Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Zapraszamy na Zjazd Absolwentów: 'Matura - Rocznik '66 i '67' LO w Busku-Zdroju

Dodał: Marta Data: 2024-06-19 09:44:58 (czytane: 3053)

W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, o godzinie 17:00, w lokalu 'Grand' przy ul. Kościuszki 60 w Busku-Zdroju, odbędzie się uroczyste spotkanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, roczników 1966 i 1967. Wydarzenie to będzie okazją do wspólnego świętowania jubileuszu 75 lat życia i 57 lat od ukończenia matury.

Zobacz

/zdj. archiwum zjazdu absolwentów/

Planowane spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w kościele Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju. Po mszy uczestnicy udadzą się na cmentarz, aby odwiedzić groby profesorów oraz koleżanek i kolegów, którzy już nas opuścili, i zapalić światełka pamięci na ich mogiłach. O godzinie 17:00 rozpocznie się koleżeńskie spotkanie w lokalu „Grand”, po którym odbędzie się uroczysty bankiet.

Koszt bankietu wynosi 160 zł od osoby oraz dodatkowo 20 zł na koszty organizacyjne. Istnieje możliwość uczestnictwa z osobą towarzyszącą.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich absolwentów do udziału w spotkaniu, licząc na ich niezawodną obecność. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

  • Grzegorz Jankowski: 608-298-465
  • Zbyszek Chrobot: 696-208-778

Absolwenci buskiego LO, rocznik 1967, zawsze pamiętali o swoich profesorach, takich jak prof. Agnieszka Książek, prof. Józef Czernikiewicz, Henio Moćko i Kazimierz Feld, z którymi byliśmy serdecznie zaprzyjaźnieni. Od ponad 30 lat, z wyjątkiem okresu pandemii, zaprzyjaźnione roczniki matury '66 i '67 regularnie spotykają się na swoich klasowych zjazdach. W spotkaniach tych brali udział nasi profesorowie, w tym również prof. Stanisław Biel i prof. Piotr Górniak. Organizowane były w różnych miejscowościach, takich jak Wiśniówka, Żabieniec, Borków, Wierna Rzeka pod Kielcami, a także wielokrotnie w Krakowie i Busku-Zdroju. Niezapomniane były także rejsy promem do Sztokholmu i Kopenhagi.

Zobacz

  /zdj. archiwum zjazdu absolwentów/

Byliśmy inicjatorami benefisów dla prof. Józefa Czernikiewicza i Henia Moćki. Pamiętaliśmy o imieninach profesorów, wspieraliśmy ich w chorobie i towarzyszyliśmy im w ostatniej drodze. Nasze spotkania, trwające zwykle trzy dni, obecnie skracamy do jednodniowych ze względu na wiek uczestników. Siłą naszych spotkań jest wieloletnia, niezawodna przyjaźń, zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Jesteśmy wdzięczni szkole i profesorom za wychowanie, wykształcenie oraz ukształtowanie naszych charakterów. Pomimo trudności życiowych, nasza więź pozostała silna.

Mamy swój rocznikowy hymn, który wyraża nasze uznanie i wdzięczność dla szkoły:

" W Busku-Zdroju przy Mickiewicza,
Gmach naszej szkoły do dzisiaj jest,
Od frontonu Kościuszko nas wita,
A my tej szkole oddajemy cześć.

Ref. Bo my jesteśmy szkoła Godzwona,
Szkoła Godzwona to właśnie my,
Jesteśmy dumni, bo tylko ona,
Wszystkich uczelni otwarła nam drzwi…
"

Z nadzieją na spotkanie, które już potwierdziło 40 osób, zapraszamy wszystkich absolwentów do udziału.

/Maria Kurek/

Reklama

Galeria

REKLAMA