Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Jacka Szostaka w Galerii Sztuki Gromada

Dodał: Marta Data: 2024-06-11 13:48:27 (czytane: 812)

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 17:00, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do Galerii Sztuki Gromada w Busku-Zdroju na wyjątkowy wernisaż wystawy malarstwa i rysunku autorstwa Jacka Szostaka.

Zobacz

Jacek Szostak tak pisze o Sobie: „Urodziłem się 8 sierpnia 1957 roku w mieście Kielce a wychowałem, mieszkam i pracuję we wsi Nadole będącej obecnie w granicach kurortu Busko-Zdrój.  Z zawodu jestem magistrem inżynierem budownictwa oraz konserwatorem zabytkowych struktur budowlanych. Mimo zasłużonej emerytury nadal prowadzę swoją firmę od 1986 roku oraz pracuję projektując, kierując i nadzorując prace konserwatorskie na obiektach zabytkowych. Jako absolwent wydziałów budownictwa i architektury Politechniki Lubelskiej i Politechniki Łódzkiej otrzymałem gruntowną wiedzę i dobre przygotowanie z przedmiotów rysunek architektoniczny, geometria wykreślna oraz historia sztuki i architektury. Rysunek jest obecny w moim życiu od dzieciństwa jako pasja oraz zajęcie zawodowe.

Trzy lata temu po przebytej ciężkiej chorobie przebudziłem się i postanowiłem nie marnować danego mi jeszcze w życiu czasu. Szeroko pojmowane sztuki plastyczne stały się moja pasją. Rysuję, maluję, rzeźbię w drewnie i glinie oraz zajmuję sie drzeworytem, linorytem, snycerstwem, ceramiką oraz metaloplastyką a w wolnych chwilach oddaję się studiowaniu historii sztuki.

Za sobą mam bardzo intensywny czas nauki na warsztatach i plenerach malarstwa oraz rzeźby w drewnie, snycerstwa, metaloplastyki i ceramiki. Tworzę jako amator związany z pracownią malarstwa, rysunku i ceramiki przy Pińczowski Samorządowym Centrum Kultury w Pińczowie. Moje prace wystawiane były na kilkunastu przeglądach, wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz prezentacjach w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Pińczowie i Solcu-Zdroju. Ciągle się uczę i pracuję nad moim warsztatem aby dać radość moim odbiorcom z obcowania z pracami, które tworzę.”

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy Jacka Szostaka, który odbędzie się w Galerii Sztuki Gromada.

/Hotel Gromada w Busku-Zdroju/

Reklama

REKLAMA

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.142.143

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczneKonkursyOferty sponsorowane

Ogłoszenia

Dodano: 2019-01-02 23:07:07

sprzedam