Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Taksówka przez smartfona - nie tylko Uber!

Dodał: Milena Data: 2019-03-29 10:18:37 (czytane: 7912)

Po taksówkę nie trzeba dzwonić - teraz można zamówić ją również przez aplikację na smartfonie!

Ze smartfonów korzystamy na co dzień. Wraz z nimi możemy wygodnie dzwonić, pisać czy korzystać z internetu. Do dyspozycji jest również pełna gama różnych aplikacji na smartfony, w tym także aplikacje przeznaczone do zamawiania przejazdów.

Pierwszą firmą, która zdecydowała się na wprowadzenie takiej funkcjonalności, był Uber. Przewozy oferowane za pośrednictwem aplikacji Ubera stały się popularne na całym świecie – można korzystać z nich w wybranych miastach w Polsce.

W ślad za Uberem poszły także tradycyjne korporacje taksówkarskie, które zaczęły udostępniać swoim klientom specjalne aplikacje do zamawiania kursów. Jedną z nich jest korporacja Taxi Alfa z Kielc. Teraz takie usługi dostępne są w niemalże całym kraju!

taxi.jpg

Taxi przez aplikację – dlaczego warto?

Zamówienie taksówki klasyczna metodą, czyli przez telefon do korporacji, to nadal popularny sposób na kurs, ale aktualnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z dedykowanych aplikacji.

Aplikacja do zamówienia taxi niesie ze sobą szereg różnych korzyści, które powodują, że dzisiaj cieszy się ona dużym zainteresowaniem – nie tylko wśród najmłodszych, ale także i starszych klientów korporacji.

Zalety aplikacji do zamawiania taxi:

 • taksówkę zamawiamy bez dzwonienia – kurs można zlecić w dowolnym miejscu, w którym mamy dostęp do internetu
 • śledzimy pozycję zamówionej taxi na smartfonie – wiemy dokładnie, w którym jest miejscu, a także kiedy podjedzie pod wyznaczony adres
 • możemy zapłacić bezgotówkowo – aplikacja taxi może pozwolić nam na podpięcie karty płatniczej, z której pobierane będą opłaty, dlatego podczas przejazdu nie musimy mieć ze sobą portfela
 • deklarujemy stałe adresy – przez zapisanie ich w aplikacji oszczędzamy czas na zamawianiu kursów
 • mamy dostęp do historii przejazdów – możemy sprawdzić wszystkie kursy
 • otrzymujemy dodatkowe bonusy – wiele korporacji ma dla klientów okresowe promocje oraz rabaty na usługi przewozowe

Zatem tak liczne zalety spowodowały, że obecnie tak wiele osób decyduje się na zamawianie taksówek za pośrednictwem aplikacji – to wygodniejsze niż dzwonienie bezpośrednio do dyspozytora!

Zamówienie taxi przez aplikację – krok po kroku

Zlecenie kursu za pomocą aplikacji naprawdę jest bardzo proste i zajmie nam dosłownie chwilę. Jak to zrobić?

Na początku pobieramy aplikację interesującej nas korporacji taksówkarskiej. Linki można znaleźć na stronach WWW korporacji lub można pobrać je bezpośrednio ze sklepów systemów operacyjnych.

Po instalacji aplikacji konfigurujemy swoje konto użytkownika – wprowadzamy swoje dane, adresy, określamy preferowaną metodę płatności.

Po takich przygotowaniach możemy już zacząć zamawiać taksówki. Aby to zrobić, musimy wprowadzić do aplikacji dwa adresy – ten, z którego taksówkarz ma nas odebrać, a także ten, do którego ma nas dowieźć.

Dodatkowo, przy zamawianiu kursu możemy określić także inne interesujące nas parametry, na przykład:

 • termin wykonania kursu
 • liczba pasażerów
 • preferowana metoda płatności
 • przewożenie zwierząt
 • taxi bagażowe
 • język, którym ma posługiwać się kierowca
 • inne specjalne życzenia – wpisujemy je w okienku

Gdy już określimy wszystkie parametry kursu taxi, klikamy „potwierdź”. Po przyjęciu zlecenia przez korporację możemy od razu zacząć śledzić naszą taxi na ekranie smartfona. Następnie, po wykonaniu kursu, możemy zapłacić bezgotówkowo, gdy do aplikacji podpięliśmy kartę. Możemy także ocenić jakość obsługi.

Zatem jeśli chcemy zamówić taxi przez smartfona, można zrobić to nie tylko w Uberze, ale teraz także w wielu tradycyjnych korporacjach taksówkarskich w całym kraju!

/artykuł sponsorowany/

Reklama

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.142.143

Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdyOg?oszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam