Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Szukasz samochodu dla całej rodziny? Poznaj Skodę Octavię

Dodał: Marta Data: 2020-09-30 09:36:55 (czytane: 22770)

Szukając auta, które będzie dobrze służyło całej rodzinie, a przy okazji doskonale sprawdzi się podczas jazdy po wąskich, miejskich uliczkach, trafić można na propozycje wielu popularnych marek.

Skoda również przygotowała swój model samochodu, który jest wręcz stworzony dla rodziny – pierwsza generacja Octaviii pojawiła się w 1996 roku i z miejsca stała się autem, które trafiło w gusta kierowców. Przez blisko 25 lat obecności modelu na rynku, pojawiły się jeszcze trzy generacje Skod Octavii, a od 2019 roku produkowana jest ta czwarta. Jak zmieniał się ten modeli i co dziś może zaoferować współczesnym kierowcom – sprawdź, czym cechuje się Skoda Octavia.

 

Zobacz

Octavia rodzinnym samochodem z charakterem

Choć sedany kojarzone są zazwyczaj z komfortowymi autami uniwersalnymi, które nadają się zarówno do jazdy po mieście, jak i po wiejskich bezdrożach, to Skoda Octavia https://allegro.pl/kategoria/skoda-octavia-12677 pokazała, że to również świetny samochód dla rodziców. Już pierwsza wersja miała poduszkę powietrzną (wersja GLX), a te obecne Octavie mogę ich mieć aż 9, co doskonale zabezpiecza wszystkich pasażerów przed poważnymi urazami w wyniku wypadku. Auto pojawiło się w przeróżnych odsłonach i dostępne jest zarówno w wersji z silnikiem benzynowym, jak i tym wysokoprężnym, oferując kierowcom wysoki komfort prowadzenia pojazdu, niezależnie od warunków.
Innym, dodatkowym atutem Skody Octavii było wyposażenie, które jak na tamte czasy prezentowało się nowocześnie. Choć dziś centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, ABS czy drewnopodobne zdobienia na desce rozdzielczej nie robią aż takiego wrażenia, to 20 lat temu było wyjątkowo ciekawymi rozwiązaniami. Pokazywało zresztą, że Skoda nie boi się umieszczać komfortowych i rozbudowanych rozwiązań w autach stricte rodzinnych, jakim była Skoda Octavia Kombi, co zresztą widać również we współczesnych odsłonach tego modelu.

Skoda Octavia, czyli nowoczesne rozwiązania dla kierowców

Dużą zaletą Octavii zawsze była uniwersalność i to, że trafiała w gusta różnego rodzaju kierowców. Niezależnie od tego, gdzie pojawiał się ten model Skody, można było mieć pewność, że podróż będzie przyjemna i to zarówno dla pasażerów, jak i osoby prowadzącej samochód. Obecnie bezpieczną jazdę wspierają asystencie kierowania w formie różnego rodzaju systemów, które zapobiegają kolizji lub minimalizują szkody powstałe w jej wyniku. Jednym z nich jest Front Assist, który ostrzega przed obiektami pojawiającymi się zbyt blisko auta i w razie potrzeby system sam może rozpocząć hamowanie.
Innym współczesnym rozwiązaniem jest aktywny tempomat, który sam utrzymuje prędkość i dystans przed autem znajdującym się z przodu, co ułatwia jazdę trasami szybkiego ruchu. Pozwala to kierowcy na bezpieczną jazdę z dużą prędkością, minimalizując jednocześnie ryzyko wystąpienia zmęczenia w wyniku ciągłego trzymania pedału gazu. Z kolei poruszanie się po mieście i parkowanie ułatwiają czujniki wmontowane w zderzak, które ostrzegają kierowcę przed możliwym zetknięciem z jakimś obiektem. Współczesne Skody Octavie zostały również wyposażone w asystenta parkowania, który sam określa, czy dane miejsce będzie nadawało się do komfortowego postoju.

/Artykuł zewnętrzny/

REKLAMA

Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdyOg?oszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam