Wybory Samorządowe

7 kwietnia 2024

Szukaj w: kandydaci okręgi wyborcze news

Michał Maroński przeprasza Jerzego Szydłowskiego

Dodał: Marta Data: 2024-04-08 15:14:50 (czytane: 4640)

W związku z podaniem przeze mnie podczas debaty kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój w dniu 26 marca 2024 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury nieprawdziwych informacji dotyczących aktywności Jerzego Szydłowskiego jako radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju co do ilości uchwał z jego głosem wstrzymującym się, przepraszam Jerzego Szydłowskiego za wykorzystanie w kampanii wyborczej tych nieprawdziwych informacji.

Szanowni Państwo,

zgodnie z zapowiedzią z piątku, 5.04.2024 r. niniejszym wykonuję wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach, pozwolę sobie jednak na własny do niego komentarz.

Jak wynika z jego sentencji Pan Jerzy Szydłowski wstrzymał się od głosowania - nie w przypadku 90% - a blisko 40% uchwał na przestrzeni całej kadencji.

Wg mnie ok. 40% to nadal bardzo dużo i żaden radny nie wstrzymywał się częściej.

Chciałbym także zakwestionować deklarację Pana Jerzego, że chodziło wyłącznie o uchwały w sprawie inwestycji, dlatego poniżej zamieszczam zestaw aktów, które wg mnie nie dotyczą inwestycji, a ważnych społecznie spraw, w tym m.in:

  • utworzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych: żłobka „Malucholandia”, Przedszkola nr 1 w Busku-Zdroju czy oddziału przedszkolnego przy ZPO Kołaczkowice,
  • uchwalenia wieloletniego programu „Posiłek w szkole i w domu”,
  • utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój,
  • ustalenie diet sołtysów czy ekwiwalentu strażaków OSP,
  • w sprawie dotacji celowej na wymianę systemów grzewczych,
  • w sprawie dopłaty do cen wody,
  • w sprawie uchwał przywracających połączenia lokalne miejskie ipodmiejskie,
  • czy nawet w sprawie konsultacji z organizacjami pożytku publicznego.

To tylko niektóre z uchwał, które nie doczekały się decyzji radnego Szydłowskiego. Brak stanowiska w tak ważnych kwestiach był dla mnie czymś wyjątkowo uderzającym, dlatego zdecydowałem o to zapytać w czasie debaty, a Państwu poddać pod ocenę.

Michał Maroński

/Artykuł sponsorowany/

REKLAMA