imprezą. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy przybyli na naszą imprezę, bo dzięki Wam słowo integracja, nie jest pustym frazesem, a prawdziwym wsparciem.  

Organizatorzy festynu pragną podziękować Burmistrzom zaprzyjaźnionych Gmin z Powiatu Buskiego: Panu Jarosławowi Jaworskiemu Gmina Wiślica oraz Panu Pawłowi Zagai Gmina Nowy Korczyn, którzy wsparli nas użyczając namiotów, które chroniły zebrancyh przed słońcem. Dziękujemy również panu Staroście Buskiemu Jerzemu Kolarzowi za przekazanie gadżetów dla uczestników konkurencji sportowych.

Dziękujemy.

Konrad Ładowski, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Więcej zdjęć również na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/buskocompl

Reklama

Galeria

Zdjęć w galerii: 78

REKLAMA

więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczneKonkursyOferty sponsorowane

Ogłoszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam