Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Briefing prasowy Wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza w Busku-Zdroju (video)

Dodał: Marta Data: 2024-04-05 18:12:37 (czytane: 2309)

W czwartek, 4 kwietnia, Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) oraz wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej, uczestniczył w konwencji wyborczej w Busku-Zdroju. Zapraszamy do obejrzenia materiału video zrealizowanego przez Telewizję internetową Ponidzie.TV

Wydarzenie to stanowiło część dwudniowej trasy politycznej, której celem było wsparcie kandydatów Trzeciej Drogi w wyborach do rad gmin, powiatów oraz sejmików wojewódzkich.

"Nieprzypadkowo w ostatnich dniach odwiedzamy wschodnią część Polski. Tutaj rywalizacja jest najsilniejsza. Jest szansa na odbicie i wygranie w tych województwach. W poprzednich wyborach był remis.Myślę, że w tych wyborach wynik będzie lepszy" - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Zobacz

Podczas konferencji prasowej, Adam Jarubas, europoseł, poruszył temat kondycji Uzdrowiska w Busku-Zdroju, krytykując brak realizacji kontraktu ortopedycznego oraz opóźnienia w inwestycjach.

"Wyprowadzenie produkcji wody Buskowianka poza miasto, na które czekaliśmy wiele lat, nie zostało przeprowadzone w takim zakresie, w jakim miało się dziać" - zaznaczył Jarubas.

Władysław Kosiniak-Kamysz  również poruszył kwestie związane z Uzdrowiskiem. Przypomniał, że za czasów ich rządów nie zgodzono się na prywatyzację uzdrowiska, zainwestowano w nie 25 mln zł, a kolejne 40 mln zł przeznaczono na podniesienie kapitału i dofinansowanie. Mimo tych działań, uzdrowisko nadal boryka się z problemami.

"Sytuacja jest niedobra, uzdrowisko jest w zapaści, nie ma inwestycji, a komercyjnych pobytów jest dużo mniej niż za naszych rządów. Nie doprowadziło to do rozwoju uzdrowiska. Mówimy wyraźnie o lokalnej sprawie, bo o tym będą te wybory samorządowe. Trzeba inwestować w Uzdrowisko, tworzyć miejsca pracy" - podkreślił prezes PSL.

"Jesteśmy reprezentantami Polski powiatowej, będziemy inwestować w Małe Ojczyzny. Samorząd to całe nasze życie" - deklarował minister. Zachęcał także do głosowania na komitet PSL-Trzecią Drogę, podkreślając ich program jako głos normalności i tradycji, przy jednoczesnym dążeniu do rozwoju lokalnych społeczności.

Zobacz

W trakcie konferencji, Kosiniak-Kamysz odniósł się również do kwestii międzynarodowych, domagając się przeprosin oraz międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci polskiego obywatela w Strefie Gazy, na którą zwrócił uwagę w kontekście kontrowersyjnego wywiadu ambasadora Izraela w Polsce.

Minister Obrony Narodowej jednoznacznie zaprzeczył możliwości wysłania wojsk Polskich na Ukrainę, deklarując natomiast wspieranie wschodniej flanki NATO i działań w ramach koalicji.

Więcej informacji w materiale video Telewizji internetowej Ponidzie.TV

Reklama

Galeria

REKLAMA

Komentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.186.30

4wd (2024-04-06 09:33:26 / host: ***r-5-173-202-38.play-internet.pl)

Drodzy Państwo ile osób które trzymają tabiczki jest zatrudnione w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju? Dziękuje za uwagę nie mam więcej pytań

Marek (2024-04-05 21:26:50 / host: ***49.89.218.ipv4.supernova.orange.pl)

Dlaczego 3D tak po cichu się lansuje ? Kto oprócz kandydatów z zielonymi tabliczkami wiedział o wizycie w Busku Pana doktora. Żenada w drodze do koryt ....Może coś o rajdzie Legawca z Tworek do Agencji ?

Marek (2024-04-05 21:26:39 / host: ***49.89.218.ipv4.supernova.orange.pl)

Dlaczego 3D tak po cichu się lansuje ? Kto oprócz kandydatów z zielonymi tabliczkami wiedział o wizycie w Busku Pana doktora. Żenada w drodze do koryt ....Może coś o rajdzie Legawca z Tworek do Agencji ?

Nie (2024-04-05 20:47:01 / host: ***lic-gprs194817.centertel.pl)

Nie jestem za kęp.

pytanie do Pana Kosiniaka: (2024-04-05 19:19:50 / host: ***pool5.dx4.pl)

a dlaczego to szanowny wicepremier nie opowie jakie są wyniki śledztwa za śmierć 2 dwóch Polaków zabitych w Przewodowie przez ukraińską rakietę wystrzeloną tylko po to żeby naszych chłopców wysłać na wschód by walczyli za potomków Bandery. Jakoś oni się do tego nie przyznali, ani nie wypłacili odszkodowania. Oj, ciągnie chłopczyków do wojny, gieroje.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeżeli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...