Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Używany SUV do 50 tys. złotych. Jaki model wybrać?

Dodał: Marta Data: 2020-09-25 09:41:27 (czytane: 15270)

SUV to samochód, który idealnie sprawdza się w długich trasach oraz jako auto dla rodzin. Duże, przestronne wnętrze, komfortowa jazda i wysokie zawieszenie sprawiają, że SUV-em znakomicie podróżuje się nawet po nierównych, polskich drogach.

Jedynym minusem samochodów z tej grupy jest cena. Nowe auto kosztuje kilkaset tysięcy złotych. Na szczęście, zainteresowani SUV-ami mogą nabyć je już za kwotę mniejszą niż 50 tysięcy złotych, jeśli zdecydują się na auto używane.

 Zobacz

Luksusowe samochody w rozsądnej cenie

Przeglądając darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, znajdzie się SUV-y używane w cenie od 20 tysięcy złotych. Godne zainteresowania zwykle są jednak przede wszystkim droższe egzemplarze, które są lepiej utrzymane, mają niższy przebieg i zapewniają wyższy komfort podróży. Luksusowe SUV-y z drugiej ręki kupi się zwykle za kwotę 50 tysięcy.
Kupno używanego, luksusowego SUV-a jest polecane kierowcom, którym zależy na maksymalnym komforcie jazdy, przestronności auta oraz możliwości podróżowania wraz z liczną rodziną. Niestety, w przypadku używanych aut z tego segmentu powinno się pamiętać, że ich naprawy są dość drogie. Wymiana tarczy hamulcowych to wydatek około 1000 złotych, podobnie jak wymiana amortyzatora, który zużywa się szybko z powodu wysokiej masy własnej samochodów typu SUV. Jeśli szuka się auta używanego, powinno się pamietać, że na przegląd i wymianę niektórych części eksploatacyjnych powinno się przygotować kilka dodatkowych tysięcy złotych. Aby uniknąć wydatków na naprawy wad ukrytych, powinno się pamiętać o podpisaniu prawidłowo skonstruowanej umowy (wzór: https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-pdf-doc.html).

Niemniej, przygotowując 50 tysięcy złotych na zakup SUV-a, można wybierać spośród całkiem sporej grupy modeli z tego segmentu. Dzięki temu z łatwością znajdzie się wygodne auto dla siebie i całej rodziny. Oto polecane SUV-y za cenę do 50 tysięcy złotych.

Ikona brytyjskiej motoryzacji - Range Rover L322

Range Rover L322 był produkowany w latach 2001-2012. Model w tym czasie praktycznie nie był w żaden sposób ulepszany i modyfikowany, gdyż jego konstrukcja od samego początku była zaprojektowana z dbałością o wszelkie szczegóły.

Masa L322 przekracza 2,5 tony, dlatego samochód prezentuje się naprawdę majestatycznie. Przestronne wnętrze mieści bez trudu pokaźne bagaże i zapewnia jednocześnie komfort wszystkim pasażerom. Fotele i tylna kanapa są pokryte miękką skórą, a automatyczna klimatyzacja, nawigacja, nagłośnienie i panoramiczne okno dachowe sprawiają, że dalekie podróże są o wiele przyjemniejsze. Ogłoszenia dotyczące sprzedaży tego modelu są dość rzadkie, jednak dobrze utrzymany Range Rover to prawdziwa gratka dla kierowców.

Używane Range Rovery L322 najlepiej jest wybierać w wersji z silnikiem benzynowym BMW V8. Motor jest mocny i bez trudu radzi sobie z rozpędzaniem ciężkiego samochodu. Silnik diesla 3.0 D jest trwały, jednak jego moc jest nieco za niska. L322 w niego wyposażony jest dość oporny podczas ruszania, co może przeszkadzać podczas jazdy po mieście.

Niezawodne niemieckie podzespoły - Volkswagen Touareg I


Volkswagen Touareg pierwszej generacji był produkowany do 2010 roku, dlatego obecnie można natrafić na liczne oferty sprzedaży tego modelu w cenie do 50 tysięcy złotych. Niemiecki samochód cieszy się tak dużym zaufaniem użytkowników, że wielu z nich korzysta z niego przez lata. Niektórzy wręczają Touarega w ramach darowizny, wspierając w ten sposób dzieci i pozostawiając samochód w rodzinie (wzór umowy darowizny: https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/umowa-darowizny-samochodu-wzor-pdf-doc.html).

Do produkcji Touarega pierwszej generacji wykorzystano wysokiej jakości materiały, co przekłada się na zadowalający komfort jazdy i żywotność wszystkich elementów eksploatacyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje ochrona samochodu przed korozją. Auto jest przed nią doskonale zabezpieczone, dlatego nawet po upływie dekady ma „zdrowe” nadkola, nadproża i inne newralgiczne punkty karoserii. Jedynym minusem Volkswagena jest pneumatyczne zawieszenie o stosunkowo wysokiej podatności na uszkodzenia. W przypadku jego awarii usunięcie usterki może kosztować ponad 10 tysięcy złotych.
W ogłoszeniach o sprzedaży Touarega I warto przyjrzeć się typowi silnika. Motory benzynowe V8 i VR6 z wielopunktowym wtryskiem umożliwiają montaż instalacji gazowej, która obniża koszty eksploatacji samochodu.

SUV-y na każdą kieszeń?

Jeżeli dysponuje się ograniczonym budżetem, a koniecznie chce się kupić SUV-a, tanie modele używane znajdzie się już za 20-30 tysięcy złotych. Niestety, zapewniają one niższy komfort podróżowania, a ich wnętrza są słabiej wyposażone. Jednocześnie wciąż są to samochody pojemne, przestrzenne i odpowiednie nawet dla dużych rodzin. Dzięki temu SUV to pojazd na każdą kieszeń, zwłaszcza, że możliwe jest zamontowanie w nim taniej instalacji LPG. Propozycje tanich SUV-ów do 20 tysięcy złotych znajdziesz na https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/jakiego-suva-kupic-suv-do-20tys-do-30tys-i-do-40tys.html

 

/Artykuł sponsorowany/

REKLAMA

Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdyOg?oszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam